Audio-wizja. Dźwięk i obraz w kinie

Tłumaczenie: Konstanty Szydłowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Linia Filmowa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Ha!art
L'audio-vision. Son et image au cinéma
978-83-62574-66-7
jagarkar

Audio-wizja to pierwsze polskie tłumaczenie przełomowej książki o niejednoznacznych relacjach między dźwiękiem i obrazem, o każdorazowo zawieranym „kontrakcie audio-wizualnym”. Autor wprowadza własną terminologię i słowniczek oraz sięga do przykładów od Tarkowskiego przez Chaplina i hollywoodzki mainstream. Główne zagadnienia to: projekcja obrazu na koncepcję dźwięku, trzy tryby słuchania filmu, scena audio-wizualna, realne i odtwarzane, narodziny filmu dźwiękowego, telewizja, wideo art i teledysk. Książka, pisana lekkim i atrakcyjnym językiem, dotyka jednocześnie fundamentalnych problemów współczesnej kultury wizualnej, pokazując wpływ percepcji i historii na istotę dzieła filmowego.

źródło opisu: Korporacja Ha!art, 2012

źródło okładki: http://ha.art.pl/sklep/index.php?p363,audio-wizja