Zacznij pisać

E-bookowo
2011-12-06
2011-12-06
poradnik powieściopisarstwo literatura

Okładka książki Świt_ebooków nr 1 Marek Adamkiewicz, Robert Drózd, Gustaw G. Garuga, Marcin Królik, Katarzyna Krzan, Piotr Lipiński, Oficyna wydawnicza RW2010, Marcin Orlik, Maciej Parowski, Emma Popik, Jagna Rolska, Łukasz Sporyszkiewicz, Katarzyna Tatomir, Jagoda Wochlik, Agnieszka Żak
Świt_ebooków nr 1 Marek Adamkiewicz, ...
Okładka książki Gorąca antologia Anna Alochno - Janas, Władysław Chodasiewicz, Ena Kielska, Błażej Jacek Klajza, Katarzyna Krzan, Jolanta Kwiatkowska, Mander, Mariposa, Marcin Jerzy Moneta, Arkadiusz Siedlecki, V.G. Soque, Anna Strzelec, Anna Szczęsna, Olaf Tumski
Gorąca antologia Anna Alochno - Jana...

Broszura reklamowa

W skrócie:
Jeżeli mieszkasz w Ameryce to jest wzór na twój Bestseller
sex + tajemnica + milionerzy = The New York Times Best Sellers
Jeżeli mieszkasz w Polsce to masz przesrane. Duże wydawnictwa dadzą ci marne grosze (2% prowizji) i nakład maksymalny 3 tys. Ale jeśli wydasz to jako selfpublishing w ich wydawnictwie, to będziesz żył z pisania.

Broszura reklamowa

W skrócie:
Jeżeli mieszkasz w Ameryce to jest wzór na twój Bestseller
sex + tajemnica + milionerzy = The New York Times Best Sellers

Że tak rzeknę: Tak dobrze żarło i zdechło. Zaczęło się faktycznie od motywacji co do pisania, fajnych, wartościowych ćwiczeń pisarskich. Pierwszy zgrzyt był dla mnie, gdy przeczytałam o tym, że pisanie o związkach "homoseksualnych" jest kontrowersyjne, bo jest o "innej" miłości. Autentycznie bałam się, że oczy wywrócą mi się tak, że stracę wzrok. Potem była już tylko równia pochyła. Widać, że druga połowa książki to tylko "papierowe wydawnictwa be, a NASZE self-publishingowe wydawnictwa cacy" + cały rozdział z chamskimi reklamami. Naprawdę chamskimi reklamami. To miał być poradnik do pisania, a nie do sprzedania się. Jestem głęboko rozczarowana tym, jak to się rozwinęło. Zdecydowanie nie polecam.

Dobra pozycja ukazujaca realia wydania ksiazki w dzisiejszym swiecie. Poczatek byl dla mnie troche ciezki z uwagi na wejscie autorki w dosc szczegolowe sprawy zwiazane z samym warsztatem pisarskim ale w sumie taki byl jej zamysl. Znacznie ciekawsza dla mnie okazala sie koncowka ksiazki, gdzie autorka w interesujacy sposob opisala proces wydawania ksiazki w sposob tradycyjny jak i nowoczesny. Polecam. Warto przeczytac.

Dzięki niej przyszło mi do głowy kilka ciekawych pomysłów :)

Dzięki niej przyszło mi do głowy kilka ciekawych pomysłów :)

Napisane całkiem sensownie w przeciwieństwie do najnowszego dzieła Katarzyny Bondy. W dodatku o wiele tańsze.

Myślę, że książka jest pomocna. Aczkolwiek dużo tematów, czyta się na merne, ale i tak dużo uczy przyszłego pisarza. I na pewno jest to lepszy poradnik do przeczytania niż Maszyna do pisania -Bondy.

• Samorozwój - Chce przeczytać
  • W pierwszej kolejności
  • Plan na kiedyś tam...
  • PRZECZYTANE W 2020
  • E-BOOKi

Dodaj cytat z książki Zacznij pisać