Drogi nieśmiertelności . Nowa wiedza o stanach z pogranicza życia i śmierci

Tłumaczenie: Tomasz Agaton Czarnawski
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX, Palabra
978-83-211-1919-9
Mateusz

Doświadczenia z pogranicza życia i śmierci są czymś realnym i ukazują, co rzeczywiście się dzieje z człowiekiem podczas umierania. Znany badacz tych zjawisk ukazuje w swojej książce najnowsze wyniki badań naukowych prowadzonych w Holandii i USA oraz podsumowuje całą aktualną wiedzę o tych zdumiewających stanach świadomości. Dokonuje analizy przekazów o umieraniu w różnych tradycjach kulturowych i religijnych oraz wskazuje na zachodzące między nimi podobieństwa. Autor ostatecznie wyjaśnia proces umierania jako przejście do innej rzeczywistości. Utrzymuje, że doświadczenia bliskie śmierci zasadniczo zmieniają egzystencjalną postawę człowieka. Badania naukowe potwierdzają, że życie po śmierci jest faktem. Książka ta stanowi doskonałą inspiracją dla wszystkich tych, którzy usiłują zgłębić tajemnicę nieśmiertelności ludzkiej duszy.
Bernard Jakoby studiował literaturoznawstwo, a dziś jest ekspertem w dziedzinie badań nad śmiercią i umieraniem. Prowadzi cieszące się uznaniem wykłady i seminaria. Mieszka w Berlinie. Jego książki są bestsellerami i doczekały się wielu przekładów na języki obce.

źródło opisu: http://www.iwpax.pl/produkt-drogi-niesmiertelnosci-453.html

źródło okładki: http://www.iwpax.pl/produkt-drogi-niesmiertelnosci-453.html

pralka55 | 2014-05-28
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2014

Na tę książkę trafiłam 2 dni przed śmiercią dziadka...(nie wierze w przypadki) pomogła mi przetrwać te okropne chwile i dzięki niej zrozumiałam, że śmierć nie jest końcem lecz nowym początkiem i miejscem gdzie kiedyś się znów spotkamy. Książkę w ciągu tygodnia przeczytałam dwa razy, POLECAM ją każdemu kto musi się uporać z myślą odejścia ukochanej osoby.

Olga | 2013-08-11

To trochę inny kaliber czytelniczych rarytasów. Bernard Jakoby i jego "Drogi nieśmiertelności" w moim życiu bardzo zmieniły postrzeganie tego, co nieuniknione.

Książkę z pewną nieśmiałością pragnę omówić, bo traktuje o rzeczach trudnych, o których się nie mówi, których się nie komentuje.. Autor porusza kwestie związane ze śmiercią i z tym, co dzieje się wokół, gdy człowiek umiera. Lektura bardzo poruszająca, szczególnie dla tych, którzy stracili osobę bliską i nie potrafią tego oswoić.

Przyznam szczerze, wkraczając na grunt prywatnych zwierzeń, że po śmierci osoby najbliższej życie człowieka staje się absolutnie bezcelowe. Egzystencja prowokuje do trwania, ale poczucie braku i ogromnej pustki pozwalają odczuwać wyłącznie niechęć do wszystkich aspektów życia. Jakoby wskazuje pewną drogę. Mam wrażenie, że jego pozycja w moim życiu stała się światełkiem w tunelu. Co więcej, pozwoliła mi w autentyczny sposób cieszyć się tym, co przynosi życie.

Jeśli chodzi o samą lekturę, jest ona...