Najpiękniejsze wiersze dla dzieci

Wydawnictwo: Zielona Sowa
dla dzieci, wiersze
Nikodem

Ta bogato ilustrowana książka zawiera wybór najpiękniejszych wierszy Juliana Tuwima.

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl/ksiazki/ksiazki_dla_najm...»

Klasyka polskiej literatury dla dzieci, wiersze, które chyba każdy z nas pamięta z dzieciństwa. Urodziwe w formie i treści, napisane z humorem, czasem zawierają morał. Zdecydowanie polecam młodszym i starszym.

inkaa2000 | 2016-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2016

Przeczytane po raz n-ty... W zasadzie powinno być ,,wyrecytowane', bo większość wierszyków to już na pamięć znałam w dzieciństwie, a teraz tylko utrwalam z dziećmi... I robimy konkursy, kto ładniej ,,przeczyta" i kto ładniej zrobi ,,Lokomotywę"... Wierszyki, które dzieci uwielbiają, rodzice pamiętają z dzieciństwa, a jakich dzisiaj już nie ma... Warto wracać!

Ostatnio zwariowaliśmy na punkcie wierszy Tuwima :) Nasze dzieciaki je uwielbiają i stąd u nas ostatnio tyle różnych wydań. Tym razem w nasze ręce trafiło kolejny ciekawy i jakże piękny zbiór tychże właśnie wierszyków wydawnictwa Zielona Sowa. Jak sam tytuł wskazuje są to najpiękniejsze wiersze dla dzieci i powiem Wam szczerze, że ja uważam tak samo :)

W tej książce znajdziemy aż 36 utworów skierowanych zarówno do najmłodszych jak i do nieco starszych dzieci. Ale kto powiedział, że przy ich czytaniu nawet dorosły nie może dobrze się bawić ;) Są tutaj chyba wszystkie najbardziej znane i najpiękniejsze wiersze, które każdy dorosły zapewne już zna, a każde dziecko znać powinno :) Znajdują się tutaj takie tytuły jak Lokomotywa, Słoń Trąbalski, Dyzio marzyciel, Abecadło, Bambo, Rzepka, Zosia Samosia, Dwa Michały, Idzie Grześ, O Panu Tralalińskim i bardzo wiele innych utworów bardziej lub nieco mniej znanych, które bawią dzieci już od kilku pokoleń :)

To wydanie jest naprawdę świetne....

Fawniak | 2012-05-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 02 stycznia 2011

I jak tu nie kochać Tuwima? Nikt nie rozumiał dzieci tak dobrze jak on.

LadyCherry | 2011-07-17

Klasyka wierszy dla dzieci. Coś co każdy chyba zna i każdy pamięta chociaż fragmenty.

Iwona | 2011-03-11
Przeczytana: 2011 rok

Czytam codziennie, kilka razy dziennie mojej półtorarocznej córeczce, która niemniej uwielbia oglądać piękne ilustracje. Polecam!

gosia | 2011-02-18

Lektura obowiązkowa w życiu każdego małego i dużego Polaka.

Lucy_czyta | 2010-09-03
Przeczytana: 01 września 2010

klasyka

jancia | 2010-08-08
Przeczytana: 1985 rok

Wspaniałe wiersze dla dzieci...