Śpij kochanie

2012-01-01
2012-01-01
978-83-7722-465-6
dla młodzieży życie

Okładka książki Przeciwdziałanie patologiom na rynku medycznym i farmaceutycznym Agnieszka Dobies, Wiesław Pływaczewski
Przeciwdziałan... Agnieszka Dobies, W...

Książka zdecydowanie dedykowana młodzieży. Ciekawy pomysł na wampy 😉

Książka zdecydowanie dedykowana młodzieży. Ciekawy pomysł na wampy 😉

2062

Jestem bardzo mile zaskoczona tą powieścią, tym bardziej, że wpadła mi ona w oko kompletnie przypadkowo, a autorką jest uczennica liceum, która napisała tą opowieść w drugiej klasie gimnazjum!

Jest to historia skierowana zdecydowanie dla młodzieży i to tej młodszej, która preferuje klimaty Zmierzchu, a nawet chwilami, miałam wrażenie, że lepiej od niego napisana. Oczywiście, są niedociągnięcia, ale naprawdę minimalne, szczególnie w zarysie opowieści.

Czytało się dość przyjemnie, jeśli już człowiek przyzwyczaił się do stylu narracji i cofnął się do czasów swojej młodości.

Jest grupa młodych ludzi (19 lat),ale nie ma tam nic gorszącego, co jest też na plus! Są delikatnie zarysowane wątki miłosne, ale bardziej na romantyczną modłę. Jest magia, są światy równoległe, jest Magiczny Ogród, są stworzenia mroku: wampiry, Terrańczycy, zmutowane czarownice, prawie wilkołaki o różnych postaciach i groźne Grinloki.

Ogólnie polecam, ale trzeba pamiętać, że są to klimaty dla młodych czytelników.

Fabuła ciekawa choć trochę zgmatwana . Często zdarza się że nie można zrozumieć wątków .

Książek czytało mi się szybko. Wciągająca. Podobna do serii Cassandry Clare "Dary Anioła". POLECAM !

Kurczę, strasznie jestem zawiedziona... po przeczytania wszystkich pochwalnych opinii i wysłuchaniu ochów i achów na temat książki spodziewałam się dzieła na miarę światową :) a co dostałam?? kiepsko opisany paranormalny romans z wampirami (o zgrozo) w roli głównej...
Dość ciężko mi się czytało, nie wiem czy ze względu na oklepany temat, kiepską stylistykę, czy brak znaków interpunkcyjnych w pewnych miejscach. Poza tym wiele rzeczy ciężko było mi pojąć chyba dlatego, że nigdy specjalnie nie interesował mnie świat wampirów, czarownic, yeti i potwora z loch ness :P
Nie wiem czy polecać, czy nie. Czytać na własną odpowiedzialność :)

Nie wiedziałam, że książkę napisała tak młoda osoba, muszę przyznać, że gdybym o tym wiedziała, nie wypożyczyłabym jej. Ale skoro już leżała na półce postanowiłam ją przeczytać.
Jak na historię napisaną przez młodą dziewczynę jestem pod wrażeniem i wiem, że sama nie potrafiłabym stworzyć takiej opowieści. W tej sprawie podziwiam ją. Jednak oceniając ją na równi z wszystkimi innymi książkami które czytałam przyznam, że jest ona dosyć przeciętna, stąd taka ocena. Znalazłam kilka nieścisłości, parę rzeczy mnie irytowało.
- Matka bohaterki musi wyjechać na bardzo długo, dlatego postanawia aby córka wyprowadziła się ze znanego miejsca w zupełnie inne, gdzie nie zna zupełnie nikogo.
-Amelia ciągle upada. Za każdym razem gdy się zachwieje, wywróci czy -inaczej mówiąc- zaliczy glebę dzieje się coś ważnego.
-Skoki w czasie które nie są oddzielone akapitem. W jednym zdaniu opisują co się dzieje teraz, a w kolejnym, bez żadnego ostrzeżenia pojawiają się już wydarzenia z kolejnego miesiąca Czasami pojawiały się też zdania, które musiałam dwa razy czytać, dodając w myślach kropkę lub przecinek którego zabrakło.
-Amelia po kilku dniach znajomości z Adamem stwierdza, że go kocha. Myślałam, że na takie wyznania trzeba poczekać trochę dłużej...

Zaznaczam też, że błędy te opierają się wyłącznie na wydarzeniach, fabule. Całość napisana jest ładnym i przyjemnym w czytaniu językiem.

Pomimo tych błędów, podziwiam autorkę za jej wyobraźnię i życzę jej samych sukcesów.

Książka napisana, gdy autorka była w drugiej klasie gimnazjum, wow. W moim wieku zatem, a ja jednak tak dobrego kawałka roboty bym nie zrobiła. Wciągająca - to na pewno. Dobra na zabicie nudy.

Niesamowite że tak młoda dziewczyna napisała taką świetną książkę.
Przeczytałam książkę w mgnieniu oka, polecam gorąco !

Niesamowite że tak młoda dziewczyna napisała taką świetną książkę.
Przeczytałam książkę w mgnieniu oka, polecam gorąco !

książka cudowna szczerze polecam !!!!!!!!!!

książka cudowna szczerze polecam !!!!!!!!!!

• Wymienię
  • Moi mali książęta :)

Dodaj cytat z książki Śpij kochanie