Amunicja myśliwska

Wydawnictwo: Bellona
poradniki

Brakuje literatury dostarczającej podstawowych informacji na temat zachowania się wewnątrz celu wielu nowych typów pocisków przeznaczonych zarówno do broni gwintowanej, jak i gładkolufowej. Katalogi z ofertami z reguły ograniczają się do dość powierzchownego (i niekiedy nieprawdziwego) opisu konstrukcji danego pocisku. Celem książki jest wypełnienie tej luki informacyjnej i tym samym dostarczenie myśliwym przeglądu nowoczesnej amunicji myśliwskiej. Szczególnie ważne informacje zawarte w tej pracy wiążą się z opisaniem rezultatów przeprowadzonych na dużą skalę ostrzeliwań celu zespolonego, których brak w literaturze fachowej, a dopiero takie eksperymenty pozwalają na rzetelną ocenę danego pocisku. Jest rzeczą zrozumiałą, że wykaz opisanych pocisków nie jest doskonały. Niektóre już po krótkim czasie znikły z rynku i nie były dostępne do testowania, podczas gdy innych nie było jeszcze na rynku, kiedy praca nad książką dobiegała końca.