Aniołowie

Angels
83-7232-721-1
religia
DIONKA

Z tyłu, wokół, spod i na przestrzał codziennego świata, który jest naszym mieszkaniem, rozbrzmiewa pieśń anielska. Jest piękna, nieskończona , pełna radości ale i budząca trwogę. I będzie śpiewana niezależnie od tego, czy nasz głos się do niej przyłączy, czy nie. Spróbujmy sobie jednak wyobrazić uczucie przynależności do anielskiej harmonii i bycia pochwyconym przez jej siłę i jej majestat. Oto do czego zapraszają nas aniołowie. Pragną nauczyć nas swej pieśni, byśmy razem z nimi mogli wyśpiewywać hymn uwielbienia dla wspaniałości wszechświata i jego stwórcy."
Jane Williams

źródło opisu: Wydawnictwo OFICYNA WYDAWNICZO-POLIGRAFICZNA ,"ADAM", 2006

DIONKA | 2012-11-09

Bogato ilustrowana książka, wiele cytatów z Pisma Świętego i nie tylko. Historia aniołów, w tym aniołów upadłych, nawet tych spoza Biblii. Autorka podjęła próbę charakterystyki istot, m.in.: cherubinów, aniołów śmierci, serafinów etc.