Enneagram. Dziewięć typów osobowości

Tłumaczenie: Anna Kleszcz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wiara i Nauka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: WAM
Das Enneagram. Die 9 Gesichter der Seele
837318306X
Łukasz

Enneagram jest prastarą koncepcją poznania samego siebie, wewnętrznego uleczenia i duchowego wzrostu. W 1989 roku amerykański franciszkanin R. Rohr i ewangelicki pastor A. Ebert przedstawili tę koncepcję w książce, która odniosła wielki sukces. Proponujemy nowe wydanie, które jest zaktualizowanym wydaniem tamtej pracy. Zawiera szczegółowy i przystępny opis dziewięciu typów osobowości, w których może odnaleźć się każdy człowiek. Autorzy przedstawili ponadto zaskakujące wyniki ostatnich badań nad korzeniami enneagramu, jak również liczne reakcje czytelników, które są najlepszym dowodem, że enneagram nie jest zamkniętym systemem, lecz opisem żywego procesu, jakim jest poznanie samego siebie.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2004

źródło okładki: http://e.wydawnictwowam.pl/tyt,31219,Enneagram.htm

dario | 2013-05-20
Przeczytana: 01 marca 2013

Książka uświadomiła mi wielką różnorodność typów ludzkich osobowości. Jeśli ktoś mówi "miłość" w zależności jakim jest typem może pod tym terminem rozumieć: porządek, uczucie, porozumienie, poczucie humoru itd. Warto poznać swój typ osobowości. Sprawdzianem, że się go odkryło jest wstrząs spowodowany poznaniem swoich mechanizmów obronnych. Książka dała mi duży wgląd w siebie. I jak pisze autor służy... osobistemu nawróceniu. Polecam ją osobom po 35 roku życia.

AnKa | 2018-05-10
Przeczytana: kwiecień 2018

Bardzo interesująca pozycja, choć wymaga skupienia. Mocno zgłębia temat enneagramu. Polecam!

Chil | 2018-04-05
Przeczytana: 04 kwietnia 2018