Buziaki, całusy, pocałunki...

Tłumaczenie: Irena Kościelniak
Wydawnictwo: Czarna Owieczka
En puss ar inte bara en puss
McDaa

Jedni lubią się całować, inni wręcz przeciwnie, całusów nie znoszą. Dlaczego się całujemy? Jak ludzie całują się w innych krajach? Czy zwierzęta też się całują? To wspaniała, kolorowa książka o pocałunkach! Ale czy jest coś, czego nie wiemy o całowaniu? Całkiem sporo, jeśli przeczytacie tę książkę. Istnieje wiele rodzajów pocałunków i wiele różnych okazji do całowania. Czy wiedzieliście, że...

Jedni lubią się całować, inni wręcz przeciwnie, całusów nie znoszą.
Dlaczego się całujemy?
Jak ludzie całują się w innych krajach?
Czy zwierzęta też się całują?
To wspaniała, kolorowa książka o pocałunkach! Ale czy jest coś, czego nie wiemy o całowaniu? Całkiem sporo, jeśli przeczytacie tę książkę. Istnieje wiele rodzajów pocałunków i wiele różnych okazji do całowania. Czy wiedzieliście, że pocałunki są dobre dla zdrowia? Prawie na całym świecie ludzie się całują, jednak w różny sposób. Na przykład Eskimosi pocierają się nosami zamiast całować w usta. W niektórych kulturach ludzie w ogóle się nie całują, a są też miejsca gdzie całowanie jest zabronione.
Ale tak naprawdę to całusy są dobre, a nawet zdrowe!
wiek: 3+

źródło opisu: Wydawnictwo Czarna Owieczka 2012

McDaa | 2016-05-27
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 27 maja 2016

Sama oceniłabym na 1*. Jakieś takie o niczym. Równie dobrze mógłby ktoś napisać "różnie ludzie się całują i zazwyczaj to lubią". Ani treść ani ilustracje mi się nie podobają.
Ale mojej siedmiolatce się podobała. Co prawda nie potrafi powiedzieć co w niej było "fajnego" ale ponoć ogólnie "cała była fajna". Więc może dzieci coś w niej zobaczą :)