Okładka książki Jakie decyzje finansowe podejmują bogaci i dlaczego biedni robią błędy, działając inaczej Andrzej Fesnak
Andrzej Fesnak Wydawnictwo: Złote Myśli biznes, finanse
biznes, finanse
Złote Myśli
2011-01-01
2011-01-01
bogactwo niezaleznosc finanse edukacja finansowa

Ciekawa Analiza pokazujące cechy ludzi bogatych jak i ubogich.

Ciekawa Analiza pokazujące cechy ludzi bogatych jak i ubogich.

Książka jest dosyć konkretna, pomaga uporządkować finanse, zwłaszcza, że dotyczy naszego kraju i jego systemów. Należy jednak brać pod uwagę, że niektóre informacje mogą być już przeterminowane.

Czy żałuję, że kupiłem tę książkę? - Nie. Czy po przeczytaniu jej i cofnięciu się w czasie kupiłbym ją ponownie? - Również nie. Nic odkrywczego, wiele treści ogólnie znanych dzisiaj. Pisana z katolickiego punktu widzenia, pełno odwołań do Biblii, "starych czasów". Poza tym, będąc kobietą, momentami mógłbym czuć się lekko urażony albo nie traktowany z powagą czy szacunkiem. Najzabawniejsze są opinie na początku książki, Autor został wyniesiony pod niebiosa i wręcz ogłoszony Mesjaszem Finansów Narodu Polskiego - po takich ocenach spodziewałem się o wiele więcej. Z drugiej strony wśród autorytetów opiniujących była m.in. Monika Richardson oraz Pani, której autor dziękuje za inspiracje i pomoc w tworzeniu swojego dzieła. Uważam, że myśl jaką chciał nam przekazać autor można było zmieścić w mniej niż dwustu stronach. Poza kilkoma minusami - przydatna pozycja dla osób rozpoczynających swoją przygodę z porządkowaniem finansów osobistych - poleciłbym ją jako lekturę dodatkową. Bardzo sensownie opisany i uporządkowany rozdział o budżecie osobistym, NEt Worth oraz Current Ratio.

Nic odkrywczego , ale warto przeczytać . Na pewno lepsza jest ta książka od książki Jacka Borowiaka gdzie to już w ogóle przez pół książki jest o jednym i tym samym . Tutaj się nam autor trochę bardziej postarał i przedstawił więcej punktów widzenia . Co nie zmienia faktu ,że informacje tutaj zawarte są informacjami o których każdy wie więc proszę się nie spodziewać gotowej recepty na bogactwo wcześniej nikomu nieznanej .
Dal mnie książka sprawdzi się pod kątem uporządkowania wiedzy którą już mam i choćby dlatego warto sobie tą pozycję poczytać .W czasach pandemii i kwarantanny można się zastanowić jak się ogarnąć finansowo .

Bardzo szybko się czyta.

Bardzo szybko się czyta.

Jeśli ktoś choć odrobinę "liznął" temat zarządzania pieniądzem to w tej książce nie ma czego szukać. Podstawowe informacje i trochę lania wody. Dałam pięć gwiazdek za opis panujących stereotypów na temat bogactwa i pieniędzy oraz ich źródeł w naszej kulturze, ponieważ jest to temat rzadko podejmowany. Podobało mi się również porównanie myślenia osób bogatych i biednych.

Super książka. Polecam wszystkim myślących o swojej przyszłości.
Kiedyś byłem biedny. Po przeczytaniu tej książki zacząłem oszczędzać i dziś jestem bogaty.

Super książka. Polecam wszystkim myślących o swojej przyszłości.

dobra ksiazka!

dobra ksiazka!

Fajna książka, dobrze napisana, szybko się czyta, dzięki prostemu językowi. Zawiera sama sentencje bez zbędnego gadania.

Jeżeli ktoś kompletnie nie panuje nad finansami, to może i będzie ciekawa lektura.. dla całej reszty osób nie sądzę..

• Finanse
  • Biznes