Psychologia socjalizmu

Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawniczo-Handlowe Nepo
Cavalcanti

ziombel | 2015-10-14
Przeczytana: 14 października 2015

W tej pracy Gustaw Le Bon zajmuje się rozwojem socjalizmu pod koniec XIX wieku. Według autora socjalizm jest religią, która zdobywa coraz większą popularność. Według niego po tryumfie socjalizmu demokracja szybko upadnie i zastąpi ją wojskowy reżim. Przykład III Rzeszy i ZSRR udowadnia tą tezę. Autor poświęca dużo miejsca na krytykę współczesnej sobie kultury, która w wielu krajach produkuje za pomocą klasycznej edukacji masy nieprzystosowanych ludzi. Ci ludzie są skazani na życie w nędzy, co popycha ich do socjalizmu. W tej pracy można także znaleźć wiele informacji dotyczących sytuacji przemysłu i handlu w takich krajach jak Anglia, Francja, Niemcy czy USA. Autor krytykuje także socjalizm z pozycji klasycznej ekonomii. Myślę że jest to ciekawa pozycja dla ludzi zainteresowanych psychologią.

Akari | 2016-07-01
MarcinH | 2016-04-04