978-83-7648-126-5
espeja

Zbiór najbardziej znanych wierszy dla dzieci Jana Brzechwy ze wspaniałymi ilustracjami Bohdana Butenki – m.in. "Na wyspach Bergamutach", "Androny", "Kaczka Dziwaczka", "Sum", "Jak rozmawiać trzeba z psem", "Staś-Pytalski", "Kuma", "Dziura w moście", "Wrona i ser", "Entliczek-Pentliczek", "Nie pieprz Pietrze".

Basia_Pelc | 2013-04-08

Duet Brzechwa - Butenko jest strzałem w dziesiątkę.
To wydanie nie mogło się nie udać. Nie było takiej opcji :).
Wspaniały zbiorek wierszy Jana Brzechwy na który składają się m.in.: "Na wyspach Bergamutach", "Androny", "Kaczka Dziwaczka", "Sum", "Jak rozmawiać trzeba z psem", "Staś-Pytalski", "Kuma", "Dziura w moście", "Wrona i ser", "Entliczek-Pentliczek", "Nie pieprz Pietrze".
Mama czytała mi ją gdy byłam mała. Rok wydania 1983 - urodziłam się w 1981 roku, więc zapoznała mnie z nią pewnie, kiedy miałam kilka latek. Książka była z nami przez dłuższy okres czasu, bo pamiętam, jak leżała na mojej półce. Za każdym razem, kiedy po nią sięgałyśmy byłam nią zachwycona. Ostatnio przeczytałam ją mojej córce. Tym razem egzemplarz został wydany w 2009 roku. Chyba nikogo nie zdziwi fakt, iż moje dziecko również uznało "Androny" za bardzo interesującą lekturę.
Przezabawne wydanie, idealne w swojej prostocie i infantylności....

Krzysztof Kaźmierczyk | 2014-01-01
Przeczytana: 1988 rok

Jak byłem mały to czytała mi mama. Dziś tą samą (choć dużo bardziej rozwaloną) książkę czytam swoim dzieciom :)

olaf2009 | 2017-03-11
Przeczytana: 11 marca 2017

Wspaniałe wspomnienie dzieciństwa. Obowiązkowa lektura w biblioteczce każdego dziecka. Ponadczasowa.

Elwira Szczygieł | 2014-03-31

Czytałam jako dziecko i czytam dziecku. Wspaniałe znane i mniej znane wiersze Brzechwy i doskonałe ilustracje Butenki, zapadające w pamięć na całe życie.

Cudowne wspomnienie dzieciństwa. Czytane 100 razy. No i dodatkowo ilustracje B. Butenko.

PaniPegaz | 2011-08-29

Czytane dawno, dawno temu. Moje ulubiene ;)

Joanna Topolska | 2014-01-06

No przecież!! Kto nie zna?? Niech się nie przyznaje tylko pędzi i poznaje. Świata Brzechwa mistrz z ilustracji Butenko królem tak tu pięknie się dobrali, że jakbyśmy byli mali, tobyśmy się uśmiali...
Ale jak jesteśmy starzy to też możemy jeszcze!

Dorota Lewandowicz | 2012-05-04

Marta Kwiatkowska | 2011-08-11

Kocham wydanie z ilustracjami B. Butenko. Przezabawne. Idealne.

Magus | 2011-01-09

abecadło mojego dzieciństwa...