Feng shui dla umysłu

978-83-7377-557-2
feng shui
zdrowie, medycyna
Wiedźminka

Wiadomym jest, że zbędne rzeczy blokują przepływ energii w danym pomieszczeniu. Na pewno niechętnie przekraczasz próg takiego miejsca, które całe jest zagracone. Odpycha Cię od niego pewna energia i w konsekwencji unikasz przebywania tam. Dokładnie to samo dzieje się w Twojej głowie, gdy tkwi w niej wewnętrzny bałagan. Zalegające stare emocje lub myśli utrudniają Ci wolny przepływ energii w ciele i prowadzą w ten sposób do powstawania blokad. Ten nadmiar uniemożliwia życie w zgodzie z samym sobą i otoczeniem oraz hamuje Twój wewnętrzny rozwój.

Dzięki prostej technice opukiwania punktów na ciele, opracowanej przez dr. Michaela Bohne, możesz już teraz uwolnić się od emocjonalnych i myślowych blokad. Uporządkujesz w końcu swoje życie. Dzięki wielu praktycznym ćwiczeniom będziesz w stanie świadomie zarządzać własnymi emocjami. Poprzez opukiwanie punktów meridianowych pozbędziesz się obciążeń i podniesiesz poczucie własnej wartości.. To doprowadzi Cię do uwolnienia od balastu złych emocji.

Tak jak tradycyjne Feng Shui oczyszcza Twój dom i zapewnia właściwy przepływ energii, tak ćwiczenia zawarte w tej książce zagwarantują harmonię i optymalny stan Twojego umysłu.

Zaprowadź porządek w swojej głowie.

źródło opisu: www.talizman.pl

źródło okładki: www.talizman.pl

Wioleta Sadowska | 2013-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2013

"Poprzez nasze myśli, uczucia i działanie definiujemy to, kim jesteśmy i co sami o sobie myślimy."

Metoda Feng shui do tej pory kojarzyła się mojej osobie wyłącznie z urządzaniem wnętrz naszych domów w ten sposób, aby umożliwić jak najlepszy przepływ energii. Tymczasem tą znaną od tysięcy lat wiedzę można również odnieść do stanu naszego umysłu, co uświadomił mi właśnie ten poradnik.

Dr Michael Bohne to lekarz psychiatrii i psychoterapii oraz trener psychologii energetycznej. Autor udziela wsparcia śpiewakom operowym czy muzykom klasycznym, poprzez coaching dotyczący występów publicznych. Michael trenuje również moderatorów radiowych i telewizyjnych znanych niemieckich mediów.

Książka "Feng shui dla umysłu" to zapis innowacyjnej obecnie techniki psychoterapeutycznej, dzięki której uporządkujesz bałagan w swojej głowie. Tak, Ty również mimo uporządkowanych myśli i sprecyzowanych planów, posiadasz w swoim umyśle rupiecie, które należy niezwłocznie wyrzucić. Poradnik dr. Bohne...

Tytuł : "Feng shui dla umysłu"
Autor : Dr Michael Bohne
Liczba stron : 224
Wydawnictwo : Studio Astropsychologii

" Czy czujesz, że czasami umysł Cię ogranicza ?
A może jedyną przeszkodą do osiągnięcia sukcesu są Twoje lęki i przekonania ? Jeżeli tak, to ta książka jest dla Ciebie."

Feng shui to znana od czasów starożytnych praktyka chińska, mająca na celu osiągnięcie zgodności ze środowiskiem naturalnym. Owe słowo znaczy tyle co : "wiatr i woda", dwa żywioły, zamknięte w swoim symbolizmie. Cechują one coś nieuchwytnego [jak woda] i niewidzialnego [jak wiatr].

Należy zacząć od tego, że filozofia chińska ma bardzo stare korzenie i początki. Opiera się ona na religii i nurcie filozoficznym - taoizmie. Głównym symbolem dopełniania się jest yin i yang, owe czarno-białe kółko z kropeczkami widniejące na okładce książki. Obrazuje jednocześnie fundamentalną jedność i wieczną zmienność przeciwieństw, w doskonały sposób jednak siebie dopełniając i tworząc jedność.

Nie będziemy się...

Łędina | 2013-06-20

Feng shui jest starożytną praktyką, która polega na planowaniu rozmieszczenia przedmiotów większych i małych, tak aby były one zgodne z środowiskiem naturalnym. Tradycyjne feng shui w starożytnych Chinach obejmowało ogólny rozkład miast, wsi, budynków mieszkalnych i gospodarskich. Bywa nazywane geomancją, bo obejmuje także takie zagadnienia, jak ochrona budynków przed złymi duchami czy wpływ kształtu na otoczenie. Mimo biegu lat ta sztuka osiągania równowagi dalej jest stosowana wśród ludzi, jednak teraz przybrała nieco inne zastosowanie.

Michael Bohne jest jednym z najbardziej renomowanych terapeutów psychologi energetycznej w Niemczech oraz lekarzem specjalistą psychiatrii i psychoterapii. Głównym punktem jego pracy jest coaching w zakresie występów publicznych prowadzonych dla śpiewaków operowych oraz muzyków klasycznych.

Opisane w książce metody mają na celu uregulować życie jej odbiorców. Dzięki niej poprawią oni swoje samopoczucie oraz nastrój. Dowiedzą się również,...

Natasha Natblue | 2013-02-20
Przeczytana: 19 lutego 2013

Od kiedy tylko pamiętam interesowałam się wszystkim co związane było z Feng Shui. Z tego powodu z niezmierną chęcią i przyjemnością sięgnęłam po książkę autorstwa Michaela Bohne'a pod tytułem "Feng Shui dla umysłu". Byłam ogromnie ciekawa w jaki sposób można usunąć życiowe blokady poprzez psychologię energetyczną.

Dr Micheal Bohne jest lekarzem psychiatrii i psychoterapii, a także trenerem psychologii energetycznej. Poprzez coaching pomaga śpiewakom operowym, muzykim klasycznym, jak również moderatorom radiowym i telewizyjnym. Z informacji dotyczącym jego osoby dowiadujemy się więc, iż swoją wiedzą posługuje się w codziennym życiu, a to oznacza, że wiedza, którą nam przekazuje jest w pełni autetyczna oraz racjonalna. To ważna wiadomość, bo chyba nikt nie chciałby byle komu zaufać przy porządkowaniu własnego umysłu, nieprawdaż?

A uwierzcie, bałagan nie robi się jedynie w naszych domach... Czasami trzeba generalny porządek zrobić również w głowie. Zbędne, zbędne myśli, lęki czy...

"Feng Shui dla umysłu" to poradnik o tym jak uporać się z "bałaganem" w naszych głowach. Jak posprzątać, żeby sobie pomóc w życiu z mniejszym stresem i złymi reakcjami na pewne wspomnienia.
Książkę dobrze się czyta, bo jak na taką psychologiczną książkę język nie jest skomplikowany. Dzięki temu wszystko jest zrozumiałe. Rozdziały są niezbyt długie i podzielone tematami. Kolejne zagadnienia są na tyle wyróżnione, że bez większych problemów można znaleźć to, co nas interesuje. Autor czasem odsyła do innych fragmentów książki, aby można było w pełni przepracować dany problem. Jednak uważam, że na samym początku powinno być dokładniej wyjaśnione o tym na czym polega opukiwanie, bo są informacje, ale bardziej o tym skąd się wzięło niż na czym polega. Na końcu książki jest zamieszczona Instrukcja Odrupiecania. Są tam opisane różne ćwiczenia i sposoby, aby poradzić sobie z zaśmieconym umysłem. W Instrukcji obok ćwiczeń zamieszczone są obrazki pokazujące jak je poprawnie wykonywać. Są w...

Mani | 2013-05-03
Przeczytana: 2013 rok

Przed lekturą książki dr Michaela Borne wiedziałam jedynie, że jest coś takiego jak Feng Shui, nie miałam natomiast zielonego pojęcia „z czym to się je”. Teraz, po przeczytaniu, moja wiedza jest znacznie większa i dodatkowo wiem, w jaki sposób owo Feng Shui mogę wykorzystać we własnym życiu.

„Feng Shui dla umysłu” podzielona jest na dwie części. Pierwsza z nich, to część teoretyczna, uświadamiająca czytelnikowi, jak poprzez psychologię energetyczną może sobie pomóc w przeżywaniu wolnego od stresu i szczęśliwego życia. Znajduje się tam sporo przykładów zaczerpniętych bezpośrednio z sesji treningowych pacjentów dr Borne. Niektóre z nich brzmią niewiarygodnie, ale myślę, że są jak najbardziej prawdziwe. W części tej pojawia się też bardzo często odnośnik do „Instrukcji odrupiecania”. Występuje on z taką częstotliwością, że to aż irytujące, wydaje mi się jednak, że tym wybiegiem autor bardzo dobitnie zaakcentował, jak wiele dobrego ów instrukcja może w naszym życiu zdziałać.

Co kryje...

Jantarka | 2016-10-26