Zespół Aspergera. Jak z nim żyć. Jak pomagać. Jak prowadzić terapię.

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Psychotherapie und Beratung bei Menschen mit Asperger-Syndrom. Konzepte für eine erfolgreiche Behandlung aus Betroffenen- und Therapeutensicht
978-83-7489-389-3
zdrowie, medycyna
Lilien

Książka ta powstała w celu propagowania praktycznej wiedzy o zespole Aspergera, aby ułatwić zrozumienie osób dotkniętych tym zaburzeniem – zarówno ich otoczeniu, szczególnie zaś terapeutom, jak i im samym. Christine Preißmann dzięki swoim doświadczeniom zawodowym (terapeutki) i osobistym (osoby cierpiącej na zespół Aspergera) proponuje konkretne rozwiązania problemów, które pojawiają się w terapii i w życiu codziennym chorych. Terapeutów uwrażliwia na specjalne potrzeby pacjenta autystycznego, wskazuje tematy warte omówienia i charakteryzuje bardzo złożoną rolę, jaką psychoterapeuci mają do odegrania w jego życiu. Chorym zaś doradza, jak ułatwiać sobie codzienne funkcjonowanie, a także namawia ich do podejmowania wyzwań stawianych przez rzeczywistość. Podkreśla przy tym ogromne znaczenie wcześnie rozpoczętej terapii, która z braku innych metod leczenia zespołu Aspergera może wyraźnie pomagać w zdobywaniu coraz większej samodzielności i satysfakcji z życia na miarę własnych możliwości.

źródło opisu: www.gwp.pl

źródło okładki: www.gwp.pl

Emma | 2016-07-26
Przeczytana: 24 lipca 2016

Książka pomocna dla wszystkich mających styczność z dorosłymi mającymi zespół Aspergera.
Autorka, sama posiadająca ZA, będąca lekarzem i terapeutą, bardzo ciekawie pisze o swoich odczuciach.
Książka w znacznym stopniu może pomóc osobom zainteresowanym problemem.

kikunia | 2015-02-23

Książka ogółem zła nie jest, lecz przyznam, że nie dowiedziałam się z niej wielu nowych rzeczy. Niekiedy książka nuży.

Strega | 2014-05-26
Przeczytana: 26 maja 2014

Christine Preissmann jest nie tylko lekarzem i psychoterapeutą, ale przede wszystkim osobą z zespołem Aspergera. Jest to o tyle istotne, iż deficyty w nawiązywaniu relacji międzyludzkich oraz przeróżne aspekty tego zaburzenia omawia na podstawie osobistych doświadczeń.

U autorki zespół Aspergera zdiagnozowano dopiero w wieku 27 lat, co oznacza, iż wiele lat żyła w poczuciu niezrozumienia, często braku akceptacji i odrzucenia z powodu swojej "inności".

W swoich publikacjach (publikuje w czasopismach specjalistycznych, wygłasza wykłady na kongresach i sympozjach naukowych) pokazuje jak odmienne jest rozumienie często oczywistych spraw, jak inaczej mogą być interpretowane. Omawia również wybrane aspekty z zakresu psychoterapii oraz kładzie nacisk na zapewnienie osobom autystycznym zrozumienia, pewności i szacunku przejawiającego się chociażby w dostrzeżeniu ich indywidualnych potrzeb i daniu im szansy na samodzielność w decydowaniu o sobie celem odkrycia autentycznych i...

Magdalena | 2013-12-09

Książka ta jest dobrym źródłem informacji o Zespole Aspergera dla wszystkich, których interesuje to zaburzenie. Dobry poradnik dla rodziców dzieci u których stwierdzono lub podejrzewa się Zespół Aspergera. Książka ta jest idealna również dla nauczycieli i wychowawców. Polecam.

Szczerze powiedziawszy to książka zarówno nużąca, jak i intrygująca. Na pewno nie zaciekawi osób, które się tego typu chorobami nie interesują ani nie wiedzą na ich temat kompletnie nic. Dla większość może wydawać się przystępna i ciekawa, ale w większości nudna. Język może nie trudny, ale uporczywy i ciężko się czyta.