Chłopiec ze szpadą

Tłumaczenie: Hanna Ożogowska
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
8 (5 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Malczik so szpagoj (Мальчик со шпагой)

Władysław Krapiwin znany już jest młodym polskim czytelnikom. Wyszło sporo jego książek, między innymi "Gwiazdy pod deszczem", "Zielona planeta", "Dzielny giermek Kaszka", "Skąd wieje wiatr". Książki Krapiwina cechuje to, co dzieci i młodzież ceną sobie najbardziej: prostota, humor i fantazja. Impulsem do napisania powieści "Chłopiec ze szpadą" było dla autora życie dzieci z klubu morskiego...

Impulsem do napisania powieści "Chłopiec ze szpadą" było dla autora życie dzieci z klubu morskiego "Karawela", z którym blisko współpracował.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: własny skan

allison | 2015-11-01

W dzieciństwie przeczytałam tę powieść kilka razy. Nie pamiętam już dokładnie treści, ale w pamięci został mi główny bohater, który nie bał się w imię honoru przeciwstawić silniejszym od siebie.
Temat to wciąż aktualny, a dziś coraz rzadziej pokazywany w literaturze dla dzieci w sposób prosty, przekonujący i niebanalny.

TomaszKuza | 2014-01-11
Przeczytana: 1979 rok

Zupełnie niedoceniona książka, pokazująca prawdziwie męską postawę. Przeczytałem ją kilkukrotnie na przestrzeni lat i za każdym razem coraz bardziej uderzała mnie spostrzegawczość autora, co do ludzkich postaw. To powinna być lektura, jak stać się prawdziwym mężczyzną.