978-83-932915-2-6
popularnonaukowa
Hadney

Prezentowana praca jest rezultatem projektu badawczego Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych. ECAG interesował się sytuacją u naszego wschodniego sąsiada od dłuższego czasu, analizując zachodzące za Bugiem procesy społeczne, polityczne i ekonomiczne.Ma charakter interdyscyplinarny, jej autorzy starają się ukazać splot szeregu różnych czynników wpływających na ukształtowanie się tego , co określamy niekiedy mianem białoruskiego modelu społeczno-gospodarczego. Bez wątpien ia bowiem Białoruś wybrała drogę odmienną od większości państw dawnego bloku wschodniego drogę transformacji po rozpadzie Związku Radzieckiego i uzyskaniu niepodległości. Analiza nie ma przy tym na celu podejmowania się określonych ocen i opiniowania zachodzących procesów; element prognostyczny rozpatruje wyłącznie potencjalne skutki i następstwa mogących nastąpić zdarzeń. Nie sposób wszakże zakładać, że owe konsekwencje mogłyby nie posiadać znaczenia dla Polski jako nie tylko państwa sąsiedzkiego, ale także jednego z istotniejszych partnerów handlowych dla Mińska.
Pozycja do nabycia tutaj: http://wyczerpane.pl/1691,bia-orun-model-pa-stwa-i-gospodarki.html

źródło opisu: ze wstępu

źródło okładki: strona wydawnictwa

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!