Cud oleju kokosowego

2011-01-01
2011-01-01
Beata Piecychna
olej kokosowy kokos

Mimo iż niektóre rzeczy nieaktulane, to i tak wato się zapoznać :)

Mimo iż niektóre rzeczy nieaktulane, to i tak wato się zapoznać :)

Książkę postanowiłam koniecznie przeczytać aby zgłębić wiedzę na temat, który od wielu lat jest mocno kontrowersyjny: jakie oleje są zdrowe dla naszego organizmu?
Oleju kokosowego nie znałam dopóki nie przeczytałam o nim w genialnej pozycji Pana Zięby.Zaufałam mu kupiłam słoik oleju kokosowego.Stosuję go do smażenia, na surowo oraz na skórę już od wielu miesięcy.
Teraz, po przeczytaniu książki Brusa Fifa ( Pana "Kokosa") wiem o nim na tyle dużo, że mogę zbijać argumenty tych, którzy ponad wszystko każą spożywać i zachwalają np. kujawski olej rzepakowy.
W książce napisanej w niezwykle przystępny sposób znajdziemy wszystko tj. historię długoletniego napiętnowania oleju kokosowego ( dlaczego i przez kogo dowiesz się w pierwszych rozdziałąch ),jego budowę i strukturę komórkową oraz jego działanie w naszym organiźmie. Autor przytacza liczne badania jakie wskazują na absolutnie dobroczynne działanie tego oleju.Opisane choroby i uleczenia a także bardzo dobry stan zdrowia ludzi, którzy spożywają ten olej na co dzień są najlepszym dla mnie dowodem na lecznicze działanie tego oleju.
Jak gotować i spożywać ten olej, jak rozpoznać "dobrego" kokosa w sklepie, jaki rodzaj oleju kokosowego najlepiej kupować itd to tylko niektóre dobre rady Dr Kokosa zamieszczone w tej książce.
Jak dla mnie pozycja genialna i gości na stałe w mojej biblioteczce lektur obowiązkowych.
Polecam ! Jest wiele cudownych roślin, owoców, ziół , które dała nam Natura - a kokos i olej z niego powinien być konsumowany obowiązkowo- np. zamiast rafinowanego oleju rzepakowego ;-)

Teraz,...

Ogromna kopalnia wiedzy na temat oleju kokosowego.
Działanie, zastosowanie... wszystko jest wyjaśnione od A do Z. Informacje jaki wybrać olej, jakie dawki stosować, kilka przepisów.
Dla zainteresowanych tematem - bardzo polecam :)

Ogromna kopalnia wiedzy na temat oleju kokosowego.
Dla zainteresowanych tematem - bardzo polecam :)

• Zdrowie
  • Przeczytane 2017
  • Dietetyka, medycyna, zdrowie
  • WYZWANIE 2017 - #52BOOKS
  • 🏠 Home Library
  • Dieta KETO

Dodaj cytat z książki Cud oleju kokosowego