Pokonać depresję

Wydawnictwo: Bellona
poradniki

Depresja może wywołać spustoszenie w każdym obszarze życia chorego. Kładzie się także cieniem na życie jego bliskich, doprowadzając ich do frustracji i poczucia bezsilności. Nie istnieje magiczna pigułka , ale dzięki naukowym osiągnięciom wiemy dzisiaj o depresji dużo więcej niż jeszcze dziesięć czy dwadzieścia lat temu. Rozwój środków psychofarma-kologicznych (leków) i psychoterapeutycznych (sposobów leczenia) następuje szybko. Analizuje się także metody alternatywne. Dzięki współpracy ze specjalistami w dziedzinie zdrowia umysłowego, wielu chorych ma duże szansę zniwelować objawy choroby. Należy zauważyć, że walka z depresją jest oparta na współpracy, która przynosi więcej korzyści, jeśli włączają się do niej członkowie rodziny lub przyjaciele.Rozmowy o depresji to niezwykle obszerny dodatek do godziny czy dwóch konsultacji ze specjalistą. W prawdziwym życiu przyjaciele, współpracownicy, rodzina i inni bliscy walczą z depresją ramię w ramię z ofiarami choroby. Słowa Claudii Strauss są skierowane właśnie do tych, którzy chcą pomóc, ale często nie wiedzą, jak to zrobić. Takich słów słyszymy zbyt mało, mimo że są tak potrzebne. ćlaudia Strauss rozprawia się z depresją w sposób rzeczowy i rozsądny, dzieląc się swoją wiedzą z czytelnikami.Martha Manning

Proboszcz | 2016-03-09
Przeczytana: 01 kwietnia 2016