Wyznaczniki biegu historii

Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna

Zbiór studiów obejmujących kilkanaście wieków dziejów powszechnych i tysiąc lat historii Polski.Autor przedstawia genezę wielu współczesnych zjawisk, m.in. terroryzmu, nie stroniąc od refleksji o charakterze historiozoficznym, rozważań na temat blasków i cieni zawodu historyka oraz prognoz dotyczących przyszłości Europy. W kilku szkicach porusza kwestie dotyczące fenomenu greki w porównaniu z łaciną, języków słowiańskich czy języka angielskiego pełniącego rolę języka światowego. Autor z wielką swobodą i erudycją porusza się po wielu epokach, od starożytnego Egiptu poczynając, przez historię Francji i Hiszpanii do początków XXI wieku.

źródło opisu: Matras

mistan | 2016-05-27
Przeczytana: 27 maja 2016

Jeszcze nie doczytałem do końca, ale muszę to napisać -książka do której będę wracać niejednokrotnie.

Irulon | 2013-11-27
Homo_Mediaevalis | 2014-04-27