Księga mężczyzn

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
poradniki

Marcin | 2014-11-02
Przeczytana: październik 2014

Bardziej "Księga człowieka" niż "Księga mężczyzn". Więcej tu bowiem rozważań ogólnie na temat człowieka niż skupiania się wyłącznie na płci męskiej. Osho jak to Osho. Każda jego książka to zbiór spisanych wykładów i w każdej możemy natknąć się na podobne treści, sporo myśli się powtarza, widocznie Osho już taką ma tendencję. Oczywiście można jego naukom zarzucić że pachną trochę sektą, trochę pseudo-religią, a jeszcze trochę New Agem. Takie małe "pranie mózgu" otrzymujemy po lekturze jego nauk, ale jest to moim zdaniem dość pozytywne pomieszanie w naszej głowie. Należałoby się raczej zastanowić czy bardziej nam mózgu codziennie nie piorą religia, media, politycy i społeczeństwo. Nauki Osho są kontrowersyjne bo są, ale uczy on nas przede wszystkim samodzielnego myślenia i odnajdywania własnej indywidualnej drogi w życiu. Nie ze wszystkimi jego myślami trzeba się zgadzać ale jest tu naprawdę sporo refleksji i przemyśleń które warto sobie przyswoić. Spojrzeć na nasze życie z trochę...

ipower | 2013-09-06

Ogólnie książki z wykładami Osho czyta się całkiem lekko i przyjemnie, zawierają dużo ważnych idei, przemyśleń. Zebrane w całkiem zgrabną przejrzystą formę, przekaz dość prostym a może zbyt prostym językiem... Ale gdy pozna się już kilka pozycji książkowych z wykładami tego przewodnika duchowego można dojść do wniosku że: krytyka religii jednak trochę za słabo uargumentowana; czasem nawet przerabianie idei,poglądów i odrywanie ich od kontekstu historycznego - co jest dość charakterystyczne dla ruchu New Age.

Dużo treści się powtarza i najgorsze jest to, że ktoś zna wykładach tego guru zrobił niezły interes... wystarczy spojrzeć na ilość różnych tytułów z napisem OSHO - tak na dobrą sprawę cała ta wiedza i praktyki medytacyjne mogłyby być zebrane w kilka tomów.

enhap | 2012-11-15
Przeczytana: 29 października 2012

Pełna medytacji i wyjaśnień, uspokaja, ktoś nawet tekstem może Cię poprowadzić. Jeszcze nie wiem gdzie.

| 2014-09-04

Jedna z gorszych pozycji Osho. Nie podobał mi się stosunek do homoseksualizmu, o którym Osho wielokrotnie wspominał. Brak wiedzy z pewnością miał wpływ na to co sądził Osho o facetach i ich psychikach.

Jednakże każdy znajdzie trochę siebie w tych wywodach.

Mikołaj | 2013-01-13
Przeczytana: marzec 2012

Lektura podważa wszystkie ogólnie przyjęte normy społeczne.Zachęca do spojrzenia na życie do góry nogami i znalezienie w życiu swojej własnej drogi nie pokierowanej przez innych.

Sonny | 2015-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2015

Ciekawe spojrzenie na naszą duszę i ciało. Książka nie tylko dla mężczyzn.

rasilio | 2015-10-14
Przeczytana: 2011 rok

Zdecydowanie najsłabsza i ostatnia z jego książek które czytałem. Mizoginiczno naiwna. Hm. Ta piosenka o pochwale ubóstwa jest napisana dla pieniędzy.

Ringo Kosmos | 2016-06-22
Hubert Wolanin | 2016-06-01