Wyzwanie czytelnicze LC

Oyama Legenda i Dziedzictwo

Wydawnictwo: Budo-Sport
Mas Oyama, The Legend, The Legacy
Dannik

Karate Kyokushin Masutatsu Oyamy jest szeroko uznane i ćwiczone przez wielu ludzi na całym świecie. Jego osiągnięcia w sztuce karate są legendarne. Gołymi rękami zabił byka. Stoczył trzysta pojedynków w ciągu trzech dni. W ciągu jednego roku przyjął 270 propozycji walki. Walczył z bokserami, zapaśnikami, bramkarzami i każdym, kto tylko miał odwagę rzucić mu wyzwanie. Był niepokonany. Jego pokazy łamania desek i rozbijania cegieł były tak niezwykłe, że nazwano go „Dłonią Boga”.
Przez blisko pięćdziesiąt lat ponad piętnaście milionów członków światowej organizacji Oyamy Kyokushin Karate Organization było świadkami jego wspaniałych dokonań. Czy to dzięki mocy jego uderzeń, czy sile uścisku dłoni, niezwykłym naukom, naukom instruktorów i szefów oddziałów, których wykształcił - każdy, kto się z nim zetknął wiedział, że to ezoteryczne imię „Dłoń Boga” nie jest wcale przesadzone. Kiedy dorastał, wiele ludzi i wiele zdarzeń miało na niego duży wpływ. I chociaż nie wiemy wszystkiego o jego młodzieńczych czasach, to mamy całkiem niezły ich zarys.
Książka ta prezentuje życie i ducha Masutatsu Oyamy oraz historię, rozwój i osiągnięcia jego agresywnej sztuki walki uważanej przez wielu za „najtwardsze karate.” Chociaż powstało wiele biografii Oyamy i książek o jego sztuce walki, to żadna z nich nie może równać się pod względem szczegółowości, wierności i głębi z tym tomem - pierwszym i jedynym na całym świecie.

źródło opisu: Wydawnictwo Budo-Sport, 2003

źródło okładki: Zdjęcie autorskie