Polityka zagraniczna

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Stosunki Międzynarodowe". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Poltext
978-83-7561-141-0
Novik

Książka Polityka zagraniczna. Aktorzy – potencjały – strategie jest oryginalną pracą zbiorową, w której rozważania teoretyczne i modelowe dotyczące polityki zagranicznej zostały skonfrontowane z analizą realnej polityki zagranicznej państw, wybranych wedle kryterium pozycji (statusu) zajmowanej w systemie międzynarodowym. Przedmiotem analizy są strategie realizowane w polityce zagranicznej mocarstw i supermocarstw, państw średniego rzędu oraz państw małych i minipaństw. Nowością jest poddanie analizie także dwóch niepaństwowych uczestników stosunków międzynarodowych, których oddziaływanie na środowisko międzynarodowe i politykę państw jest bezdyskusyjne: Unii Europejskiej oraz korporacji transnarodowych. Książka jest adresowana do studentów politologii, stosunków międzynarodowych oraz europeistyki, pracowników naukowych, dyplomatów i pracowników służby zagranicznej, a także dziennikarzy specjalizujących się w stosunkach międzynarodowych.

Teresa Łoś-Nowak – prof. zw. dr hab., kierownik Zakładu Międzynarodowych Stosunków Politycznych w Instytucie Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Autorka wielu publikacji z zakresu międzynarodowych stosunków politycznych, teorii stosunków międzynarodowych i polityki zagranicznej Polski. Wśród prac naukowych prof. T. Łoś-Nowak na szczególną uwagę zasługują: Stosunki międzynarodowe. Teoria – systemy – uczestnicy, Organizacje w stosunkach międzynarodowych. Istota – mechanizmy działania – zasięg, Wprowadzenie do teorii stosunków międzynarodowych. Pod redakcją naukową prof. T. Łoś-Nowak ukazał się wielokrotnie wznawiany i wzbogacany nowymi zagadnieniami jeden z pierwszych podręczników adresowanych do studentów nauki o polityce oraz nauki o stosunkach międzynarodowych. W Instytucie Politologii UWr prof. Łoś-Nowak kieruje specjalnością służby zagraniczne.

źródło opisu: http://www.poltext.pl/b707-Polityka-zagraniczna.htm

źródło okładki: http://www.poltext.pl/b707-Polityka-zagraniczna.htm

Novik | 2012-12-30
Przeczytana: 28 grudnia 2012

Można rzec typowy, polski podręcznik akademicki. Nuda i miejscami dość pretensjonalny język. Całość nie oddająca zupełnie wyjątkowej materii o której książka traktuje i prawie nie wychodząca poza oficjalne schematy. Zupełnie żenujący esej o USA. Hipernudny o EU. Jedyne ciekawe fragmenty: Brazylia / Indie / Singapur.

Joanna2012 | 2013-09-15
Przeczytana: 2001 rok