Śladami Joyce'a

Tłumaczenie: Jakub Jankowski
Wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy
La ruta Joyce
978-83-61081-80-7
James Joyce, komiks, Ulisses, podróż
komiksy

Śladami Joyce’a do dziennik podróżny, zapiski Alfonso Zapico z wyprawy do miejsc związanych z Jamesem Joyce’em poczynione w czasie zbierania dokumentacji w ramach pracy nad powieścią graficzną Dublińczyk. Asturyjski autor sięga po ironię i humor w opowiadaniu o różnorodnych przygodach, które stały się jego udziałem w Dublinie, Trieście, Paryżu i Zurychu – w czterech najważniejszych miastach na drodze życiowej i twórczej genialnego Irlandczyka. Zapico, kierowany intuicją i wiedzą, przekształca swoje obserwacje w zabawne zapiski.

źródło opisu: Wydawnictwo Timof i cisi wspólnicy, 2012

źródło okładki: Wydawnictwo Timof i cisi wspólnicy, 2012

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!