W celi śmierci

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
978-83-7399-530-7
historyczna
jarr74

„Ludzie ci uniknęli śmierci. Nie zostali więc wpisani na rozsiane dziś po kraju tablice poświęcone poległym w walce z komunistycznym reżimem. Znaleźli się jednak w przedsionku dnia ostatecznego”. Książka Mateusza Wyrwicha „W celi śmierci” to kolejny głos w procesie przywracania polskim bohaterom narodowym należnego im miejsca w naszej historii i świadomości. To opowieści jak z koszmarnego...

źródło opisu: jareknelkowski.pl

jarr74 | 2012-10-31
Przeczytana: październik 2012

Książka Mateusza Wyrwicha „W celi śmierci” to kolejny głos w procesie przywracania polskim bohaterom narodowym należnego im miejsca w naszej historii i świadomości. To opowieści jak z koszmarnego snu, przedstawiające losy kilkunastu żołnierzy i działaczy polskich organizacji niepodległościowych ( AK, WiN, NSZ, NZW i innych) skazanych w latach 1945-1956 przez komunistyczna władzę na karę śmierci. Przyznam się szczerze iż z racji tego iż tematyka poruszana przez autora jest mi szczególnie bliska i w związku z tym przeczytałem bardzo wiele książek i publikacji dotykających tych strasznych wydarzeń, niewiele z nich zrobiło na mnie takie wrażenie jak ta właśnie lektura .
Czy sprawił to wywiad autora z umierającym hitlerowskim zbrodniarzem Franzem Josefem Schleyenem mordującym na...

wuem | 2013-03-14
Przeczytana: 10 marca 2013

Jest to pierwsze książka Mateusza Wyrwicha, którą miałem okazję przeczytać. Zajęło mi to 4 wieczory i już wiem, że sięgnę po kolejne pozycje książkowe tego autora :)

incognito | 2017-02-21
Przeczytana: styczeń 2016