Piekielna burza

Cykl: Talon Force (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
Hellstrom
agnieszka_85

źródło okładki: foto własne

Marcin | 2018-10-21

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Okładka, jak najbardziej zgodna z treścią książki. Ta książka to jedna wielka rozwałka. Tak można określić tę książkę.

Dochodzi do zamachów z użyciem sarinu w Japonii. Do akcji zostaje wysłana grupa specjalna Talon force. Po krótkim dochodzeniu okazuje się że zamachu dokonała Chińska triada. Nasi dzielni wojacy wyruszają do akcji, by udaremnić kolejne zamachy. Ot i tyle fabuły. Jest ona prościutka i płyciutka i stanowi pretekst do demolki sianej przez bohaterskich wojaków. A tej tu nie brakuje. Cały czas strzelaniny, jakieś wybuchy. Ciągle się coś dzieje. Nie ma tu miejsca na ciekawe wątki poboczne, czy portrety psychologiczne. Opisy bohaterów tu nie istnieją prawie zupełnie. Ale dzięki tej rozwałce kapitalnie się tą powieść czyta. To po prostu wciąga. Przeczytałem książkę w pół dnia, co mi się rzadko zdarza. Nie nudziłem się, bo ja lubię rozwałkę. Ale powiedzmy sobie wprost i to nie jest żaden zarzut pod adresem tej książki. Tu poza rozwałką nic więcej nie ma. Pomiędzy scenami...

koemata | 2017-12-16
Na półkach: Przeczytane, Audio, A w 2017
Przeczytana: 16 grudnia 2017

elitarna grupa amerykańskiej armii, fantastycznie wyposażona, udaremnia zamachy planowane przez chińską grupę przestępczą