Dlaczego Twoje dziecko choruje?

Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
popularnonaukowa
kasandra_85

Choć pewnie nie zdajesz sobie z tego sprawy, przygotowując posiłek swojemu dziecku, możesz robić mu krzywdę! Tak, to prawda. Niewiele osób rozumie powiązania pomiędzy chorobami dzieci a ich jadłospisem. Na szczęście pojawiła się książka napisana przez znaną lekarkę, dzięki której możesz świadomie troszczyć się o swoją pociechę. Dr Kelly Dorfman specjalizuje się w rozwiązywaniu problemów...

Dr Kelly Dorfman specjalizuje się w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych poprzez odżywianie. Prowadzi wykłady na temat diety i zdrowia oraz jest autorką wielu artykułów na temat dzieci i ich odżywiania. Zwykle trafiają do niej pacjenci rozczarowani wizytami u wielu specjalistów. Dr Dorfman podsuwa takim rodzicom narzędzia, z którymi sami mogą świadomie konstruować dietę swoich dzieci i uwolnić je od antybiotyków i innych chemicznych specyfików.

Dzięki tej publikacji poznasz znaczenie cynku w diecie i sposoby na unikanie problemów wynikających z nietolerancji glutenu i kazeiny. Dowiesz się, jak leczyć zaburzenia snu melatoniną, nadpobudliwość magnezem, a niepokój olejem rybnym. Znajdziesz tutaj również łatwy w zastosowaniu program żywieniowy, dzięki któremu możesz zoptymalizować dietę swoich pociech.

Niech Twoje dziecko je na zdrowie!

źródło opisu: http://www.talizman.pl/dlaczego-twoje-dziecko-choruje-p-7807.html

źródło okładki: http://www.talizman.pl/dlaczego-twoje-dziecko-choruje-p-7807.html

madamegreen92 | 2015-06-23
Przeczytana: 22 czerwca 2015

,,Dlaczego Twoje dziecko choruje?" to publikacja dr Kelly Dorfman. Jakie są przyczyny zachorowań u dzieci? Jak się okazuje bardzo często to właśnie jedzenie staje się źródłem dolegliwości

W książce znajdziemy ważne informacje na temat tego, na co uważać w dziecięcym jadłospisie, w jaki sposób unikać antybiotyków i chemicznych dodatków. Jest to swego rodzaju apel do rodziców o świadome komponowanie posiłków.

Według dr Dorfman prawidłowo skomponowana dieta nie tylko poprawi zdrowie fizyczne naszych pociech, ale również wpłynie na jakość ich snu, koncentrację oraz pomoże pokonać problem z nadpobudliwością.

Autorka zadbała o to, aby nie pozostawić w nas uczucia niedosytu z powodu sporej dawki "suchych" teorii, dlatego w książce znajdziemy prawdziwe historie rodziców i ich dzieci będące według mnie wiarygodnym przykładem tego, jaki wpływ na dziecięcy organizm ma jedzenie.

Dzięki książce dowiemy się m.in. jakie są przyczyny grymaszenie i w jaki sposób temu zaradzić a także co...

Rrrrr | 2013-03-21
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam
Przeczytana: 21 marca 2013

świetna książka, bo w pewnym sensie prosta a odkrywcza. Prosta, bo "amerykańska", czyli temat poważny ale podany lekko i przyjemnie. Odkrywcza, bo otwiera oczy na wiele aspektów zdrowia, między innymi na to, że czasami lepszym rozwiązaniem jest leczenie dziecka w domu przez zmianę trybu życia/diety niż klasyczne leczenie farmakologiczne - bo przyczyny choroby często leżą właśnie w trybie życia, czyli w domu, że ogromnie ważna jest wiedza rodzica - bo najlepiej zna swoje dziecko i najintensywniej może je obserwować, chociaż trudno mu obiektywnie analizować i wyciągać wnioski, że nietolerancja kazeiny nie oznacza alergii na mleko, a nietolerancja glutenu to nie musi być celiakia, wreszcie że droga męki, którą przechodzą dzieci i ich rodzice ciągające się bezowocnie od jednego specjalisty do drugiego nie jest jedynym sposobem rozwiązania niektórych, często bardzo poważnych, dolegliwości.

Anna-mojeksiążki | 2013-03-18
Przeczytana: marzec 2013

Kelly Dorfmann jest specjalistką w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych poprzez zmiany w sposobie odżywiania się. Pani doktor prowadzi wykłady i pisze artykuły dotyczące diety, zdrowego odżywiania się dzieci i dorosłych. Na konsultacjach podsuwa rodzicom rozwiązania świadomego konstruowania i kontrolowania diety swoich dzieci umożliwiające uwolnienie ich od antybiotyków, czy innych środków.
Okazuje się bowiem, że nieprawidłowym sposobem żywienia możemy zaszkodzić, a wręcz zrobić krzywdę, naszym dzieciom. Natomiast racjonalna dieta pomoże nam zniwelować problemy związane z chorobami, nadpobudliwością, problemami ze snem czy koncentracją.
Zaskakujące jak wiele zależy od tego, co jemy….

Autorka, opierając się na prawdziwych historiach i własnych doświadczeniach, dzieli się z nami wnioskami i spostrzeżeniami dotyczącymi wpływu trybu życia i diety na zdrowie i samopoczucie dzieci. Dowiadujemy się, co robić kiedy dziecko ma skłonności do wymiotów – te rady wypróbuję z moimi dziećmi...

Tetiisheri | 2012-11-22
Przeczytana: 17 listopada 2012

„Dlaczego Twoje dziecko choruje” to publikacja autorstwa Kelly Dorfman składająca się z kilku części oraz kilkunastu rozdziałów. Autorka umieściła w nich swoje spostrzeżenia oraz wnioski sporządzone na podstawie prawdziwych historii, w których zmieniła jedynie imiona rodziców i dzieci. Dzięki tym opowieściom książka z pewnością staje się wiarygodnym przekazem wiedzy zgromadzonej w oparciu o samo życie.

Dzięki niniejszej publikacji dowiemy się jaki wpływ na zdrowie oraz prawidłowy rozwój dziecka ma zdrowe odżywianie. Poznamy historie o maluchu, który ciągle wymiotował, o dziewczynce, którą zawsze bolał brzuch czy o dziecku, które nie chciało zasypiać. Kelly Dorfman jest lekarzem i to właśnie jej praca skłoniła ją do stworzenia swoistego poradnika dla zatroskanych rodziców. Wykorzystując sytuacje swoich pacjentów opisała je i wyjaśniła na czym polegał problem, a także wskazała prawdopodobną drogę, która pomoże uleczyć dolegliwość. Sama autorka już we wstępie publikacji zaznacza, że...

kasandra_85 | 2012-10-26
Przeczytana: 2012 rok