Śpij kochanie

Wydawnictwo: Novae Res
978-83-7722-465-6
dla młodzieży, życie
nocnica

Dziewiętnastoletnia Amelia, zmuszona porzucić wszystko, zmienić miejsce zamieszkania i usamodzielnić się, zaczyna uczęszczać do liceum, gdzie poznaje Michała i Ewę oraz Martę i Eryka. Między nastolatkami szybko zawiązuje się nić przyjaźni. Jednak w otoczeniu Amelii pojawia sie ktoś jeszcze. Przyjaciele dowiadują się, że zna Williama, najstarszego z trzech tajemniczych braci Jonsonów....

Jednak w otoczeniu Amelii pojawia sie ktoś jeszcze. Przyjaciele dowiadują się, że zna Williama, najstarszego z trzech tajemniczych braci Jonsonów. Bohaterka nie rozumie, dlaczego jej znajomość z Jonsonami wzbudza u jej przyjaciół, a szczególnie u Michała zdziwienie i dezaprobatę.

Na wyjaśnienie nie musi długo czekać. Pewnego zimowego popołudnia wracając ze szkoły, trafia do parku, który okazuje się miejscem nierealnym i normalnie niedostępnym dla zwykłych ludzi. To Magiczny Ogród. Tam Amelia dowiaduje się o istnieniu drugiego, alternatywnego świata, pełnego nieziemskich istot, stworów i magii. Do tego właśnie świata należą bracia Jonson. Magiczny Ogród to miejsce, w którym mieszkają i mogą być sobą, a dziewczyna jest w tym świecie intruzem.

W krótkim czasie z nieśmiałej i ostrożnej nastolatki Amelia staje się kobietą, gotową wiele poświęcić dla swojego nieśmiertelnego ukochanego.

Czy uda jej się uratować siebie i innych?

źródło opisu: http://novaeres.pl

źródło okładki: http://novaeres.pl

Melody | 2016-09-26
Przeczytana: 25 września 2016

Fabuła ciekawa choć trochę zgmatwana . Często zdarza się że nie można zrozumieć wątków .

Margaret | 2016-04-13

Książek czytało mi się szybko. Wciągająca. Podobna do serii Cassandry Clare "Dary Anioła". POLECAM !

Asia | 2014-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2014

Kurczę, strasznie jestem zawiedziona... po przeczytania wszystkich pochwalnych opinii i wysłuchaniu ochów i achów na temat książki spodziewałam się dzieła na miarę światową :) a co dostałam?? kiepsko opisany paranormalny romans z wampirami (o zgrozo) w roli głównej...
Dość ciężko mi się czytało, nie wiem czy ze względu na oklepany temat, kiepską stylistykę, czy brak znaków interpunkcyjnych w pewnych miejscach. Poza tym wiele rzeczy ciężko było mi pojąć chyba dlatego, że nigdy specjalnie nie interesował mnie świat wampirów, czarownic, yeti i potwora z loch ness :P
Nie wiem czy polecać, czy nie. Czytać na własną odpowiedzialność :)

Aisog | 2014-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2014

Nie wiedziałam, że książkę napisała tak młoda osoba, muszę przyznać, że gdybym o tym wiedziała, nie wypożyczyłabym jej. Ale skoro już leżała na półce postanowiłam ją przeczytać.
Jak na historię napisaną przez młodą dziewczynę jestem pod wrażeniem i wiem, że sama nie potrafiłabym stworzyć takiej opowieści. W tej sprawie podziwiam ją. Jednak oceniając ją na równi z wszystkimi innymi książkami które czytałam przyznam, że jest ona dosyć przeciętna, stąd taka ocena. Znalazłam kilka nieścisłości, parę rzeczy mnie irytowało.
- Matka bohaterki musi wyjechać na bardzo długo, dlatego postanawia aby córka wyprowadziła się ze znanego miejsca w zupełnie inne, gdzie nie zna zupełnie nikogo.
-Amelia ciągle upada. Za każdym razem gdy się zachwieje, wywróci czy -inaczej mówiąc- zaliczy glebę dzieje się coś ważnego.
-Skoki w czasie które nie są oddzielone akapitem. W jednym zdaniu opisują co się dzieje teraz, a w kolejnym, bez żadnego ostrzeżenia pojawiają się już wydarzenia z kolejnego miesiąca...

| 2014-01-13

Mogłoby się wydawać że książka o tak oklepanym temacie (miłość, wampiry. Wszystko takie same) nie będzie niczym nowym. Czytając tą książkę, byłam dosyć zdumiona,że będzie dla mnie czymś nowym. Jakież było moje zdziwienie, po przeczytaniu książki (której zakończenie, wycisnęło ze mnie łzy. Nigdy bym się tego nie spodziewała), gdy dowiedziałam się że napisała ją Polka, do tego w tak młodym wieku! Moja rówieśniczka napisała piękną i zaskakującą opowieść, których pełno na rynku o tym samym temacie, ale praktycznie brak z takim zakończeniem.

Marta | 2013-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2013

Książka napisana, gdy autorka była w drugiej klasie gimnazjum, wow. W moim wieku zatem, a ja jednak tak dobrego kawałka roboty bym nie zrobiła. Wciągająca - to na pewno. Dobra na zabicie nudy.

black_abba | 2013-05-26
Przeczytana: 26 maja 2013

Niesamowite że tak młoda dziewczyna napisała taką świetną książkę.
Przeczytałam książkę w mgnieniu oka, polecam gorąco !

książka cudowna szczerze polecam !!!!!!!!!!