Feng shui dla umysłu

Okładka książki Feng shui dla umysłu Michael Bohne
Okładka książki Feng shui dla umysłu
Michael Bohne Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2012-10-26
2012-10-26
978-83-7377-557-2
feng shui

Feng shui jest starożytną praktyką, która polega na planowaniu rozmieszczenia przedmiotów większych i małych, tak aby były one zgodne z środowiskiem naturalnym. Tradycyjne feng shui w starożytnych Chinach obejmowało ogólny rozkład miast, wsi, budynków mieszkalnych i gospodarskich. Bywa nazywane geomancją, bo obejmuje także takie zagadnienia, jak ochrona budynków przed złymi duchami czy wpływ kształtu na otoczenie. Mimo biegu lat ta sztuka osiągania równowagi dalej jest stosowana wśród ludzi, jednak teraz przybrała nieco inne zastosowanie.

Michael Bohne jest jednym z najbardziej renomowanych terapeutów psychologi energetycznej w Niemczech oraz lekarzem specjalistą psychiatrii i psychoterapii. Głównym punktem jego pracy jest coaching w zakresie występów publicznych prowadzonych dla śpiewaków operowych oraz muzyków klasycznych.

Opisane w książce metody mają na celu uregulować życie jej odbiorców. Dzięki niej poprawią oni swoje samopoczucie oraz nastrój. Dowiedzą się również, jak poukładać nieład w swojej głowie, który towarzyszy im na co dzień. Pozbędą się wszelakich niepotrzebnych myśli, które często szkodzą, nawet samoocenie. Pod koniec lektury, będą mogli sprawdzić, czy wchłonięta wiedza im pomogła i czy są gotowi na lepsze jutro.

Czytając o tych wszystkich śmieciach i rupieciach, które zaprzątają nasz umysł, można odnieść wrażenie, że autor pozycji traktuje wnętrze naszych głów jak wysypisko śmieci. Jednak to mylne wrażenie. Dr. Michael Bohne wszystkie swoje sposoby podważa wiedzą o budowie mózgu każdego człowieka oraz jego pamięci. Do tego, wypowiedzi ludzi, którym pomógł i opisane doznania, jakich zaznali, potwierdzają jego wiarygodność. Sam doktor swoją książkę napisał w przyjemnym dla odbiorcy, jednakże bogatym w słowa stylem. Co ciekawe, kiedy czyta się "Feng shui dla umysłu" nie można odnieść wrażenia, że pozycja została napisana przez pasterza dla niedouczonych owieczek. Michael Bohne we wszystkim, co opisuje w swoim dziele, uwzględnia nas, ale i siebie samego.

Z zewnątrz tom nie prezentuje się ciekawie: zwykła książka oprawiona w miękką, laminowaną okładkę z ilustracją, która zatwierdza, w mniemaniu że do stosowania Feng shui trzeba mieć dużo niewykorzystej przestrzeni i mało mebli. Środek książki jest jednak inny. Wydanie może pochwalić się wieloma, niestety szarymi, ilustracjami objaśniającymi oraz pogrubioną czcionką, która uwydatnia najważniejsze informacje.

"Feng shui dla umysłu" - Dr. Michael Bohne momentami intryguje i napewno dowartościowuje, jednak osobiście na co dzień nie zamierzam stosować się do napisanych w nim informacji. Aby polepszyć swoje samopoczucie wolę przeczytać dobrą książkę lub zasiaść przed komputerem i wraz z znajomymi wybrać się na rajd w jakiejś grze MMORPG. Zresztą, nie jestem też osobą, której styl życia narzucałby szaleńcze, pełne kłopotów tempo, więc nie dla mnie ta książka.

Działo przyda się osobom, które wierzą w takie metody. W końcu trzeba najpierw być do czegoś przekonanym, aby w ogóle zacząć wykonywać czynności z tą rzeczą związane. Feng shui było znane wiele stuleci temu i zostało zapoczątkowane w Chinach, a tam mieszkający ludzie, często jak mało kto, znają wiedzę harmonii i długowieczności.

Przed lekturą książki dr Michaela Borne wiedziałam jedynie, że jest coś takiego jak Feng Shui, nie miałam natomiast zielonego pojęcia „z czym to się je”. Teraz, po przeczytaniu, moja wiedza jest znacznie większa i dodatkowo wiem, w jaki sposób owo Feng Shui mogę wykorzystać we własnym życiu.

„Feng Shui dla umysłu” podzielona jest na dwie części. Pierwsza z nich, to część teoretyczna, uświadamiająca czytelnikowi, jak poprzez psychologię energetyczną może sobie pomóc w przeżywaniu wolnego od stresu i szczęśliwego życia. Znajduje się tam sporo przykładów zaczerpniętych bezpośrednio z sesji treningowych pacjentów dr Borne. Niektóre z nich brzmią niewiarygodnie, ale myślę, że są jak najbardziej prawdziwe. W części tej pojawia się też bardzo często odnośnik do „Instrukcji odrupiecania”. Występuje on z taką częstotliwością, że to aż irytujące, wydaje mi się jednak, że tym wybiegiem autor bardzo dobitnie zaakcentował, jak wiele dobrego ów instrukcja może w naszym życiu zdziałać.

Co kryje się pod hasłem „Instrukcja odrupiecania”? Otóż, praktyczna część książki, gdzie autor krok po kroku pokazuje, na czym polega opukiwanie (alternatywa akupunktury dla laików),jak je samemu wykonać, jak ćwiczyć samoakceptację, pozbywać się lęku i stresu. Tutaj znajdziemy pomocnicze obrazki, przykłady zdań, które możemy dowolnie zmieniać w zależności od potrze oraz słowa afirmacji do codziennego stosowania.

Od strony formalnej, książka jest wydana i napisana przejrzyście i w taki sposób, że nawet tak niezorientowana w temacie osoba jak ja się w niej odnalazła. Myślę, że rady zamieszczone w poradniku już wkrótce wypróbuję na sobie, bo patrząc na przykłady, jest z czego czerpać. Ogólnie jestem mile zaskoczona tą lekturą, nie sądziłam, że literatura fachowa może w taki sposób przypaść mi do gustu. Polecam i wam.

Od kiedy tylko pamiętam interesowałam się wszystkim co związane było z Feng Shui. Z tego powodu z niezmierną chęcią i przyjemnością sięgnęłam po książkę autorstwa Michaela Bohne'a pod tytułem "Feng Shui dla umysłu". Byłam ogromnie ciekawa w jaki sposób można usunąć życiowe blokady poprzez psychologię energetyczną.

Dr Micheal Bohne jest lekarzem psychiatrii i psychoterapii, a także trenerem psychologii energetycznej. Poprzez coaching pomaga śpiewakom operowym, muzykim klasycznym, jak również moderatorom radiowym i telewizyjnym. Z informacji dotyczącym jego osoby dowiadujemy się więc, iż swoją wiedzą posługuje się w codziennym życiu, a to oznacza, że wiedza, którą nam przekazuje jest w pełni autetyczna oraz racjonalna. To ważna wiadomość, bo chyba nikt nie chciałby byle komu zaufać przy porządkowaniu własnego umysłu, nieprawdaż?

A uwierzcie, bałagan nie robi się jedynie w naszych domach... Czasami trzeba generalny porządek zrobić również w głowie. Zbędne, zbędne myśli, lęki czy inne niepotrzebne rupiecie zabierają nam wolną przestrzeń emocjonalną oraz duchową. Pozbawiają nas energii, zapału do podąrzania drogą ku doskonałości, szczęścia oraz szczęścia. Dzięki wskazówkom, którym dzieli się z nami autor poradnika, czy zadanami jakie przed nami stawia usuniemy zbędny balast i odzyskamy siłę, animusz, a przede wszystkim chęć do życia.

Za sprawą Dr Michaela Bohne'a możemy nauczyć się ponownie kochać siebie takim jakim jesteśmy, z wszystkimi wadami, problemami czy innymi niedoskonałościami. Uwierzcie, to jest pierwszy krok ku lepszemu. Jeżeli sami w siebie nie uwierzymy i nie zaakceptujemy nikt inny tego za nas nie zrobi. Nie możemy wciąż szukać pomocy z zewnątrz w celu rozwijania własnej osobowości bądź spełnianiu swoich marzeń. Również autor poradnika wam w tym nie pomoże, on jedynie wskazuje nam najlepszą drogę ku temu, lecz sama podróż należy tylko i wyłącznie do nas.

Jeżeli nie wiecie czy coś zbędnego tkwi w waszych umysłach, dr Michael Bohne wskaże wam przykładowe rodzaje rupiecie z jakimi najczęściej zmagają się ludzie. Poznacie przy okazji historię niektórych klientów doktora, którzy nie poradzili sobie sami z własnym balastem. Dowiecie się wówczas jakie cuda potrafi zdziałać opukiwanie punktów meridianowych w ciele człowieka, oraz jaką moc potrafią mieć słowa.

Już dziś sięgnij po książkę Michaela Bohne "Feng shui dla umysłu" i z jej pomocą zastosuj innowacyjną technikę psychoterapeutyczną, dzięki której uporządkujesz bałagan w swojej głowie. Polecam gorąco każdemu, który czuje się bezsilny, pozbawiony energii i chęci do działania. "Feng shui dla umysłu" to pierwszy krok ku lepszemu!

[Recenzja pochodzi z http://czytelnicze-zycie.blogspot.com/]

Dr Micheal Bohne jest lekarzem psychiatrii i psychoterapii,...

"Feng Shui dla umysłu" to poradnik o tym jak uporać się z "bałaganem" w naszych głowach. Jak posprzątać, żeby sobie pomóc w życiu z mniejszym stresem i złymi reakcjami na pewne wspomnienia.
Książkę dobrze się czyta, bo jak na taką psychologiczną książkę język nie jest skomplikowany. Dzięki temu wszystko jest zrozumiałe. Rozdziały są niezbyt długie i podzielone tematami. Kolejne zagadnienia są na tyle wyróżnione, że bez większych problemów można znaleźć to, co nas interesuje. Autor czasem odsyła do innych fragmentów książki, aby można było w pełni przepracować dany problem. Jednak uważam, że na samym początku powinno być dokładniej wyjaśnione o tym na czym polega opukiwanie, bo są informacje, ale bardziej o tym skąd się wzięło niż na czym polega. Na końcu książki jest zamieszczona Instrukcja Odrupiecania. Są tam opisane różne ćwiczenia i sposoby, aby poradzić sobie z zaśmieconym umysłem. W Instrukcji obok ćwiczeń zamieszczone są obrazki pokazujące jak je poprawnie wykonywać. Są w odcieniach szarości, ale mi to niezbyt przeszkadza. Wiarę w działanie tych technik wspomagają rzeczywiste przykłady pacjentów. Opisany jest ich problem i jak się z nim uporali. Te przykłady wyróżnione są w tekście na szaro. Autor "Feng shui dla umysłu" traktuje naszą głowę trochę jak taki śmietnik, czy jakiś składzik niepotrzebnych rzeczy, których trzeba się pozbyć, aby lepiej nam się żyło. Podoba mi się to podejście, bo to prawda, że czasami są jakieś wspomnienia, czy lęki, które utrudniają nam codzienne życie. Na pewno każdy zetknął się z jakimś stresem nie wiadomo skąd. Takim przed jakimś egzaminem, lub np. lataniem samolotem. Wiele osób ma też problemy z samoakceptacją. W tej książce są ćwiczenia, które pomogą się z tym uporać. Ogólnie chodzi o oczyszczenie umysłu ze "śmieci". Istnieje również rozdział o relacjach z ludźmi, przez które mamy później problemy. Autor wspomniał też o źle dobranych celach i autorytetach, co mnie zaciekawiło i zostawiło pewien niedosyt. Jest też coś, co pewnie teraz rozśmieszy wiele osób (mnie też to trochę bawi) słuchanie brzucha. Tak wiem, śmieszne. Autor mówi, że dzięki brzuchowi możemy przeczuć różne rzeczy. I że on jest ważniejszy od głowy. Ile w tym prawdy? Nie mam pojęcia.
"Feng shui dla umysłu" dobrze mi się czytało i na pewno będę wracać do tej książki. Osoby, które chcą uporządkować sobie umysł będą zadowolone. Chociaż myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Pełna Recenzja: http://my-books-1220.blogspot.com/2013/02/recenzja-ksiazki-feng-shui-dla-umysu-dr.html
Blog MyBooks - Nasze Recenzje: http://my-books-1220.blogspot.com/

"Poprzez nasze myśli, uczucia i działanie definiujemy to, kim jesteśmy i co sami o sobie myślimy."

Metoda Feng shui do tej pory kojarzyła się mojej osobie wyłącznie z urządzaniem wnętrz naszych domów w ten sposób, aby umożliwić jak najlepszy przepływ energii. Tymczasem tą znaną od tysięcy lat wiedzę można również odnieść do stanu naszego umysłu, co uświadomił mi właśnie ten poradnik.

Dr Michael Bohne to lekarz psychiatrii i psychoterapii oraz trener psychologii energetycznej. Autor udziela wsparcia śpiewakom operowym czy muzykom klasycznym, poprzez coaching dotyczący występów publicznych. Michael trenuje również moderatorów radiowych i telewizyjnych znanych niemieckich mediów.

Książka "Feng shui dla umysłu" to zapis innowacyjnej obecnie techniki psychoterapeutycznej, dzięki której uporządkujesz bałagan w swojej głowie. Tak, Ty również mimo uporządkowanych myśli i sprecyzowanych planów, posiadasz w swoim umyśle rupiecie, które należy niezwłocznie wyrzucić. Poradnik dr. Bohne składa się z trzech rozdziałów. Pierwsza część ukazuje czytelnikom jaki związek posiada feng shui z bałaganem w naszej głowie oraz czym są rupiecie i jakie strategie ich usuwania są skuteczne. Drugi rozdział jest dalszą kontynuacją pierwszego. Dowiecie się w nim o rodzajach rupieci umysłowych jakie zaprzątają wasze życie oraz czym są złodzieje samooceny. Trzecia i ostatnia część to instrukcja odrupieciania czy osiem kroków do pozbycia się niechcianych śmieci oraz test prowokacyjny. Można stwierdzić, iż trzeci rozdział to sama praktyka podczas, gdy dwa poprzednie opierają się w głównej mierze na teorii.

Feng shui to dwa pierwiastki – wiatr i woda. Okazuje się, że to połączenie, ten swoisty symbol ma również zastosowanie dla naszej duszy. Autor przekonuje czytelnika, iż uporządkowanie naszych umysłów jest kluczową kwestią do szczęśliwego, pełnego akceptacji życia. Dzięki temu czujemy się szczęśliwi i bezpieczni w swoich ciałach. W książce znajdziecie nawiązania do akupunktury, z którą wiąże się ukazana przez doktora technika opukiwania. Fragmentem, który może was zainteresować jest fragment nawiązujący do rodzajów umysłowych rupieci i nie jest to stricte psychologia energetyczna. Autor odnosi się bowiem do oficjalnej nauki dotyczącej budowy mózgu i funkcjonowania naszej pamięci. Poradnik nie zawiera jedynie suchych wywodów naukowych i psychologicznych, gdzieniegdzie bowiem znajdziecie interesujące i prawdziwe przypadki ludzi i ich rozwiązanych, dzięki feng shui problemów. Co ciekawsze i ważniejsze informacje wytłuszczone są grubszą czcionką, co daje pożądany efekt.

W instrukcji odrupieciania, która mnie osobiście najbardziej przypadła do gustu, możecie się dowiedzieć jak wewnętrznie uporządkować nasz umysł by działał sprawniej i bardziej efektywniej. Ciekawostką są zaprezentowane w poradniku ćwiczenia fizyczne wraz z ilustrującymi je obrazkami. Każdy z was, sam może sprawdzić skuteczność tych technik na swoim ciele.

"Feng shui dla umysłu" jest zbiorem wielu interesujących informacji z pogranicza psychologii i wiedzy energetycznej, warto się z nimi zapoznać by zaprowadzić ład i porządek w naszej głowie. Ja już wiem, że usunięcie blokad umysłowych nie jest wcale takie trudne, należy jedynie być wytrwałym i konsekwentnym. A skoro umiem zaprowadzić ład w swojej głowie, mogę zabrać się za przyziemne rzeczy związane z urządzaniem mieszkania. Jednym słowem polecam, to ciekawa książka, ukazująca inny kierunek naszych codziennych działań. Będę do niej często wracać.

Na półkach: , , , , , ,

Tytuł : "Feng shui dla umysłu"
Autor : Dr Michael Bohne
Liczba stron : 224
Wydawnictwo : Studio Astropsychologii

" Czy czujesz, że czasami umysł Cię ogranicza ?
A może jedyną przeszkodą do osiągnięcia sukcesu są Twoje lęki i przekonania ? Jeżeli tak, to ta książka jest dla Ciebie."

Feng shui to znana od czasów starożytnych praktyka chińska, mająca na celu osiągnięcie zgodności ze środowiskiem naturalnym. Owe słowo znaczy tyle co : "wiatr i woda", dwa żywioły, zamknięte w swoim symbolizmie. Cechują one coś nieuchwytnego [jak woda] i niewidzialnego [jak wiatr].

Należy zacząć od tego, że filozofia chińska ma bardzo stare korzenie i początki. Opiera się ona na religii i nurcie filozoficznym - taoizmie. Głównym symbolem dopełniania się jest yin i yang, owe czarno-białe kółko z kropeczkami widniejące na okładce książki. Obrazuje jednocześnie fundamentalną jedność i wieczną zmienność przeciwieństw, w doskonały sposób jednak siebie dopełniając i tworząc jedność.

Nie będziemy się zagłębiać w szczegóły taoizmu, bo to bardzo rozległy i trudny temat. Ważną rzeczą, wartą uwagi będzie Qi. Owe krótkie słowo oznacza energię życiową, w szczególności energia owa miałaby być silnie związana z siłami życiowymi natury i człowieka. Według wielu chińskich uczonych ta energia ''uwalnia się'' podczas leczenia homeopatycznego. To ona odpowiada za tak wiele rzeczy w naszym organizmie i duchu.

Dzięki powyższemu poradnikowi dowiadujemy się jak uporządkować swoją energię i być w stanie poprawić nie tylko nasze relacje z otoczeniem, ale też jak wyzbyć się negatywnych emocji, przekonań czy podnieść własne poczucie wartości. Na końcu książki znajdują się też przeróżne testy i obrazki, pokazujące nam jak prawidłowo się relaksować i skupić.

O Autorze :
Michael Bohne - jest lekarzem specjalistą psychiatrii i psychoterapii, a także jednym z najbardziej renomowanych trenerów psychologii energetycznej w Niemczech. Głównym punktem jego pracy jest coaching w zakresie występów publicznych prowadzony dla śpiewaków operowych oraz muzyków klasycznych. Trenuje z różnymi profesjonalnymi orkiestrami w obszarze przedstawień High Peak oraz wydajnego zarządzania stresem, prowadzi też szereg wykładów gościnnych w różnych muzycznych szkołach wyższych. Więcej informacji o autorze możecie znaleźć na niemieckojęzycznej stronie www.dr-michael-bohne.de.

Myślę, że powyższa książka może okazać się pasjonującą lekturą dla osób, które są zafascynowane kulturą Dalekiego Wschodu (choć nie wykluczam, że inni mogą też być zadowoleni z jej lektury). Wiele naszych negatywnych zachować, odczuć czy cech, ma początek w głowie i stereotypowym myśleniu, może więc warto zrobić "remont" w naszych myślach i poznać techniki kontrolujące emocje ? Jestem za. Może i Wy się skusicie.

Opina opublikowana również na moim blogu : http://wiedzminka-ciri.blogspot.com/2013/01/feng-shui-dla-umysu-dr-michael-bohne.html

Tytuł : "Feng shui dla umysłu"
Autor : Dr Michael Bohne
Liczba stron : 224
Wydawnictwo : Studio Astropsychologii

" Czy czujesz, że czasami umysł Cię ogranicza ?

Technika opukiwania

Technika opukiwania

• Wymienię/Sprzedam- ktoś/coś?
  • Od Wydawnictw
  • Egzemplarz recenzyjny
  • Ezo
  • Posiadam na własność :)

Dodaj cytat z książki Feng shui dla umysłu