U progu wolności

Wydawnictwo: Agencja Lucullus
Chris_Carrion

Jaka ma być Polska?
Państwem, w którym za oszczędność i pracę karze się wysokimi podatkami, a opłacani z tychże podatków urzędnicy "opiekują" się obywatelem decydując zań we wszystkich niemal dziedzinach życia - czy krajem ludzi wolnych i odpowiedzialnych, żyjących a owoców uczciwej pracy swoich głów i rąk, rządzonym przez polityków o horyzontach przekraczających termin następnych wyborów

źródło opisu: Agencja "Lucullus", 1995

Adrian F | 2015-05-24
Przeczytana: 08 maja 2015

Ta książka rozwala mózg.
Każda teza autora poparta jest przykładem, i logicznie wytłumaczona. Analityczny umysł autora stworzył ciekawą książkę o gospodarce. Polecam wszystkim.

m_ght97 | 2014-01-23
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 20 stycznia 2014

I co tu mam napisać. Sam nie wiem. Nie chcę deliberować politycznie nad publicystyką Korwina. Ale drogi Korwinie, co tu nam napisałeś?
Mimo że poglądy tego tutaj Janusza mijają się z moimi prawie w 100 skromnych procentach, nie mogę wszystkiego negować.
Od początku... czasami forma pisarska jest bardzo konserwatywna, a interpunkcja, cały sposób zapisu okazuje się jednoznacznie anachroniczny, ale to uznam za cechę indywidualizmu Korwinka. Lubię archaizację i toż niejednokroć. Archaizacja to nie była, bo styl ten jest integralną częścią pisarstwa Mikkego i nawet on sam tego nie zmieni, nie uwspółcześni.
Najpierw dobrze mi się czytało "U progu wolności", potem zaczęło mnie wyraźnie nudzić, nie zaspokajać moich czytelniczych pragnień. Pewnie przez pryzmat światopoglądowy. Eseje Miłosza to to nie są i nie będą, a zwykłe artykuły dotyczące wielu spraw pisane do gazet. Aczkolwiek szanując postawy i poglądy innych, próbuję być ostrożnym w ocenie. Na plus, gdyż dobrze napisane, lecz...

Kacper | 2015-03-07
Przeczytana: 07 marca 2015

Książka składa z bardzo krótkich rozdziałów i sprawia wrażenie zbiorczego wydania kilkudziesięciu felietonów autorstwa Korwina - Mikke (być może nawet tak jest, nie wiem). Czytało się całkiem przyjemnie. Niektóre tezy autora bardzo trafne, z innymi się nie zgadzam. Na pewno jest to zupełnie inne spojrzenie na rzeczywistość, niż to które wpajają nam w szkołach i to które znamy z mediów. Przy okazji pochwalę się, że zdobyłem wydanie z 1995 roku z autografem autora (warto dyskutować na tematy polityczne z wykładowcami na uczelni, może się okazać, że byli kiedyś "Korwinistami" i zechcą podarować nam prezent : ) ).

Krzysztof1993 | 2016-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2016

Zbiór felietonów Janusza Korwin-Mikkego przedstawiających pomysły dotyczące kwestii społecznych, gospodarczych czy politycznych z punktu widzenia liberalnego konserwatysty. Teksty, które znalazły na łamach lektury są kwintesencją żelaznej logiki, błyskotliwości oraz humoru. Moje powyższe słowa nie oznaczają bynajmniej, że zgadzam się z wszystkimi pomysłami czy stwierdzeniami. Niemniej obok tak charyzmatycznej postaci jak Korwin-Mikke przejść obojętnie nie sposób. Zachęcam, ponieważ owa pozycja skłania do refleksji.

Tost55 | 2018-06-02
michal0913 | 2018-03-28