Ostatni statek na planetę Mu

Wydawnictwo: W Kolorach Tęczy
zbior opowiadań
Chris_Carrion

Przedstawiane dziś Czytelnikowi opowiadania to debiut literacki znanej dziennikarki Agnieszki Szydłowskiej-Szczecińskiej, której bogata teka autorska nie nastręczała redakcji łatwego wyboru. Opowiadanie otwierające tomik to interesująca wizja tworzenia życia na Ziemi, kilka następnych to problemy bohaterów związane z podbojem Kosmosu i ich trudne powroty z Gwiazd. Sporo humoru (np. "Rozwodu...

Sporo humoru (np. "Rozwodu nie będzie"), ekologia, o tym, co będzie PO... i tworzeniu nowego człowieka, jak nas widzą mieszkańcy innych planet, problemy etyczne, egzystencjalne i inne - to tematyka i tło pozostałych opowiadań.

Pewną "receptę na życie", czyli sposób rozwiązania trudnych problemów, daje opowiadanie tytułowe i zarazem ostatnie w zbiorze. To tylko kwestia wyszukania odpowiedniej planety...

źródło opisu: IV str. okładki

źródło okładki: Allegro

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!