Jakie decyzje finansowe podejmują bogaci i dlaczego biedni robią błędy, działając inaczej

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Bogaty Polak, Biedny Polak". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Złote Myśli
biznes, finanse
LuceClarius

Bieżące badania społeczne pokazują, że liczba milionerów w Polsce systematycznie się zwiększa. Czy Ty także wspomożesz te statystyki? :) Być może pomyślisz sobie „Ja milionerem? Jasne...” i uznasz to za niemożliwe. Natychmiast w swojej głowie znajdziesz spory zapas przekonań, które będą tę myśl podsycać, chociażby takich: „Przecież jestem humanistą”, „Nie dam sobie rady w tych wszystkich...

Bieżące badania społeczne pokazują,
że liczba milionerów w Polsce systematycznie się zwiększa.
Czy Ty także wspomożesz te statystyki? :)
Być może pomyślisz sobie „Ja milionerem? Jasne...” i uznasz to za niemożliwe. Natychmiast w swojej głowie znajdziesz spory zapas przekonań, które będą tę myśl podsycać, chociażby takich: „Przecież jestem humanistą”, „Nie dam sobie rady w tych wszystkich obliczeniach związanych z finansami”, czy też „I tak nie mam czego odkładać”. Możesz też zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby pieniądze ZROZUMIEĆ i stworzyć system, w którym zaczną one dla Ciebie pracować. ZACZNIJ DZIAŁAĆ! Pomoże Ci w tym dr Andrzej Fesnak, EFC®, autor książki, który do tej pory swoją wiedzę przekazywał tylko i wyłącznie na szkoleniach, na które wstęp kosztował średnio 1500 zł. Teraz masz możliwość zdobycia unikatowej wiedzy finansowej przedstawionej w niezwykle praktyczny i zrozumiały sposób.

źródło opisu: Wydawnictwo Złote Myśli, 2011

źródło okładki: www.zlotemysli.pl

jestemtu | 2015-05-06
Przeczytana: 06 maja 2015

Lanie wody i pomieszanie z poplątaniem. Jak Monika Richardson obok Tadeusza Mosza na tylnej okładce.

Omnikoron | 2014-10-23
Na półkach: Przeczytane, Moje książki
Przeczytana: 23 października 2014

Świetna tematyka, poruszająca ważne zagadnienia finansowe, ale jednocześnie książka napisana tak tragicznym stylem, ze zęby bolą!

Niemniej, jak się już przełknie ta ubogą formę, to znajdzie sie w niej wiele interesujących zagadnień, które powinny otworzyć oczy na tematykę finansowa. Co prawda, wszystko sprowadza się do regularnego oszczędzania, ale jednak, pozycja warta przeczytania.

Nawiązując jednak jeszcze raz do formy książki - odradzam purystom językowym - odbijecie się od książki niczym groch od ściany ;]

olivvvvka | 2017-09-26
Przeczytana: 26 września 2017

Jeśli ktoś choć odrobinę "liznął" temat zarządzania pieniądzem to w tej książce nie ma czego szukać. Podstawowe informacje i trochę lania wody. Dałam pięć gwiazdek za opis panujących stereotypów na temat bogactwa i pieniędzy oraz ich źródeł w naszej kulturze, ponieważ jest to temat rzadko podejmowany. Podobało mi się również porównanie myślenia osób bogatych i biednych.

Mariusz | 2012-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2012

Książka słabo napisana, ale porusza takie zagadnienia które powinny być uczone w szkołach. Lektura obowiązkowa dla ludzi którzy biorą kredyt lub wierzą że dostaną emeryturę z ZUS, która pozwoli im godnie żyć.
Nie łudźcie się, jak orzekł Trybunał Konstytucyjny "emerytura to przywilej" i jak każdy przywilej może zostać cofnięty.
Warto przeczytać !

vlodario | 2017-04-20

Super książka. Polecam wszystkim myślących o swojej przyszłości.
Kiedyś byłem biedny. Po przeczytaniu tej książki zacząłem oszczędzać i dziś jestem bogaty.

sPinacz | 2014-11-05
Przeczytana: wrzesień 2014

Matko, jaka masakra - miliony słupków i liczb. Ale to wcale nie znaczy, że książę źle oceniam. Przeciwnie - wyliczenia pokazują w praktyce tezy autora, co bardzo ułatwia. Pozwala czytelnikowi na zrozumienie wielu istotnych rzeczy dotyczących finansów i zastosowanie ich w praktyce w swoim życiu. Przykłady case studies dają szansę na zapoznanie się z sytuacjami z różnych stron i porównanie skutków poszczególnych decyzji. Uważam, że książka ta jest przydatna dla wszystkich osób, które chciałby przybliżyć sobie tematykę przepływu pieniądza.

Małgosia | 2015-11-06
Na półkach: Przeczytane, Poradniki, X2015
Przeczytana: 05 listopada 2015

W pewnym momencie miałam przesyt liczbami i tabelkami ;-) Ale książkę polecam.

Krystian | 2015-01-21

Książka z pewnością przydatna i nie pozostawiająca przestrzeni na negację zawartych w niej tez. Sądz, że jest dobrym występem do poznania zagadnienia finansów osobistych. Sama jej konstrukcja może być męcząca w odbiorze jednakże przeciwieństwie do innych czytelników, mi przypadły do gustu "wycieczki" autora lekko odbiegające od tematu.

książek: 2080
Mniszka | 2019-03-30
Przeczytana: 30 marca 2019

Dużo lania wody, ważne treści można by streścić na kilku stronach. Poza tym książka napisana z katolickiego punktu widzenia. Według autora jednym z pytań, jakie należy sobie zadać odnośnie swojej sytuacji finansowej jest: Czy wspomagam swoją wspólnotę religijną regularnymi datkami?

monika3200 | 2017-02-02

Fajna książka, dobrze napisana, szybko się czyta, dzięki prostemu językowi. Zawiera sama sentencje bez zbędnego gadania.