Chłopiec ze szpadą

Władysław Krapiwin Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza literatura dziecięca
Malczik so szpagoj (Мальчик со шпагой)
Hanna Ożogowska
Krajowa Agencja Wydawnicza
chłopiec pionier przygoda klub szermierka szermierstowo szermierka pies walka odwaga honor broń przyjaźń lojalność
Malczik so szpagoj (Мальчик со шпагой)
literatura dziecięca
Hanna Ożogowska

W dzieciństwie przeczytałam tę powieść kilka razy. Nie pamiętam już dokładnie treści, ale w pamięci został mi główny bohater, który nie bał się w imię honoru przeciwstawić silniejszym od siebie.
Temat to wciąż aktualny, a dziś coraz rzadziej pokazywany w literaturze dla dzieci w sposób prosty, przekonujący i niebanalny.

Zupełnie niedoceniona książka, pokazująca prawdziwie męską postawę. Przeczytałem ją kilkukrotnie na przestrzeni lat i za każdym razem coraz bardziej uderzała mnie spostrzegawczość autora, co do ludzkich postaw. To powinna być lektura, jak stać się prawdziwym mężczyzną.

• Moja domowa biblioteczka
  • Dzieci
  • Domowe
  • Przeczytane dawno temu

Dodaj cytat z książki Chłopiec ze szpadą