Ciężki kawałek nieba

Wydawnictwo: Novae Res
978-83-7722-497-7
niebo, piekło, śmierć, cynizm
missly

Piekące płatki śniegu próbują nieudolnie zalepić pęknięcia w moim zwichrowanym życiu. Dlaczego od jakiegoś czasu coś bezustannie ląduje na mojej głowie? W Piekle jest to wieczny opad popiołu, na ziemi śnieg, a poza jej horyzontem połamane pióra aniołów. Ignorancja zdaje się na nic, mimo swej ceny i choć okrycie z niej jest na pierwszy rzut oka nieprzemakalne, to ubierając się w nią, trzeba stać w miejscu. Ja nie potrafię, więc moknę.
Swoją drogą, zastanawialiście się kiedyś, jak jest w Niebie? Tego wam nie powiem, ale mogę opowiedzieć, co widziałem w Piekle?

Chłopiec o imieniu Gabriel wiedzie pełne sprzeczności, szare, studenckie życie, szukając w nim sensu i odpowiedzi na istotne pytania. Wskutek tragicznego zbiegu okoliczności staje u progu śmierci, lecz okazuje się, że to wcale nie rozwiewa jego wątpliwości... za to ukazuje wielobarwne, potężne spektrum rzeczywistości i połać jego własnych uczuć. W podróży po tym ogromnym, nie zawsze przyjaznym świecie towarzyszy mu na szczęście wierny, choć cyniczny i flegmatyczny przewodnik, na którego grzbiecie przemierza ten Ciężki Kawałek Nieba.

źródło opisu: http://zaczytani.pl/

źródło okładki: http://zaczytani.pl/

kasandra_85 | 2012-12-22
Przeczytana: grudzień 2012

alienacja | 2014-07-04
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2014, E-BOOK
Przeczytana: 04 lipca 2014

Książka od której bardzo trudno było mi się oderwać, a to się rzadko zdarza. Teoretycznie przeznaczona dla młodzieży i chociaż ja już młodzieżą od dawna nie jestem, to bawiłam się naprawdę dobrze. Autor ma poczucie humoru, które w wielu wypadkach do mnie doskonale trafiało. A z drugiej strony o sprawach poważnych umie pisać w bardzo ciekawy i przekonujący sposób przez co czytelnik bardzo szybko wciąga się w losy wszystkich bohaterów i nawet nie zauważa jak ubywa stron. To, że wreszcie do tego doszło, było dla mnie dość smutne, gdyż ostatecznie zakończenie nijak nie zamykało tej historii w stopniu zadowalającym. Czyżby szykowała się kolejna część? Próbowałam się tego doszukać, ale bez skutku.

Zdążyłam natomiast dowiedzieć się, że często czytelnikom przeszkadzał fakt, że rozpoczynamy tę przygodę na terenie Polski, a dokładnie w Poznaniu. Według mnie pomysł był bardzo dobry, a co więcej, został przedstawiony zgrabnie i wbrew pierwszym skojarzeniom naprawdę przekonująco. Chyba...

Winky | 2015-01-31

Zacznę bardzo nieprofesjonalnie od tego, że okładka jest ZAJEBISTA. Ktokolwiek ją projektował, powinien dostać podwyżkę.
Z treścią bywało różnie. Przede wszystkim bohater jest maksymalnie antypatyczny. Gabriel to połączenie Dr. House'a, Sherlocka-Cumberbatcha i Barneya Stintsona: jest cyniczny jak House, ma zmysł obserwacji jak Sherlock i przyciąga uwagę „kociaków” (za notoryczne używanie tego słowa autora powinien ktoś wybatożyć) niczym Barney. Samo w sobie może i nie byłoby to złe, ale kuźwa, ile można mieć do czynienia z takimi bohaterami?! Z początku autorowi udawało się unikać popadania w marysuizm, ale im dalej w las, tym bardziej zajebisty stawał się nasz bohater. Rzyg.
Okropnie mnie też raził stosunek do przedstawionych w książce kobiet, wyżej wspomnianych „kociaków”. Chyba nigdy nie zostało wobec nich użyte inne słowo, a pojawiają się wyłącznie jako obiekty do zalotnego pokręcenia tyłeczkami lub pokarm dla wampira, ewentualnie dość wymuszona wielka miłość Gabriela. A już...

Paolina_pl | 2013-08-06
Przeczytana: 06 lipca 2013

Pokładałam w tej książce duże nadzieje, dlatego z trudem jest mi teraz przyznać, że były to nadzieje złudne. Długo na nią "polowałam", a gdy w końcu się udało- zawiodłam się. Autor używa przeogromnej wręcz ilości trudnych i mądrze brzmiących zamienników prostszych słów. Język zniechęcał do czytania strasznie! Był przesadnie mądry. Sama historia fantasy osadzona w polskich realiach również niezbyt się udała i czasami, znając nasz kraj, wydawała się w tym zestawieniu wręcz śmieszna. Niestety w sensie negatywnym... No cóż- bardzo przykro mi to mówić, ale nie polecam tej książki...

Ela | 2013-01-12

To lekka lekturka pomimo swej objętości i treści pełnej złowrogiej mocy wampirów, demonów, upadłych aniołów i potęgi ludzkiego umysłu. Nie jest zagrożeniem spokojnego snu czytelnika, który wraz z Gabrielem odbywa podróż w przestrzeni kosmicznej tak innej od źródeł nam znanych. Opowieść ta ma moc poszerzenia ludzkiej wyobraźni. Bawi humorem słowa. Pobudza do refleksji nad głębią życia. Sądzę, że odbiorcą tej książki jest czytelnik młodego ducha. Ciało tu nie ma znaczenia. W końcu to rzecz wymienna.

Natalia | 2012-11-26
Na półkach: Teraz czytam, Ulubione

Czytajcie książkę napisaną z fantazją. Świetnie się czyta, a fabuła rozwija się i z każdą stroną zaciekawia jeszcze bardziej. Polecam.

Angie88 | 2016-01-17
| 2014-05-15