Elmer i hipopotamy

Cykl: Elmer
Wydawnictwo: Papilon
Elmer and the hippos
elen77

Elmer - słoń w kratkę - ulubieniec przedszkolaków na całym świecie. Światowy bestseller, klasyka literatury dziecięcej już w Polsce! Razem z Elmerem dziecko odkrywa swoje indywidualne talenty, uczy sie tolerancji i otwartości, buduje poczucie własnej wartości i przekonuje się, że warto poznawać świat i zdobywać przyjaciół. Seria książek z Elmerem prostymi środkami chwali subtelność,...

Elmer - słoń w kratkę - ulubieniec przedszkolaków na całym świecie.

Światowy bestseller, klasyka literatury dziecięcej już w Polsce!

Seria książek z Elmerem prostymi środkami chwali subtelność, inteligencję i wyrozumiałaość. I przede wszystkim bawi dzieci.
Elmer - słoń w kratkę - ulubieniec przedszkolaków na całym świecie.

Światowy bestseller, klasyka literatury dziecięcej już w Polsce!

źródło opisu: Wydawnictwo Papilon, 2011

źródło okładki: http://publicat.pl/papilon.html

Basia | 2013-12-15
Przeczytana: grudzień 2013

Ale ten Elmer jest fajny:) Rzecz o tolerancji, inności i wielu innych ciekawych życiowych sprawach ubranych w dziecięcy, prosty język i barwny świat... w kratkę.

casia | 2017-01-24
Przeczytana: 23 stycznia 2017

Bardzo miły Elmer, chociaż nie mój ulubiony.
Tym razem uczy współpracy i pomagania sobie w ciężkich chwilach.
Urocze obrazki i prosta historia - Elmer dla każdego przedszkolaka!

Madzik | 2016-06-16

Opowieść o tym, że trzeba sobie pomagać - kolejna nauka z Elmerem dla najmłodszych.

zuzankawes | 2013-11-27

Świetny pomysł na książkę dla dziecka, to pomysł sprawdzony. Jako że w przypadku Davida McKee i słonia Elmera mam do czynienia z przetestowanym produktem, z chęcią sięgnęłam wraz z moją małą zdobywczynią świata i odkrywcą w jednym, po „Elmera i hipopotamy”, czyli kolejną z wielu przygód ulubieńca dzieci. Jak zwykle zagłębiłyśmy się w lekturę, która trwa i trwa i trwa, bo książka młodej się nie nudzi.
Tym razem kolorowy słoń w kratę rozwiązywał będzie pewien konflikt pomiędzy słoniami a hipopotamami. Z czego wyniknął spór i w jaki sposób uda się rozwiązać problem Elmerowi, musicie odkryć z dzieckiem sami. Ja powiem tylko, że jest to mądra historia ucząca nie tylko dzieci, że problemy rozwiązywać należy wspólnie. I że trzeba ze sobą rozmawiać, choć to czasem trudna sztuka.
„Elmer i hipopotamy” to książka, która uczy myślenia, samodzielności i empatii. Stawia na współpracę. Pokazuje, że nie ma takiego problemu, którego nie dałoby się rozwiązać wspólnymi siłami. Wystarczy tylko...

zdolnedzieci | 2017-01-27
Przeczytana: 21 maja 2016

"Elmer", to naprawdę wyjątkowa książka. Bajecznie kolorowe ilustracje, od których trudno oderwać wzrok. Świetnie napisane opowieści - każda zawiera w sobie morał, a mimo to, czyta się ją lekko i przyjemnie. I ten cudowny pomysł, aby bohaterem książki był kolorowy słoń - w kratkę.
Elmer zdecydowanie wyróżnia się na tle innych słoni. Jest wyjątkowy, chociaż czasem wolałby być taki, jak jego rówieśnicy. Wraz z nim dziecko odkryje czym jest tolerancja i co sprawia, że każdy z nas jest inny. I że owa odmienność wcale nie jest zła - sprawia, że życie staje się barwniejsze.
Książkę polecam dla dzieci już od 2 roku życia. Sądzę, że ta tętniąca życiem dżungla zainteresuje nawet najbardziej rozbrykane szkraby. To jedna z niewielu książek, w której ma się wrażenie, że ilustracje ożywiają. Na każdej stronie dzieje się tyle wspaniałych rzeczy, które przyciągają uwagę.

biblioteczka_justyny | 2015-01-20
Przeczytana: 11 stycznia 2016

Kolejne przygody Elmera. Tym razem uczy, że warto pomagać innym, że współpraca popłaca. Pięknie ilustrowana książka z przekazem.

Dandusiao | 2018-02-06
raywoman | 2017-06-01