Skarb królów

Seria: Z Kotem
Wydawnictwo: W.A.B.
Czarny Maciek, skarb

Nowa powieść autora cyklu o Czarnym Maćku! Wojtek mieszka sam z tatą Tomaszem, który prowadzi mały antykwariat. Pewnego dnia antykwariat odwiedzają wychowawczyni Wojtka Irena, nauczycielka historii, oraz jego koleżanka z klasy, Małgosia. Pojawia się też niejaki Jurgen Heinze pod pretekstem kupienia starej niemieckiej książki. Gdy okazuje się, że Heinze tak naprawdę szuka informacji potrzebnych do wykradzenia cennej rzeczy ze zbiorów wawelskich, akcja zdecydowanie przyspiesza. Wojtek, Małgosia, Tomasz i Irena ruszają jego tropem, a ich pełną niebezpieczeństw przygodę w kulminacyjnym momencie komplikuje osobliwa policjantka Hanna Łabędź. Czy bohaterom uda się ocalić królewski skarb? I w jaki sposób ta przygoda zaważy na ich osobistych losach?

źródło opisu: http://www.wab.com.pl/?ECProduct=1465&v=_

źródło okładki: http://www.wab.com.pl/?ECProduct=1465&v=_

| 2014-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2014

o mocnym rozczarowaniu Siostrzyczką Dariusza Rekosza, którą spokojnie można określić mianem zgniłego owocu jego pisarskiego drzewa, postanowiłam odpocząć od jego twórczości. Dałam sobie kilka tygodni na złapanie oddechu, oczyszczenie umysłu i wyzbycie się uprzedzeń, które spokojnie można określić jako spore. Czysta niczym tabula rasa i żądna kolejne lektury sięgnęłam po Skarb Królów - od pewnego czasu kusił mnie nie tylko zielenią i czerwienią okładki, ale także ilustracjami, które miałam okazję obejrzeć podczas zwyczajowego kartkowania książek dla dzieci. Robię tak bardzo często, kiedy zastanawiam się, czy dana pozycja zostałaby zauważona przez najmłodszych. Przyglądam się okładce, zaglądam nieśmiało do środka, sprawdzam czcionkę, dopiero potem czytam, co tam z tyłu napisano. Myślę, że robi tak większość dzieci, chociaż grupa 10+, do której skierowany jest Skarb Królów, ma z pewnością nieco wyższe wymagania niż tylko ładna okładka i ilustracje, które Oldze Reszelskiej udały się po...

Yvonne | 2014-05-09

Przyznam, że po przeczytaniu kilku recenzji, spodziewałam się po "Skarbie królów" czegoś więcej, niż otrzymałam.
Ale od początku.

Książka zapowiada się naprawdę ciekawie. Znajdujemy się w małym miasteczku Sosnowo. Poznajemy głównego bohatera, Wojtka, który wraz z tatą Tomaszem mieszka w przedwojennej willi, cechującej się niewątpliwym klimatem i urokiem. Dodatkowego smaku dodaje fakt, że na parterze tejże willi znajduje się antykwariat prowadzony od lat przez rodzinę Wojtka. Antykwariat z duszą, wypełniony po sufit księgami, starymi dokumentami i tajemniczymi papierami. Sceneria, przyznacie, dla książki przygodowej, wymarzona.
Pewnego popołudnia do antykwariatu rodziny Sokołów wstępuje pewien Niemiec, pyta o starą encyklopedię, przegląda ją, a następnie wykorzystując chwilę nieuwagi Tomasza, wyrywa jedną z kartek i ucieka.
Co takiego znajdowało się na tej stronicy starej księgi? Jaką tajemnicę zawierała?
Wojtek wraz z tatą czują, że Niemiec jest na tropie niesamowitej zagadki i...

marrrta4ever | 2014-08-12

Przeczytawszy serię o Czarnym Maćku tegoż autora, spodziewałam się czegoś innego. Więcej przygody, splątanych wątków, tajemnic i chwil niepewności. Słabo, słabo.

rex | 2017-03-02
Przeczytana: 10 stycznia 2017

Czyta się w miarę dobrze, łatwym językiem, przystępnym dla młodzieży, jednak strasznie niedopracowana fabuła (mało wiarygodne zdarzenia) rzutują negatywnie na ostateczną moją ocenę.

niak242 | 2017-01-27

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zawiodłem się na tej książce pomimo pozytywnych recenzji które o niej czytałem. Warta polecenia jedynie młodszym dzieciom które mogą nie zwrócić uwagi na brak logiki w działaniu bohaterów . Wydaje mi się ze autor miał ciekawe pomysły których nie wykorzystał … UWAGA SPOILERY
-Na początku mamy dialog Niemca z nieznana osoba. Wynika z niego że ,,Polacy sami oddadzą mu ten skarb’’ …. potem ta kwestia już się w książce nie pojawia .
- Zakup kodów … w późniejszej czesci dowiadujemy się że są potrzebne do zmiany danych w arch. Wawelskim . Ale dlaczego ktoś chciał zmieniać te dane ?
- Wyrwanie strony z encyklopedii .. po co to zrobił , dlaczego jej nie kupił. Wydał kilkanaście tysięcy na kod , a pożałował kilku złotych na książkę albo lepiej mógł ja przejrzeć. Spisać numer i wyjść. Poza tym ryzykował( atakując antykwariusza ) że policja się nim zacznie interesować .
- Tak łatwo jest wejść do zamkniętych cześć kopalni. Czy dorośli pozwolili by dzieciom wejść do takich miejsc.
- Chęć...

rój_emocji | 2015-04-01
Przeczytana: 2015 rok

Książkę dostałam od bardzo miłej polonistki. Z tej racji, że ją lubię postanowiłam ją przeczytać. Z początku wydawała mi się niezła, lecz potem zaczęła mnie nieco nudzić. Przeczytałam ją w 2 dni, ponieważ książka do grubych nie należała. Lektura zrobiła na mnie dość dobre wrażanie, choć myślałam, że będzie lepsza. Polecam osobom, które lubią książki przygodowe.

ta książka powaliła mnie na łopatki jest ŚWIETNA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Madzia Józefowicz | 2017-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2017