Fourth Grave Beneath My Feet

Darynda Jones Wydawnictwo: St. Martin's Press fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
angielski
St. Martin's Press
charley davidson
fantastyka, fantasy, science fiction
angielski
charley davidson

Kurcze, nie wiem co jest takiego wyjątkowego w tej serii. Mogę jej wyliczyć mnóstwo błędów, nieścisłości i tego co mi się nie podoba. Ale zawsze po skończeniu kolejnego tomu sięgam po następny.

Charley wpada w kolejne tarapaty. Co poradzić, kłopoty ją kochają. Kolejni złodzieje i opętani przez demony. Taaa, cóż zrobić kiedy działasz na demony jak kocimiętka na kota.
No i jeszcze próba zastraszenia jej najnowszej klientki Harper.
Wszystko się komplikuje, a Reyes i jego zmienne humory również sprawy nie poprawiają. To już nie tydzień, a sezon polowań na kostuchę...

Jakoś trzy pierwsze części porywające nie były, ale jednak los Charley zapisał się na mojej liście i nie mogę się oderwać od jej losów. Ale jeszcze bardziej ciekawi mnie nieziemski Reyes! Mimo to byłam na niego zła, za mieszkanie ze swoją prześladowczynią. Właśnie nie wiem w jakim celu autorka połączyła znów ich losy. Na szczęście na krótki czas.
Ta część jak dla mnie była...

Charley nie zawodzi, chociaż nurza się w strachu oraz zamyka w ścianach swojego mieszkania. Wydarzenia poprzedniego tomu wpływają na nią bardziej niż chce pokazać. Czuje się zdradzona oraz zawiedziona przez najbliższe jej sercu osoby, krok od śmierci uświadamia sobie z jednej strony, że nie jest niezniszczalna, a z drugiej jak wielkie niebezpieczeństwo jej grozi ze strony...

Zachwytów ciąg dalszy. Każdy kolejny tom w wykonaniu Pani Jones jest lepszy od poprzedniego. Za każdym razem czytając sceny z udziałem Charley i Reysa po prostu się rozpływam. Dodać do tego zachywacjącego Donovana i nic więcej mi już do szcześcia nie potrzeba. Martwi mnie tylko to co zrobię, gdy skończą mi się kolejne części. Co wypełni tą pustkę ? <chlip> :(

Też muszę nadać imiona reszcie moich organów :D

2003

Przyznam szczerze, że pani Darynda czaruje mnie coraz bardziej z każdym kolejnym tomem.
Czwarte spotkanie z Reyesem i Kostuchą wypadło wręcz cudnie, kompletnie zniewalając moją wyobraźnię i umysł. Teraz mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że uwielbiam tą serię. Reyes.. achhh... brak słów... Do tego dochodzi jeszcze przywódca gangu motocyklistów, który stoi jedynie o oczko...

Książka fajna, dobrze się czyta,nie trzeba mocno się wysilać. Jeden minus mocno mnie drażni, jak główna bohaterka nazywa swoje różne części ciała....to psuje cały efekt , bo zaraz wyjaśnienie o którą część chodzi, czy o czaszkę, mózg, czy który cycek......

Mówiłam już, że ta seria jest cudowna? Ja chcę kolejną część!
A teraz spróbuję się trochę uspokoić, co jest trudne bo dopiero skończyłam ją czytać.
Charley jak zwykle ma cięty język, jest wulgarna i nie przejmuje się konsekwencjami dopóki nie kopną jej dupę, niestety trochę się zmienia, w końcu jest tylko człowiekiem... Cóż przynajmniej sama o sobie tak mówi.
Reyes... no...

Czwartą część przeczytałam w jeden dzień, tak nie chwaląc się. Była naprawdę wciągająca (jak reszta tej serii) i od razu po przeczytaniu ściągnęłam sobie piątą część.
Charley jak zawsze bawi nas swoim humorem i niepowtarzalnym charakterem. Reyes jeszcze bardziej przyprawia o gęsią skórkę. A cała reszta innych bohaterów cieszą nas i radują, że tak się wyrażę.
W sumie to ta...

• Fantastyka