O królu cukrowym, marcepanowej królewnie, piernikowym paziu i kucharce Pelagii

Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie
Katarzyna

Spis treści - Zamiast wstępu. Krótka opowieść o Bardzo Dorosłej Osobie (nie mająca zbyt wiele wspólnego z resztą Bajki) - Kilka podstawowych wiadomości o Królestwie Cukrowym. Królowa Sabina Wyrwidąb. Zamach stanu. Niech żyje nowy król! Król Ksenofont Beczkogłowy postanawia okazać wspaniałomyślność. Napaść niecnego króla Bramberbrakera - Gdzie podział się następca tronu?...

Spis treści

- Gdzie podział się następca tronu? Gorączkowe poszukiwania. Kucharka Pelasia ratuje sytuację
- Kim był nowy król? Dlaczego Minister Informacji widział w oknie smutnego chłopczyka? Co można zobaczyć w płynącej wodzie? Ucieczka. Ogród róż. Spotkanie z Pelasia
- Co począć z królewskim płaszczem? Ósmy cud świata. Król przestaje być bezimienny. Ciastka i herbata dla poddanych
- Zakupy w Domu Towarowym. Nagła choroba Ministra Informacji. W jaki sposób Minister Piekarnictwa uratował swój honor. Podwieczorek. Bajka Króla Cukrowego
- Komunikat Ministra Informacji. Zagraniczni korespondenci. Rozwój turystyki. List króla Bramberbrakera. Odpowiedź Króla Cukrowego. Król Cukrowy spotyka Marcepanową Królewnę i Piernikowego Pazia
- Tajemnica Pelasi. Spór o lody. Zmartwienie Pazia
- Tajemnica dziurawego strychu. Spotkanie z Głosem Księżycowego Światła. Król wybiera się w daleką podróż
- Pierwsza przygoda Króla Cukrowego (która nie powinna nikogo zasmucić)
- Druga przygoda Króla Cukrowego (w której nic nie dzieje się ważnego, a mimo to przygoda jest pouczająca)
- Trzecia przygoda Króla Cukrowego (nad którą warto się trochę zastanowić)
- Czwarta przygoda Króla Cukrowego (ponura, ale z nieoczekiwanie pomyślnym zakończeniem)
- Wszystko dobre, co się dobrze kończy
- Zakończenie. (które jednak niczego nie kończy)

źródło okładki: http://www.bialykruk.com.pl/sklep/index.php?p14481...»

Isiliel | 2013-12-31