Niesprawiedliwa przewaga

Wydawnictwo: Instytut Praktycznej Edukacji
biznes, finanse

Jeśli gdzieś ktoś uczy o finansach, to zazwyczaj zajęcia prowadzą doradcy finansowi i bankowcy... czyli agenci Wall Street i wielkich banków; ci sami ludzie, którzy spowodowali nasz obecny kryzys finansowy i korzystają na nim. Ta książka mówi o prawdziwej edukacji finansowej. Robert Kiyosaki opisuje pięć elementów niesprawiedliwej przewagi, jaką daje Ci rzeczywista edukacja finansowa: ...

Niesprawiedliwa przewaga dzięki wiedzy
Niesprawiedliwa przewaga dzięki mniejszym podatkom
Niesprawiedliwa przewaga dzięki zadłużeniu
Niesprawiedliwa przewaga dzięki kontroli ryzyka
Niesprawiedliwa przewaga dzięki kompensacji

źródło opisu: http://bestsellery.net/ksiazka/1132/niesprawiedliw...(?)

źródło okładki: http://bestsellery.net/ksiazka/1132/niesprawiedliw...»

Paweł Z | 2016-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2016

Gdybyśmy z książki wyrwali kilkadziesiąt stron otrzymalibyśmy sedno. Rozumiem, że repetitio mater studiorum est, ale jak dla mnie zbyt dużo powtórzeń. Ciekawi mnie, jak wyglądają zyski autora przy tak niskiej cenie ropy.

michal_frikucak | 2015-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2015

Książki Roberta Kiyosaki traktuja zawsze o tych samych rzeczach, powtarzanych jak mantra, ale dopóki jego słowa nie wejdą "w krew" chyba warto sięgać po każdą jego nową pozycję. Polecam.

pawel415 | 2014-10-18
Przeczytana: 18 października 2014

Żeby zrozumieć złożoność funkcjonowania współczesnego świata, potrzeba nieco wiedzy. Wiedza na temat finansów, przepływu pieniędzy i przyczyn globalnego kryzysu ułatwia nam tę sprawę.
Sama świadomość sytuacji w jakiej się znajdujemy jest niezwykle przydatna. Stosowanie się do haseł typu "ucz się, zdobądź wykształcenie, znajdź dobrze płatną pracę" powoduje, że nie jesteśmy ludźmi, ale robotami stworzonymi do napędzania machiny pieniężnej. A gdzie w tym wypadku miejsce na wolność i marzenia?

deana | 2014-07-10
Na półkach: Przeczytane, 2014, Polecam
Przeczytana: 10 lipca 2014

Czytając tą książkę kilka razy odkładałam ją na bok i powtarzałam sobie: Nie da się, to nie USA! Nie ma tanich mieszkań, nie ma ropy! Ale później brałam ją znowu i czytałam dalej. Jasne, nie jest to przewodnik jak szybko się wzbogacić. Jest to bardziej bodziec do innego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość finansową. Pomaga zrozumieć pewne zachodzące zjawiska, wskazuje ścieżkę oderwania się od starego ładu i pokazuje możliwość budowania swojego miejsca w nowym. Nie jest to łatwa lektura, ale zachęcam do sięgnięcia.

LongWinterNights | 2013-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2013

Jedna z najważniejszych książek w życiu, jakie przeczytałam, a bardzo możliwe, że i najważniejsza. Całkowicie otwiera umysł na nowe horyzonty i przestawia nas na inny sposób myślenia. Poparta rzetelną wiedzą, na temat obecnej sytuacji ekonomicznej świata i klarownym wyjaśnieniu ich mechanizmów. Do tego pozycja ta jest głęboko pragmatyczna - każdy powinien posiąść tą wiedzę, w ten sposób świat stałby się lepszy.