Sztuka zapamiętywania Słowa Bożego

978-83-7535-034-0
słowo boże, pamięć
religia
aigimig

Zapamiętywanie Słowa Bożego nie jest zajęciem intelektualnym ale duchowym. Jest doświadczeniem miłości Bożej. Przez zapamiętywanie Bóg, który jest Słowem Życia, przychodzi aby w nas zamieszkać. W rzeczywistości to, co zapamiętujemy jest przede wszystkim tym, co nas dotyka i co jest dla nas czymś ważnym. Nie zapominamy przecież imion swoich przyjaciół, matka nie zapomina dnia i godziny narodzin...

W rzeczywistości to, co zapamiętujemy jest przede wszystkim tym, co nas dotyka i co jest dla nas czymś ważnym. Nie zapominamy przecież imion swoich przyjaciół, matka nie zapomina dnia i godziny narodzin swoich dzieci, nie zapomina się doświadczenia pierwszego zauroczenia ani dnia i okoliczności, w których spotkaliśmy Pana.

Sztuka zapamiętywania Słowa Bożego, podpowiada jak czytać Słowo Boże z wiarą. Pomaga uświadomić sobie i zrozumieć, że jego zapamiętywanie ma ogromne znaczenie i sens. Autor, tłumaczy jak przejść od lectio divina do zapamiętywania Słowa i w jaki sposób je zapamiętywać. Książka ponadto zawiera propozycję lectio divina na cały rok.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-oaza.pl/ksiazka/sztuka-zapamietywania-slowa

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-oaza.pl/ksiazka/sztuka-zapamietywania-slowa

aigimig | 2012-12-23
Na półkach