Asteriks u Brytów

Asteriks, Obeliks, Galowie, Brytowie
komiksy
geokuba

Inne wydania

Juliusz Cezar zdecydował się poszerzyć granice swego imperium i postanowił podbić Brytanię. Wykorzystując zwyczaje Brytów i atakując ich podczas weekendowego wypoczynku, udało mu się to bez przeszkód. Jednak pewna wioska w Cantium wciąż stawia opór najeźdźcom... Tam Brytowie pod wodzą Zebigbossa niezłomnie odpierają ataki, ale przychodzi taki dzień, kiedy i oni stwierdzają, że przed Rzymianami nie zdołają już dłużej bronić się sami. A do kogóż mają się zwrócić o pomoc, jak nie do mieszkańców małej galijskiej wioski. Jedynym ratunkiem jest słynny magiczny wywar, który Asteriks i Obeliks, mimo licznych przeciwności losu, próbują przetransportować w beczce do Brytanii...

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

chrispu | 2014-01-05
Na półkach: Komiksy

Kolejny komiks z serii, który bazuje na wykpiwaniu lub pokazywaniu w śmieszny sposób zachowań innych nacji. Tym razem trafiło na brytyjczyków. Intryga wyjątkowo jest tu zagmatwana i do końca nie wiadomo jak to się skończy. Śmieszy w komiksie zderzenie dynamicznych charakterów Galów z flegmatycznymi Brytyjczykami. Śmieszna jest też angielska składnia zdań w dialogach, słownictwo, odnośniki do współczesności. Pojawiają się w końcu piraci i można po raz pierwszy zobaczyć co dzieje się z Obeliksem po wypiciu wina. Generalnie - jeden z lepszych komiksów z serii.

kinkiet | 2013-10-24
Na półkach: Zekranizowane
Przeczytana: 24 października 2013

"Asterix u Brytów", czyli jak Francuzi postrzegają swoich "ulubionych" sąsiadów. Kilka ciekawych uwag w nim poczyniono, a ekranizacja dodała jeszcze coś od siebie. Warto się zapoznać, by pośmiać się trochę. Mnie przygody Galów bardzo pasują i chapeau bas dla autorów za picie wrzątku at 5 o'clock. Szkoda, że Asterix i Obelikx nigdy nie dotarli do ziem słowiańskich. Do nauki języka francuskiego odrobinę trudniejszy tom, gdyż mowa Brytów jest specjalnie stylizowana i może nieco utrudnić rozumienie w początkowych fazach edukacji.

Herbaciarka | 2017-07-15
Na półkach: Komiksy - Asteriks
Przeczytana: 1995 rok

Kolejny świetny komiks o przygodach Asteriksa i Obeliksa, zekranizowany w 1986 roku. W 2012 roku na jego motywach oparto także film aktorski "Asteriks i Obeliks: W służbie Jej Królewskiej Mości". W tym komiksie poznajemy dalekiego kuzyna Asteriksa - Pentaksa, który podczas inwazji Juliusza Cezara na Brytanię - prosi kuzyna o pomoc, wiedząc jak jego wioska broni sie przed najeźdźcą. Komiks jest bardzo fajny, przygody ciekawe i zabawne, jak to u Asteriksa i Obeliksa. W świetny sposób wytłumaczono w jaki sposób herbata stała się narodowym napojem w Wielkiej Brytanii ;) Polecam :)

Karolina | 2012-10-27

przysłowiowy five o'clock i czas na gorącą wodę z mlekiem- nieważne że właśnie trwa bitwa z Rzymianami czas o piątej jest zarezerwowany! :) do tego dziwna gra z piłką w kształcie jajka, chorobliwa tradycja pielęgnacji idealnego trawnika- żeby tylko przypadkiem sąsiad nie miał równiejszego, potrawka która doprowadza Obeliksa do szaleństwa i rozpaczy kulinarnej i wile innych :) cudeńko!

książek: 1987
kryptonite | 2010-12-30