Od przemysłów kultury do kreatywnej gospodarki

Wydawnictwo: Narodowe Centrum Kultury
7 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Inne
BeBe

Antologia pod red. Andrzeja Gwóździa stanowi wybór najnowszych tekstów poświęconych tytułowej problematyce. Składają się na nią zamówione teksty polskich autorów i tłumaczenia fragmentów zagranicznych prac.

źródło opisu: http://www.nck.pl

źródło okładki: http://www.nck.pl

Kokos | 2014-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2014

Bardzo ciekawa i potrzebna w Polsce książka poruszająca zagadnienia związane z kulturą jako częścią gospodarki. Dobrze, że coraz więcej w dyskursie akademickim mówi się o ekonomice kultury, bo dzięki temu instytucjami kultury mogą zarządzać dobrze do tego przygotowani menedżerowie, którzy wiedzą jak pozyskać środki na ciekawe wydarzenia.
Antologia "Od przemysłów kultury..." oprócz naprawdę interesujących teorii naukowych, zawiera także sporo ciekawostek z nimi powiązanych. Dzięki temu możemy na przykład dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu Hollywood czy o tym, jak poszczególne państwa próbują się promować w reklamach na całym świecie.
Cieszę się, że Narodowe Centrum Kultury wydaje serię "Kultura się liczy!", to są świetne książki.

BeBe | 2012-12-17
Przeczytana: 07 grudnia 2012

Książka zawiera ciekawe, jednak bardzo rozbieżne tematycznie artykuły.

nodir | 2016-07-25
Emszi | 2016-05-29