Mięta. Lekarstwo, kosmetyk, przyprawa. Praktyczne zastosowanie

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
poradniki

Wszystko o mięcie pieprzowej, owocowej, herbacianej i ozdobnej * dobroczynna mięta w domowej apteczce – doskonały afrodyzjak i lek na narwobóle * pyszna mięta w kuchni – świetny dodatek do sałatek, zup, dań rybnych i napojów * dekoracyjna mięta w ogrodzie – jako element cienistej rabatki Jak rozmnażać i suszyć miętę? Jak dzięki niej uatrakcyjnić smak pikantnych i słodkich potraw? Jak...

Wszystko o mięcie pieprzowej, owocowej, herbacianej i ozdobnej

* dekoracyjna mięta w ogrodzie – jako element cienistej rabatki

Jak rozmnażać i suszyć miętę? Jak dzięki niej uatrakcyjnić smak pikantnych i słodkich potraw? Jak stosować napary i kąpiele miętowe? Jak sporządzić orzeźwiającą mieszankę antystresową? Ilustrowany poradnik podpowie, jak wykorzystać do maksimum wszechstronne możliwości popularnego zioła. Dowiesz się, jak wyhodować je w przydomowym ogródku oraz w jaki sposób ozdobić nią stół. Poznasz zabiegi kosmetyczne, mnóstwo przepisów kulinarnych i ogrodniczych trików. Nauczysz się także zastępować miętę innymi ziołami o podobnych właściwościach.

[nota wydawcy]

litpawel | 2015-07-30