Tytus Romek i A'Tomek. Księga XIV. Tytus uczniem

Cykl: Tytus, Romek i A'Tomek (tom 14)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Tytus, Romek i A'Tomek, komiksy
Raimunda _

Romek i A'Tomek organizują szkołę dla Tytusa i próbują go uczyć zwyczajnych szkolnych przedmiotów, pomocą staje się ucząca maszyna profesora T.Alenta pojazd – Gwizdkolot.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2009

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

chrispu | 2014-07-26

Komiks, którego motywem przewodnim jest nauka. A dokładniej nauczanie Tytusa, któremu "fiołek" wyrósł na głowie. Dużo w nim inteligentnego humoru słownego ale jest też trochę humoru infantylnego. Czasem wśród kolorowych rysunków trafi się również na humor sytuacyjny.
Na plus komiksowi można zaliczyć to, iż akcja w nim przenosi się z miejsca na miejsce i nudzić się nie można. Ale jak dla mnie, ten odcinek jest przegadany i mało co wywołuje spontaniczny śmiech.

Degamisz | 2016-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2016

Wtórna księga, już raz Tytus poprawiał dwóję i zakuwał geografię. Tym razem Tytus dostał fioła - i to dosłownie - i musiał zakuwać wszystko. Mało oryginalnie Papciu, oj mało. I tym razem nie pomógł mi dowcip, który tak uwielbiam.

Poziom komiksu ogólnie wysoki, ale jeśli chodzi o historię to jest to dla mnie taki odgrzany kotlet, może z większą ilością surówek, ale jednak to danie już serwowano.

BetiFiore | 2014-07-08
Przeczytana: 06 lipca 2014

Tytus i spółka nie zawodzą :) Wspomnień z lat szkolnych bez liku i mały sentyment do starych dobrych (niedobrych?) czasów :)

Wkp | 2015-03-10
Przeczytana: 10 marca 2015

Tytusowi wyrasta fioł. Całe dotychczasowe uczłowieczanie jest zagrożone, trzeba więc wyuczyć Tytusa. Ale czy to możliwe?

Oto najsłabszy z tomów TRiA. Księga jakby wysilona, jakby bez pomysłu… Ma kilka udanych momentów, ale nawet strona graficzna wygląda gorzej niż dotychczas. Szczególnie kolor. Z drugiej strony rzecz to kultowa i znać po prostu nie tyle wypada co trzeba.

Mamerkus | 2015-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2015

Spodziewana obniżka formy, no bo ile można pisać genialnych komiksów pod rząd. "Tytus uczniem" to nadal stary, dobry Papcio Chmiel, tyle że za dużo tutaj nietrafionych sucharów (dmuchany globus), czy przekombinowanych scenek (pytania egzaminacyjne).

Żeby nie było, że niepotrzebnie psioczę, to zapodaję kilka fajnych tekstów "odsłoń się ode mnie", "wujek przebrał się za człowieka", "robi wrażenie już kopniętego ... nie będę go musiał ...", "czepia się", "czytam wyrok: w główce tasiemca nie ma otworu gębowego ani narządu zmysłu ...", "Romek jest głupi".

Rossellinique | 2015-08-04
Przeczytana: 21 lipca 2015

Stała się rzecz straszna! Tytusowi wyrósł fiołek na głowie. Wszystko przez to, że za mało się uczył w wyniku czego nie został on do końca uczłowieczony.
Tytus znajduje w tym oczywiście rzecz dobrą i sposób na zarobek jednak innego zdania są Romek i A'Tomek. Ten drugi mianuje siebie dyrektorem placówki oświatowej, zaś Romek zostaje ciałem pedagogicznym. I tak oto startuje program dokształcania Tytusa, któremu ten plan się niezbyt podoba. Robi więc wszystko by jak najlżej przejść przez szkołę oszukując przy każdej sposobności. Wszystko jednak wychodzi na jaw, nadchodzi jednak dla Tytusa odsiecz. Oto Profesor wynalazł kolejną maszynę. Dziwny przyrząd potrafi bardzo szybko wpoić Tytusowi wiedzę na poziomie który można samemu wybrać i ustawić, np na poziomie maturzysty. Naszemu uczniowi machina bardzo się podoba ochoczo więc z niej korzysta przy okazji pnąc się po szczeblach kariery. Z czasem jednak wysoka pozycja którą zdobył wiedzą przestaje się mu podobać. Tęskni za dawnymi...

Ireksamb | 2017-11-07
Na półkach: Nostalgia, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 07 listopada 2017

Jeden z odcinków typu: "kiedyś mnie kręcił, ale już z niego wyrosłem". Za dużo dziecinnego/ banalnego poczucia humoru. Także za dużo motywów z poprzednich ksiąg, min. kłopoty Tytusa z nauką, nauka matematyki połączona z wysiłkiem fizycznym (podobnie jak w poprzedniej części motyw szachów na wyspie sportowców). Ogólnie jedna ze słabszych części serii.

Marta | 2012-01-22
Przeczytana: 10 grudnia 2011