Europa Zachodnia. Dzieje polityczne 1945-1993

Wydawnictwo: WSiP
8302057193
historia

Zmiany, które tak dynamicznie dokonują się w otaczającej nas rzeczywistości politycznej powodują, że konieczne staje się zweryfikowanie wielu dotychczasowych ocen i poglądów. Praca profesora Jerzego Krasuskiego stanowi udaną próbę opracowania powojennej historii poszczególnych krajów europejskich. Autor prezentuje nam bowiem bogaty materiał mówiący o rozwoju politycznym poszczególnych państw...

Autor prezentuje nam bowiem bogaty materiał mówiący o rozwoju politycznym poszczególnych państw Europy Zachodniej - od zakończenia II wojny światowej do roku 1993. Uwzględnia także przemiany, jakie zaszły na kontynencie europejskim, wyrażające się zainicjowaniem i realizacją procesów integracyjnych.

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Michał | 2015-02-08