Fourth Grave Beneath My Feet

St. Martin's Press
2012-10-30
2012-10-30
charley davidson

Kurcze, nie wiem co jest takiego wyjątkowego w tej serii. Mogę jej wyliczyć mnóstwo błędów, nieścisłości i tego co mi się nie podoba. Ale zawsze po skończeniu kolejnego tomu sięgam po następny.

Charley wpada w kolejne tarapaty. Co poradzić, kłopoty ją kochają. Kolejni złodzieje i opętani przez demony. Taaa, cóż zrobić kiedy działasz na demony jak kocimiętka na kota.
No i jeszcze próba zastraszenia jej najnowszej klientki Harper.
Wszystko się komplikuje, a Reyes i jego zmienne humory również sprawy nie poprawiają. To już nie tydzień, a sezon polowań na kostuchę można uznać za otwarty.
Kocham tą serię. Polecam.

No i jeszcze próba zastraszenia jej najnowszej klientki Harper.

Jakoś trzy pierwsze części porywające nie były, ale jednak los Charley zapisał się na mojej liście i nie mogę się oderwać od jej losów. Ale jeszcze bardziej ciekawi mnie nieziemski Reyes! Mimo to byłam na niego zła, za mieszkanie ze swoją prześladowczynią. Właśnie nie wiem w jakim celu autorka połączyła znów ich losy. Na szczęście na krótki czas.
Ta część jak dla mnie była lepsza od tych rozpoczynających serię. Wciągnęła mnie bardziej niż pozostałe.

Ta część jak dla mnie była...

Charley nie zawodzi, chociaż nurza się w strachu oraz zamyka w ścianach swojego mieszkania. Wydarzenia poprzedniego tomu wpływają na nią bardziej niż chce pokazać. Czuje się zdradzona oraz zawiedziona przez najbliższe jej sercu osoby, krok od śmierci uświadamia sobie z jednej strony, że nie jest niezniszczalna, a z drugiej jak wielkie niebezpieczeństwo jej grozi ze strony wrogów o wiele bardziej groźnych niż seryjni mordercy. Opuszcza swoje lokum z nutą sarkazmu oraz wielkimi pokładami strachu, ale ma sprawę, którą musi rozwiązać. Kolejne strony uświadamiają jak wiele ma do zaoferowania niezwykła pani detektyw, sprawy z Reyesem zaczynają nabierać rozpędu, chociaż nie do końca wiadomo czy można mu ufać, a zło nie boi się pokazać swoje oblicze. Sarkazm, dziwne żarty oraz brak zahamowań dają sporą dawkę zabawy. Rozwiązanie sprawy, a raczej jak się okazuje wielu spraw jest swego rodzaju zaskoczeniem, a zakończenie to już emocje, które rzucają szczękę na podłogę. Polecam tę serię z czystym sumieniem, jest naprawdę dobrze zbudowana fabuła, ciekawe, nieszablonowe postacie oraz dialog, które nie raz wywołają coś pomiędzy parsknięciem a niedowierzaniem. Jedyne czego żałuje, że nie została ona jeszcze wydana po polsku, ale my czytelnicy wiele zrobimy, żeby przeczytać coś co nam się podoba.

Zachwytów ciąg dalszy. Każdy kolejny tom w wykonaniu Pani Jones jest lepszy od poprzedniego. Za każdym razem czytając sceny z udziałem Charley i Reysa po prostu się rozpływam. Dodać do tego zachywacjącego Donovana i nic więcej mi już do szcześcia nie potrzeba. Martwi mnie tylko to co zrobię, gdy skończą mi się kolejne części. Co wypełni tą pustkę ? <chlip> :(

Też muszę nadać imiona reszcie moich organów :D

Też muszę nadać imiona reszcie moich organów :D

Przyznam szczerze, że pani Darynda czaruje mnie coraz bardziej z każdym kolejnym tomem.
Czwarte spotkanie z Reyesem i Kostuchą wypadło wręcz cudnie, kompletnie zniewalając moją wyobraźnię i umysł. Teraz mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że uwielbiam tą serię. Reyes.. achhh... brak słów... Do tego dochodzi jeszcze przywódca gangu motocyklistów, który stoi jedynie o oczko niżej od Reyesa... Można zejść na palpitację serca lub nadciśnienie, przy zdawałoby się tak spokojnej rozrywce jak czytanie. Zagadki kryminalne również z tomu na tom stają się coraz ciekawsze i barwniej pokazane, a przygody coraz bardziej karkołomne. Całe tło akcji staje się coraz bardziej tajemnicze i zawiłe, bo kiedy otrzymujemy odpowiedź na jedno pytanie, w jego miejsce, w tym samym momencie pojawiają sie trzy następne.
Przy czytaniu tej serii słowo nuda kompletnie zostaje usunięte z naszego słownika.
Swietna, świetna, świetna seria dla kobiet nie bojących się fantasy i pragnących romantycznych, emocjonalnych, jak i bardzo podniecających wrażeń.
Ja polecam z całego serca, a całą serię dodaję migiem do ulubionych.
Jak mi kiedyś serce ostygnie, to wrócę wygłodzona do tych właśnie książek:))

Mówiłam już, że ta seria jest cudowna? Ja chcę kolejną część!
A teraz spróbuję się trochę uspokoić, co jest trudne bo dopiero skończyłam ją czytać.
Charley jak zwykle ma cięty język, jest wulgarna i nie przejmuje się konsekwencjami dopóki nie kopną jej dupę, niestety trochę się zmienia, w końcu jest tylko człowiekiem... Cóż przynajmniej sama o sobie tak mówi.
Reyes... no to w końcu Reyes. Seksowny, boski, i piekielnie irytujący jak zawsze. On się nie zmienia, trochę jego zdolności o czym oczywiście nic Charley nie mówi.
Jak do tej pory wszystkie książki wciągnęły mnie nie do opisania. Dawno nie czytałam tak wspaniałej serii. Wzbudza tak silne emocje, że zdarza mi się płakać zarówno ze śmiechu jak i ze smutku. Mam wielkie nadzieje związane z następną książką... Oby mnie nie zawiodła.

Mówiłam już, że ta seria jest cudowna? Ja chcę kolejną część!
Reyes... no...

Czwartą część przeczytałam w jeden dzień, tak nie chwaląc się. Była naprawdę wciągająca (jak reszta tej serii) i od razu po przeczytaniu ściągnęłam sobie piątą część.
Charley jak zawsze bawi nas swoim humorem i niepowtarzalnym charakterem. Reyes jeszcze bardziej przyprawia o gęsią skórkę. A cała reszta innych bohaterów cieszą nas i radują, że tak się wyrażę.
W sumie to ta książka nie ma minusów, a przynajmniej ma takie małe, że aż niezauważalne dla mojego oka.

W sumie to ta...

Przyznaję, że każda część jest jeszcze lepsza od poprzedniej. Świetna książka.

Przyznaję, że każda część jest jeszcze lepsza od poprzedniej. Świetna książka.

• Ebooki
  • Urban fantasy