kp0018

Kot, który w geście pozdrowienia macha łapą, karaluchy ucinające sobie pogawędkę czy obładowane bagażami szczury przechadzające się po klatce schodowej… Świat wykreowany przez Melanię Kapelusz przesycony jest magią. A może to tylko złudzenie, które staje się udziałem tropiącego domniemaną czarownicę rodzeństwa – Dyni i Stefanka. Połykam strony, trzeci poziom serii Czytam sobie, to świetny sposób na utrwalenie nauki czytania. Wciągające historie, napisane dłuższymi i bardziej złożonymi zdaniami, są dziełem wybitnych polskich autorów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Czarno-białe ilustracje i przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami daje poczucie obcowania z prawdziwą książką. Forma książki zgodna jest z zaleceniami metodyków.

źródło opisu: http://www.egmont.pl/pl/ksiazki/nowosci/art1016.html

źródło okładki: http://www.egmont.pl/pl/ksiazki/nowosci/art1016.html

Przeczytana: 27 listopada 2016

Zabawna historia dwójki dzieci, których wyobraźnia nie zna granic... fantastyczna opowieść :) dla małych i dużych (można się pośmiać:)

kp0018 | 2013-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2013

Dynia i Stefanek, główni bohaterowie tej książeczki, są rodzeństwem. Dynia ma 5 lat i marzy o spotkaniu prawdziwej czarownicy. Stefanek, który ma już 8 lat, nie wierzy w ich istnienie, jednak za namową siostry idzie zobaczyć sąsiadkę, która podobną nią jest. Rodzeństwo chowa się za krzakami i obserwuje okna kamienicy, w której mieszka tajemnicza sąsiadka. Dostrzegają siedzącego w oknie kota, co zdaniem Dyni świadczy o tym, że mają do czynienia z prawdziwą czarownicą.
Siedząc w ukryciu dziewczynka słyszy rozmowę… Jakie jest jej zdziwienie, gdy okazuje się, że rozmowę tą prowadzą dwa karaluchy. Mówią coś o czarownicy, przez którą rodzina Karakonów straciła cały swój dobytek. Kiedy Dynia mówi o tym bratu, karaluchy znikają. Stefanek nie chce uwierzyć w to, co opowiada mu siostra. Za chwilę jednak sam jest świadkiem niesamowitego wydarzenia… Kogo spotkał Stefanek? Czy dzieci poznają tajemniczą sąsiadkę? I kim naprawdę ona jest? O tym przeczytacie w książeczce pani Melanii...

| 2013-07-14

Antropomorfizacja i czarownice to dla mnie zbyt wiele.. mimo takiej koncentracji zjawisk niezwykłych książka nijaka..
Poziom trzeci, czyli POŁYKAM STRONY; 2500-2800 wyrazów w tekście, użyte wszystkie głoski, dłuższe i bardziej złożone zdania, alfabetyczny słownik trudnych wyrazów, książeczka podzielona jest na rozdziały; jest ich 6, ilustracje są czarno-białe, jest ich mniej niż w poprzednich poziomach, na końcu książki nowość - miejsce na notatki dziecka-ale nie związana z tekstem. Pytania do tekstu nadal kryją się za zakładką. Jeśli chodzi o dyplom, myślę, że zbędny; samo czytanie jest nie lada frajdą i nagrodą samą w sobie.
Serdecznie polecam całą serię "Czytam sobie" wydawnictwa Egmont.

Agacha | 2017-08-11
Przeczytana: 10 sierpnia 2017