Poradnik dobrych manier

Wydawnictwo: Świat Książki
Manual de Las Buenas Maneras
poradniki
olaokl

Poradnik dobrych manier to zbiór zasad niezbędnych do funkcjonowania w społeczeństwie. Dobre obyczaje nie są przeżytkiem. Przeciwnie - pozwalają budować relacje oparte na wzajemnym szacunku, niezbędne do nawiązania i utrzymania kontaktów międzyludzkich. Pozwalają nam także zaprezentować się od najlepszej strony, zarówno kiedy jesteśmy gospodarzami przyjęcia, jak i wtedy, kiedy występujemy jako goście.
Na stronach tej napisanym lekkim piórem książki, czytelnik znajdzie szereg wskazówek jak zachować się się w rozmaitych sytuacjach: na ulicy, w teatrze czy kinie, przy stole, w rodzinie, w pracy, na ślubie... Znajdziemy tu rady jak się przywitać, co należy podarować w prezencie - aż po wskazówki jak przemawiać publicznie.
Uczenie się zachowań społecznych o różnym charakterze staje się coraz ważniejsze dla nas wszystkich. Są one podstawowym środkiem pozwalającym budować pełne szacunku i wrażliwości relacje z ludźmi, których codziennie napotykamy na swej drodze.

źródło opisu: Wydawnictwo: Świat Książki; Warszawa 2003

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Magda | 2013-06-05
Przeczytana: 31 maja 2013

Ilość naprawdę przydatnych porad jest znikoma, reszta to paplanina o wszystkim, co jest chociaż w 1% związane z dobrymi manierami, chyba tylko po to, żeby zapełnić książkę. Nie podoba mi się tłumaczenie, język jest zbyt kwiecisty, na pewno nie poradnikowy i po jakimś czasie tylko irytuje. Zawiodłam się na tej książce, przeczytałam ją tylko dlatego, że już zaczęłam, ale z każdą następną stroną męczyłam się coraz bardziej. Zdecydowanie odradzam.