Fourth Grave Beneath My Feet

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Charley Davidson". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: St. Martin's Press
charley davidson
angielski
mikjam

Welcome to the world of grim reaper extraordinaire, Charley Davidson. Try as she might, there’s no avoiding her destiny. Sometimes being the grim reaper really is, well, grim. And since Charley’s last case went so awry, she has taken a couple of months off to wallow in the wonders of self-pity. But when a woman shows up on her doorstep convinced someone is trying to kill her, Charley has to...

Sometimes being the grim reaper really is, well, grim. And since Charley’s last case went so awry, she has taken a couple of months off to wallow in the wonders of self-pity. But when a woman shows up on her doorstep convinced someone is trying to kill her, Charley has to force herself to rise above . . . or at least get dressed. It becomes clear something is amiss when everyone the woman knows swears she’s insane. But the more they refute the woman’s story, the more Charley believes it.
In the meantime, the sexy, sultry son of Satan, Reyes Farrow, is out of prison and out of Charley’s life, as per her wishes and several perfectly timed death threats. But his absence has put a serious crimp in her sex life. While there are other things to consider, like the fact that the city of Albuquerque has been taken hostage by an arsonist, Charley is having a difficult time staying away. Especially when it looks like Reyes may be involved.
Just when life was returning to normal, Charley is thrust back into the world of crime, punishment, and the devil in blue jeans in this hilarious fourth installment in the New York Times bestselling series from Darynda Jones.

źródło opisu: St. Martin's Press, 2012

źródło okładki: http://us.macmillan.com

kaktusowaona71 | 2016-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2016

Przyznam szczerze, że pani Darynda czaruje mnie coraz bardziej z każdym kolejnym tomem.
Czwarte spotkanie z Reyesem i Kostuchą wypadło wręcz cudnie, kompletnie zniewalając moją wyobraźnię i umysł. Teraz mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że uwielbiam tą serię. Reyes.. achhh... brak słów... Do tego dochodzi jeszcze przywódca gangu motocyklistów, który stoi jedynie o oczko niżej od Reyesa... Można zejść na palpitację serca lub nadciśnienie, przy zdawałoby się tak spokojnej rozrywce jak czytanie. Zagadki kryminalne również z tomu na tom stają się coraz ciekawsze i barwniej pokazane, a przygody coraz bardziej karkołomne. Całe tło akcji staje się coraz bardziej tajemnicze i zawiłe, bo kiedy otrzymujemy odpowiedź na jedno pytanie, w jego miejsce, w tym samym momencie pojawiają sie trzy następne.
Przy czytaniu tej serii słowo nuda kompletnie zostaje usunięte z naszego słownika.
Swietna, świetna, świetna seria dla kobiet nie bojących się fantasy i pragnących zarówno romantycznych,...

esin | 2017-12-18
Na półkach: Przeczytane, 100 in 2017

Zachwytów ciąg dalszy. Każdy kolejny tom w wykonaniu Pani Jones jest lepszy od poprzedniego. Za każdym razem czytając sceny z udziałem Charley i Reysa po prostu się rozpływam. Dodać do tego zachywacjącego Donovana i nic więcej mi już do szcześcia nie potrzeba. Martwi mnie tylko to co zrobię, gdy skończą mi się kolejne części. Co wypełni tą pustkę ? <chlip> :(

gosiurka | 2015-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2015

Książka fajna, dobrze się czyta,nie trzeba mocno się wysilać. Jeden minus mocno mnie drażni, jak główna bohaterka nazywa swoje różne części ciała....to psuje cały efekt , bo zaraz wyjaśnienie o którą część chodzi, czy o czaszkę, mózg, czy który cycek......

MaK1515 | 2015-10-27
Przeczytana: 27 października 2015

Mówiłam już, że ta seria jest cudowna? Ja chcę kolejną część!
A teraz spróbuję się trochę uspokoić, co jest trudne bo dopiero skończyłam ją czytać.
Charley jak zwykle ma cięty język, jest wulgarna i nie przejmuje się konsekwencjami dopóki nie kopną jej dupę, niestety trochę się zmienia, w końcu jest tylko człowiekiem... Cóż przynajmniej sama o sobie tak mówi.
Reyes... no to w końcu Reyes. Seksowny, boski, i piekielnie irytujący jak zawsze. On się nie zmienia, trochę jego zdolności o czym oczywiście nic Charley nie mówi.
Jak do tej pory wszystkie książki wciągnęły mnie nie do opisania. Dawno nie czytałam tak wspaniałej serii. Wzbudza tak silne emocje, że zdarza mi się płakać zarówno ze śmiechu jak i ze smutku. Mam wielkie nadzieje związane z następną książką... Oby mnie nie zawiodła.

mikjam | 2012-10-31

Cykl przygód Charley Davidson zaczęłam czytać, gdy w Ameryce ukazała się trzecia część. Główną bohaterkę pokochałam już po kilku stronach pierwszej książki za poczucie humoru, sarkazm, miłość do kawy i za charakter - po Cat Crawfield z cyklu Night Huntress jest to moja ulubiona bohaterka z książek urban fantasy/ paranormal romance. Od tego czasu niecierpliwie i bardzo długo czekałam na część czwartą i często jest tak, że im wyższe oczekiwania i dłuższy czas do następnej części, tym większy zawód wywołuje w nas książka. Dlatego wczoraj rano, gdy tylko na kindlu zawitała mi nowa część, zaczęłam czytać z lekkim drżeniem serca. Drżenie szybko ustało, autorka przerosła samą siebie, a ja nie mogłam odkleić kindla od ręki do godziny 2 w nocy, dopóki nie skończyłam czytać z zapartym tchem nowej części.
Minęły dwa miesiące od wydarzeń z poprzedniej części. Po przejściach z ostatniej książki Charley wcale nie wydobrzała - po raz pierwszy w swoim życiu zaczęła się bać, nie wychodzi z domu,...

charley jest zaszyta w swoim domu od dwóch mieśjęcy ale gdy widzi Reysa przez okno postanawia żyć dalej. Bierze sprawę dziewczyny która po ślubie ojca widzi zdechłe króliki i nie pamięta tygodnia ze swojego życia. Do tego ktoś wprowadza się do mieszkania obok które było jej wymarzonym. Garett wrócił do swojego ciała i teraz opowiada o tym jaki to Reys jest zły, do tego polują na nią demony a Ryles mieszka z jakąś jędzą ale to z Charley idzie do łóżka, i ogólnie się do sb zbliżają. Pożary z okolicy dziwnie łączą się z Reysem i jej "bandyci" okradają bank lepiej po prostu być nie mogło. Ojciec do niej strzela i Reyes mieszka tuż obok...

Fajerwerka | 2015-09-26

Czwartą część przeczytałam w jeden dzień, tak nie chwaląc się. Była naprawdę wciągająca (jak reszta tej serii) i od razu po przeczytaniu ściągnęłam sobie piątą część.
Charley jak zawsze bawi nas swoim humorem i niepowtarzalnym charakterem. Reyes jeszcze bardziej przyprawia o gęsią skórkę. A cała reszta innych bohaterów cieszą nas i radują, że tak się wyrażę.
W sumie to ta książka nie ma minusów, a przynajmniej ma takie małe, że aż niezauważalne dla mojego oka.

Bardzo podoba mi się ta seria.
Lekka w czytaniu ,zabawna,seksowna.
Polubiłam bohaterów,a szczególnie kompletnie odjechaną "Ponurą Żniwiarkę"
Lektura w sam raz na majówkę .

madziarakk | 2013-12-19
Przeczytana: 18 grudnia 2013

Przyznaję, że każda część jest jeszcze lepsza od poprzedniej. Świetna książka.

NewerMajnd | 2017-01-25
Przeczytana: 26 stycznia 2017

Też muszę nadać imiona reszcie moich organów :D