rozwińzwiń

Człowiek z czerwoną chorągiewką. O początkach motoryzacji

Okładka książki Człowiek z czerwoną chorągiewką. O początkach motoryzacji Paweł Beręsewicz, Tomek Kozłowski
Okładka książki Człowiek z czerwoną chorągiewką. O początkach motoryzacji
Paweł BeręsewiczTomek Kozłowski Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Czytam Sobie. Poziom 3: Połykam Strony literatura dziecięca
64 str. 1 godz. 4 min.
Kategoria:
literatura dziecięca
Seria:
Czytam Sobie. Poziom 3: Połykam Strony
Wydawnictwo:
Egmont Polska
Data wydania:
2015-02-23
Data 1. wyd. pol.:
2015-02-23
Liczba stron:
64
Czas czytania
1 godz. 4 min.
Język:
polski
ISBN:
9788323771272
Tagi:
motoryzacja samochody auta literatura dziecięca dla dzieci
Średnia ocen

7,3 7,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Tadek i spółka Dorota Łoskot-Cichocka, Joanna Olech
Ocena 6,3
Tadek i spółka Dorota Łoskot-Cicho...
Okładka książki Oko w oko z diplodokiem Joanna Jagiełło, Joanna Rusinek
Ocena 6,5
Oko w oko z di... Joanna Jagiełło, Jo...
Okładka książki Parasol pana Pantalona Zbigniew Dmitroca, Marianna Sztyma
Ocena 6,3
Parasol pana P... Zbigniew Dmitroca, ...
Okładka książki Wielki Karol i mały Lolek Anna Czerwińska-Rydel, Ewa Poklewska-Koziełło
Ocena 5,8
Wielki Karol i... Anna Czerwińska-Ryd...
Okładka książki Jezioro łabędzie Ewa Beniak-Haremska, Ewa Nowak
Ocena 7,3
Jezioro łabędzie Ewa Beniak-Haremska...
Okładka książki W kraju Polan. O dawnej Polsce Magda Kozieł-Nowak, Zofia Stanecka
Ocena 6,6
W kraju Polan.... Magda Kozieł-Nowak,...

Oceny

Średnia ocen
7,3 / 10
42 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
41
41

Na półkach: ,

Fajna książeczka.

Fajna książeczka.

Pokaż mimo to

avatar
6142
3443

Na półkach:

Troszkę motoryzacji, troszkę historii, techniki i ciekawostek – to znajdziemy w książce „Człowiek z czerwoną chorągiewką. O początkach motoryzacji” Pawła Beręsewicza. Ta niewielkich rozmiarów książka wprowadzi małych czytelników w realia XIX wieku, początków motoryzacji i kolejnych postępów, które doprowadziły do powstania obecnych szybkich samochodów i cichych pojazdów. Dzieci dowiedzą się, że pierwsze „wozy bez koni” wcale nie były szybkie i ciche. Potrzeba było wielu lat obserwacji i doświadczeń, aby luksusowy towar stał się dostępny, wygodny i szybki.
Bohaterem książki jest chłopiec, który opowiada o niezwykle poważnej pracy swego ojca, który chodzi z czerwoną chorągiewką przed pojazdem Lorda Archibalda. Poza prostą historią o dziecięcym spojrzeniu na nowości i pomysłami ich ulepszenia mali czytelnicy dowiedzą się, że ludzi ograniczają tylko ich umysły. Dzieci ze względu na nieświadomość wielu przeszkód snują niezwykłe plany, które udaje się niektórym zrealizować. Tak jest w przypadku ulepszania automobilów, nadawania im indywidualnej nazwy i marzeniach kolejnych pokoleń.
Książka ta jest też dobrą nauką dla nas dorosłych. Odkrywamy, że tłamszenie dziecięcej wyobraźni stwierdzeniami, że coś jest bez sensu, że nie warto sobie czymś zawracać głowy, że wykracza poza nasze możliwości jest destrukcyjne, ponieważ nasze pociechy tracą wiarę we własne możliwości. Mało tego: przekazują to nasze podejście kolejnym pokoleniom. „Człowiek z czerwoną chorągiewką” jest dobrym pretekstem do dyskusji nad wynalazkami i dziecięcymi pomysłami na przyszłość. Proste słownictwo, nierozbudowane zdania, interesująca opowieść i ciekawe ilustracje sprawią, że po książkę sięgną również przedszkolaki.
Książkę polecam szczególnie chłopcom, ale myślę, że wiele dziewczynek znajdzie tam historię, która pozwoli im rozwinąć skrzydła i dowiedzieć się troszkę historii na temat wynalazków i ich ulepszania. Jak we wszystkich książkach ze serii :Czytam sobie” i tu znajdziemy naklejki oraz dyplom do własnoręcznego uzupełnienia. Na końcu książki znajdziemy też notatnik, który pozwoli dziecku ćwiczyć umiejętność pisania oraz uczyni tę jedną z pierwszych książek bardziej osobistą.

Troszkę motoryzacji, troszkę historii, techniki i ciekawostek – to znajdziemy w książce „Człowiek z czerwoną chorągiewką. O początkach motoryzacji” Pawła Beręsewicza. Ta niewielkich rozmiarów książka wprowadzi małych czytelników w realia XIX wieku, początków motoryzacji i kolejnych postępów, które doprowadziły do powstania obecnych szybkich samochodów i cichych pojazdów. ...

więcej Pokaż mimo to

avatar
4678
3733

Na półkach: ,

Czego dotyczyło prawo czerwonej chorągiewki, kto wynalazł opony na koła, sygnalizację świetlną i gdzie jeździło się po benzynę, gdy nie było stosownych stacji? Tego wszystkiego (i wielu innych rzeczy) można dowiedzieć się z tej arcyciekawej książeczki. Polecam.

Czego dotyczyło prawo czerwonej chorągiewki, kto wynalazł opony na koła, sygnalizację świetlną i gdzie jeździło się po benzynę, gdy nie było stosownych stacji? Tego wszystkiego (i wielu innych rzeczy) można dowiedzieć się z tej arcyciekawej książeczki. Polecam.

Pokaż mimo to

avatar
293
263

Na półkach: ,

POZIOM 3 (syn: klasa 1) powiem szczerze czytał na zmianę z siostrą.
Litery duże, obrazki czarno białe, więcej treści niż ilustracji. Pojawiają się trudne słowa które są oznaczone gwiazdką [*] jednak na końcu znajduje się alfabetyczny słowniczek.

POZIOM 3 (syn: klasa 1) powiem szczerze czytał na zmianę z siostrą.
Litery duże, obrazki czarno białe, więcej treści niż ilustracji. Pojawiają się trudne słowa które są oznaczone gwiazdką [*] jednak na końcu znajduje się alfabetyczny słowniczek.

Pokaż mimo to

avatar
325
308

Na półkach: , , ,

"Człowiek z czerwoną chorągiewką" Pawła Beręsewicza” to opowieść o początkach motoryzacji i pierwszych samochodach. Ta niepozorna książeczka to prawdziwa skarbnica wiedzy dla małych czytelników, którzy mogą dowiedzieć się na przykład: że kiedyś nie istniały stacje paliw, a benzynę kupowało się w aptekach, albo, że do samochodów, nazywanych automobilami, należało wlewać wrzącą wodę, aby auto mogło ruszyć z miejsca ;)

Bohaterem historyjki jest kilkuletni chłopiec, którego tata pracuje jako tytułowy człowiek z czerwoną chorągiewką, czyli osoba, która wiele lat temu ostrzegała przechodniów przed nadjeżdżającym pojazdem. Jakie były więc początki motoryzacji? W tej niewielkich rozmiarów książeczce można znaleźć szereg faktów związanych z pierwszymi pojazdami i ich rozwojem. Co więcej - "Człowiek z czerwoną chorągiewką" może spodobać się nie tylko chłopcom, ale również dziewczynkom, bo i one z pewnością będą chciały dowiedzieć się czegoś więcej o pojazdach, które widzą na co dzień :)

Treść książki została przygotowana w taki sposób, by zainteresować najmłodszych czytelników oraz poszerzyć ich wiedzę - w tym przypadku z motoryzacji. Duża, bardzo czytelna czcionka ułatwia czytanie, a czarno białe ilustracje idealnie ją uzupełniają i przyciągają uwagę. W książce nie zabrakło także miejsca na notatki, kolorowe naklejki powiązane z tematyką historyjki oraz - podobnie jak w przypadku "Basi i kasku" Zofii Staneckiej - dyplomu sukcesu dla malucha po ukończonym czytaniu :)

Publikacja pojawiła się księgarniach w ramach akcji Wydawnictwa Egmont "Czytam sobie" mającej na celu wspieranie czytelnictwa wśród najmłodszych. Program ten złożony jest z trzech poziomów. "Człowiek z czerwoną chorągiewką" reprezentuje poziom trzeci serii, który charakteryzuje się tekstem zawierającym od 2500 do 2800 wyrazów oraz użytymi wszystkimi głoskami. Poziom 3 jest poziomem najwyższym, dlatego w trakcie czytania mogą trafić się również trudniejsze wyrazy oznaczone gwiazdką. Jednak bez obaw - ich objaśnienie znajduje się w inspirującym słowniczku na końcu książki :)

Wydawnictwo Egmont jako inicjator akcji "Czytam sobie" rozbudza w dzieciach miłość do książek. Dostosowana do wieku książeczka pozwala dziecku uwierzyć we własną siłę oraz w to, że łączone z mozołem głoski układają się w wyrazy, a te w fascynujące zdania. Radość z obcowania z mądrą, dobrą, pięknie wydaną, dobrze zilustrowaną i oczywiście pasjonującą książką to najlepsza droga na związanie młodego czytelnika z pięknym światem literatury. Ludzie, którzy czytają, roztaczają wokół siebie piękno i harmonię - uczmy więc czytać najmłodszych!

_____________________________
RecenzjeAmi.blogspot.com

"Człowiek z czerwoną chorągiewką" Pawła Beręsewicza” to opowieść o początkach motoryzacji i pierwszych samochodach. Ta niepozorna książeczka to prawdziwa skarbnica wiedzy dla małych czytelników, którzy mogą dowiedzieć się na przykład: że kiedyś nie istniały stacje paliw, a benzynę kupowało się w aptekach, albo, że do samochodów, nazywanych automobilami, należało wlewać...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1970
1615

Na półkach:

http://www.nieperfekcyjnie.pl/2015/03/20-bajek-do-czytania-dzieciom-przed.html

Rynek wydawniczy wręcz pęka w szwach od literatury dziecięcej - niewielkich książeczek oraz potężnych tomisk, lektur w miękkich i twardych oprawach, utworów z przewagą treści nad obrazkami oraz dzieł przepełnionych barwnymi ilustracjami, przykuwającymi wzrok zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Można rzecz - do wyboru, do koloru, bo każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Nie da się ukryć, iż maluchy są wzrokowcami, dlatego przyciąga ich to, co kolorowe, a im więcej obrazków, tym lepiej. Jednak w pewnym momencie młodzi czytelnicy zmieniają swoje priorytety, dlatego z biegiem czasu krótkie książeczki przepełnione malunkami, które czytane są przez rodziców, zostają wymieniane na grubsze lektury, najchętniej z dużą czcionką, aby dziecko mogło ćwiczyć umiejętność czytania. Jeżeli jeszcze poznawana historia nie tylko bawi, ale również uczy - książka idealnie spełnia swoją rolę. Widok każdego czytającego napawa mnie ogromną radością, a zaszczepianie miłości do książek nie liczy wieku...

Akcja "Człowieka z czerwoną chorągiewką" toczy się w XIX-wiecznej Anglii, gdzie można już ujrzeć pociągi, ale jednak najczęstszy widok stanowią nadal konie ciągnące wozy, bryczki, karety oraz omnibusy. Obecność innych pojazdów jest wręcz sporadyczna, a jeśli na horyzoncie pojawia się powóz - obowiązkowo musi iść przed nim człowiek z czerwoną chorągiewką, czyli ostrzeżeniem o ewentualnym niebezpieczeństwie. Takim zawodem może poszczycić się tata głównego bohatera książki, z którego syn jest niezmiernie dumny. Chłopiec jest zafascynowany automobilem i z przyjemnością towarzyszy ojcu w jego pracy. Bardzo często podsuwa wspaniałe pomysły, które tata uważa za nierealne, co w ostateczności okazuje się błędnym działaniem.

W pozornie prostej, nieskomplikowanej historii można dostrzec wiele ukrytych znaczeń. Owa opowieść uświadamia, że nie wolno bagatelizować dziecięcych pomysłów, nawet jeśli początkowo wydają się nam zupełnie nie na miejscu. Wszak dzieci charakteryzują się nieskrępowaną wyobraźnią, a urzeczywistnienie ich idei mogłoby przynieść nam wiele korzyści. Dlatego wierzmy w dzieci, podnośmy ich samoocenę i dawajmy im dobry przykład, ponieważ maluchy są zapatrzone w nas, a od tego, co im przekazujemy oraz jak ich traktujemy, zależy jakimi będą ludźmi.

Utwór Pawła Beręsewicza to skarbnica wiedzy na temat początków motoryzacji. Mali czytelnicy mogą dowiedzieć się, że niegdyś do samochodów, nazywanych automobilami, należało co rusz wlewać wrzącą wodę, aby auto mogło ruszyć. Dopiero w 1885 roku Karl Benz zbudował pojazd spalinowy, w którego silniku spalała się benzyna. Coś, co nam wydaje się oczywiste i normalne, w tamtych czasach budziło zainteresowanie, ale również ogromne wątpliwości. Dzięki tej lekturze, dzieci mogą dowiedzieć się również, że w tamtych czasach nie istniały stacje paliw, a benzynę kupowało się w aptekach.

"Człowiek z czerwoną chorągiewką" to lektura z serii Czytam sobie, będącej trzypoziomowym programem wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat, której patronatem honorowym jest Biblioteka Narodowa! Książki dzielą się na trzy poziomy według umiejętności dopasowanych do wieku małego czytelnika. Lektury należące do poziomu 1 "Składam słowa" zawierają krótkie zdania, 23 podstawowe głoski w tekście czytanym, ćwiczenie głoskowania, a także od 150 do 200 wyrazów w tekście. Z kolei poziom 2 "Składam zdania" jest już bardziej zaawansowany, ponieważ zawiera 800-900 wyrazów w tekście, 23 podstawowe głoski oraz "h", ćwiczenie sylabizowania oraz dłuższe zdania, w tym złożone, jak i elementy dialogu. Ostatni, czyli trzeci poziom, do którego wlicza się utwór Pawła Beręsewicza, nazywa się "Połykam strony" - zawiera on od 2500 do 2800 wyrazów w tekście, wszystkie głoski, dłuższe i bardziej złożone zdania, a do tego słownik trudnych wyrazów.

Atutem tej książki jest nie tylko edukacyjna treść czy wspaniałe ilustracje, ale także liczne urozmaicenia, chociażby alfabetyczny słowniczek trudniejszych wyrazów, kolorowe naklejki, pytania, na jakie może odpowiedzieć dziecko już po lekturze, a także miejsce umożliwiające dziecku sporządzanie różnorodnych notatek. "Człowiek z czerwoną chorągiewką" może spodobać się nie tylko chłopcom, ale również dziewczynkom, bo i one z pewnością zechcą dowiedzieć się czegoś więcej o pojazdach, które widzą na co dzień.

http://www.nieperfekcyjnie.pl/2015/03/20-bajek-do-czytania-dzieciom-przed.html

Rynek wydawniczy wręcz pęka w szwach od literatury dziecięcej - niewielkich książeczek oraz potężnych tomisk, lektur w miękkich i twardych oprawach, utworów z przewagą treści nad obrazkami oraz dzieł przepełnionych barwnymi ilustracjami, przykuwającymi wzrok zarówno dzieci, jak i osób dorosłych....

więcej Pokaż mimo to

avatar
334
332

Na półkach:

Zupełnie świadomie sięgnęłam po ten tytuł. "Człowiek z czerwoną chorągiewką" jest opowieścią o chłopcu i jego tacie pracującym u lorda Archibalda, który jeździ wielką głośną maszyną, przed którą tata ostrzega ludzi właśnie czerwoną chorągiewką. Wyobraźcie sobie, że tata każdego dnia wkłada na siebie czarne spodnie, białą koszulę, ciemnozielony krawat, kraciastą kamizelkę ze złotymi guzikami, marynarkę, i buty na grubej podeszwie. Jego praca jest fascynująca dla małego chłopca, niebezpieczna (bo ludzie nie lubią, kiedy jedzie bestia i konie się płoszą),poważna (lord Archibald to nie byle kto),wykonuje ją z godnością i dumą.
"A gdybym tak wymyślił sposób..." to nieustanne pomysły chłopca na ulepszanie motoryzacji. W końcu dochodzi w rozmowie do momentu, kiedy ludzie z czerwonymi chorągiewkami nie są potrzebni, bo automobile mogą jeździć do 20 kilometrów na godzinę! To duże przeżycie dla chłopca i jego taty. "Teraz już nigdy nie będziesz bezpieczny na drodze". Ludzi z czerwonymi chorągiewkami zastępuje wynalazek amerykańskiego policjanta z 1914 roku, który wymyślił dwa światła dla kierowców, "Zupełnie jakby stanął im na drodze niewidzialny człowiek z chorągiewką". Tak oto nastały nowe czasy, dla wielu osób automobile przyniosły wiele radości, ludzie wciągają coraz więcej zapachów spalin...
Narracja książki jest piękna, przekazuje sporo informacji między spokojną historią chłopca i jego taty, pokazuje jak wiele musiało się dokonać na przestrzeni lat, żeby dojść do sytuacji, kiedy samochody są naturalnym pojazdem dla każdego.

Zupełnie świadomie sięgnęłam po ten tytuł. "Człowiek z czerwoną chorągiewką" jest opowieścią o chłopcu i jego tacie pracującym u lorda Archibalda, który jeździ wielką głośną maszyną, przed którą tata ostrzega ludzi właśnie czerwoną chorągiewką. Wyobraźcie sobie, że tata każdego dnia wkłada na siebie czarne spodnie, białą koszulę, ciemnozielony krawat, kraciastą kamizelkę ze...

więcej Pokaż mimo to

avatar
604
602

Na półkach:

Jakie były początki motoryzacji? Dziś samochód na drodze nie wzbudza zdziwienia, lecz czasy, w których pierwszy pojazd spalinowy powstał różniły się zupełnie od obecnych. W tej niewielkich rozmiarów książeczce można znaleźć szereg faktów związanych z pierwszymi automobilami i ich rozwojem.

Publikacja została przygotowana w ramach akcji wspierania czytelnictwa wśród najmłodszych. Program ten złożony jest z trzech poziomów i przeznaczony dla dzieci w wieku 5 – 7 lat. „Człowiek z czerwoną chorągiewką” należy do poziomu trzeciego charakteryzującego się tekstem zawierającym od 2500 do 2800 wyrazów oraz użytymi wszystkimi głoskami. W trakcie czytania można natrafić na trudniejsze wyrazy oznaczone gwiazdką. Ich objaśnienie znajduje się na końcu lektury.

Treść książki jest ciekawie przygotowana i przedstawiona w taki sposób, by zainteresować najmłodszych czytelników, ale też poszerzyć ich wiedzę z określonej dziedziny. Duża, bardzo czytelna czcionka ułatwia zapoznawanie się z lekturą, a czarno białe ilustracje zgrabnie ją uzupełniają i przyciągają uwagę. Znajdziemy tu zarówno rysunek przedstawiający pierwszy trzykołowy pojazd spalinowy, jak i portret między innymi Henry’ego Forda. Podczas czytania, śledząc rozmowę ojca z synem czytelnik przyswaja wiele faktów i ciekawostek dotyczących historii motoryzacji. Dowie się między innymi: kto pierwszy taki pojazd zbudował, kto i w którym roku wynalazł opony oraz czym zajmował się tytułowy człowiek z czerwoną chorągiewką.

W książce nie zabrakło miejsca na notatki, kolorowe naklejki powiązane z tematyką oraz dyplom sukcesu po ukończeniu czytania. Publikacja stanowi dobry pomysł na połączenie rozrywki z nauką pozostawiając w pamięci młodego czytelnika szereg faktów i dat z nimi związanych. Moim zdaniem to interesujący program i równie ciekawa realizacja. Warto wspierać takie akcje i pokazać dziecku, że czytając nie tylko zdobywamy wiedzę, ale też przenosimy się do innego świata otrzymując dużą porcję rozrywki.

http://ksiazki-moj-maly-swiat.blog.pl/2015/02/15/czlowiek-z-czerwona-choragiewka-pawel-beresewicz/

Jakie były początki motoryzacji? Dziś samochód na drodze nie wzbudza zdziwienia, lecz czasy, w których pierwszy pojazd spalinowy powstał różniły się zupełnie od obecnych. W tej niewielkich rozmiarów książeczce można znaleźć szereg faktów związanych z pierwszymi automobilami i ich rozwojem.

Publikacja została przygotowana w ramach akcji wspierania czytelnictwa wśród...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    51
  • Chcę przeczytać
    25
  • Posiadam
    6
  • 2021
    3
  • Dla dzieci
    2
  • Teraz czytam
    2
  • C6) Bez kategorii
    2
  • Literatura dziecięca
    2
  • 1d) dla dzieci- opowiadania
    1
  • Rodzinne poczytajki ♥
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Człowiek z czerwoną chorągiewką. O początkach motoryzacji


Podobne książki

Okładka książki Pani wiatru Lisa Aisato, Maja Lunde
Ocena 8,7
Pani wiatru Lisa Aisato, Maja L...
Okładka książki Flora szuka skarbów Gabriela Rzepecka-Weiss, Maciej Szymanowicz
Ocena 9,4
Flora szuka sk... Gabriela Rzepecka-W...
Okładka książki Książka o górach Patricija Bliuj-Stodulska, Robb Maciąg
Ocena 9,2
Książka o górach Patricija Bliuj-Sto...

Przeczytaj także