Grzechy matki

Wydawnictwo: Amber
The Sins of the Mother
rodzina, grzech, miłość, tajemnica
Dorota_1988

Emocjonująca, wzruszająca i pełna nadziei opowieść o rodzinie, o ironii losu, który sprawia, że dzieci powtarzają potępiane grzechy matki, i o miłości, która zwycięży wszystko. Legendarna bizneswoman, ikona międzynarodowego przemysłu i handlu, uosobienie sukcesu. I tylko ona wie, ile za ten sukces zapłaciła… Olivia Grayson nawet nie zauważyła, kiedy jej czworo dzieci dorosło, zajęta budowaniem swojego światowego imperium meblarskiego. Żeby nadrobić stracone lata, co roku urządza wspaniałe wspólne wakacje, które mają być świadectwem jej matczynej miłości. Tego roku zabiera wszystkich – córki, synów, synowe i wnuki – na niezapomniany rejs luksusowym jachtem po Morzu Śródziemnym. Nie przeczuwa, że będzie musiała zmierzyć się ze swoją przeszłością i prawdą o swoich najbliższych, jakiej nie podejrzewała…

źródło opisu: Amber, 2012

źródło okładki: www.amber.pl

Splątane losy rodziny radości,problemy,tajemnice.
Generalnie szczerze to historia życiowa,chwyta za serce pełna nadziei,wiary,emocji,miłości
Jest to powieść bardzo emocjonująca,wzruszająca,cudowna i skłaniająca do przemyśleń dająca nadzieję,przepełniona ciepłem,powieść Danielle Steel napisana przez wspaniałą,dobrą pisarką czytałam z zaciekawieniem,bardzo wzrusza i urzeka książka po prostu znakomita,wciągająca lektura zachwyciła mnie,bardzo lubię czytać powieści tej ulubionej mojej pisarki ciężko się było oderwać od powieści.

virgo123 | 2017-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2017

Po przeczytaniu opisu i trochę treści początkowej książki, można tylko potępiać Olivię za jej zachowanie względem dzieci, ale z czasem zaczyna się inaczej na nią patrzeć, co oczywiście zauważają też jej już dorosłe dzieci, bo nie wszystkie ją potępiają za swoje dzieciństwo, kiedy jej najczęściej przy nich nie było. Było mi bardzo smutno, gdy czytałam o odejściu ukochanej babci, dosłownie miałam łzy w oczach. Zresztą końcowe rozdziały były bardzo wzruszające, a sama końcówka chyba najbardziej ;)

książek: 2083
wrzos118 | 2017-07-11
Przeczytana: czerwiec 2014

Soyunica | 2017-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2017

Książka początkowo mnie nie zachwyciła, ale z każdą kolejną stroną, którą przeczytałam byłam bardziej zadowolona i chętnie wczytywałam się we wszystko. Przeczytałam ją w ciągu 1,5 dnia i śmiało mogę ją polecić każdemu.

inkaa2000 | 2016-10-26
Przeczytana: 26 października 2016

To moje pierwsze spotkanie z autorką i chyba ostatnie. Szczególnie mnie nie zachwyciła, temat potraktowany ,,po łebkach" i tak dziwnie sztucznie wszystko dobrze się kończy, ,,wszyscy żyli długo i szczęśliwie"...

marlenap1 | 2016-08-14

Splecione losy pewnej rodziny. Widzimy ich problemy, radości, smutki. Kolejna świetna książka Danielle Steel!

Nika | 2016-03-05
Przeczytana: 05 marca 2016

Nawet fajna książka. Taka odskocznia od codziennego życia.

asiczek | 2016-01-20
Przeczytana: 19 stycznia 2016

Czytając tą książkę miałam wrażenie że do połowy się autorce chciało ją napisać, a potem jej się znudziło i na odwal się pokończyła w ekspresowym tempie wszystkie wątki. Kiedyś książki Danielle Steel chłonęłam w jeden wieczór, dziś czasem męczy mnie już czytanie przewidywalnych historii, które niezmiennie kończą się dobrze.

mika | 2015-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2015

Dawno nie widziałam książki z taką ilością błędów w druku. Literówki, niewłaściwie użyte słowa, a nawet błędy rzeczowe. Nic, tylko czytać z ołówkiem w ręku :( Sama książka ogólnie całkiem niezła. Dawno nie czytałam nic w tym stylu, sięgnęłam po nią przypadkiem. Gdyby nie te liczne jednak błędy mój odbiór zapewne byłby pozytywniejszy, lecz wybijały mnie one z lektury i psuły nastrój z niej wynikły.

Wera2604 | 2015-07-21
Przeczytana: 26 marca 2015

Opowieść o kobiecie sukcesu, która ma międzynarodową firmę, odziedziczoną po matce, które w szybkim tempie potrafiła ją rozgałęzić. Mimo, że główna bohaterka Olivia ma czworo już dorosłych dzieci, nie potrafiła opuścić firmy dla rodziny. Każde dziecko rodziła w „przelocie” i za chwilę byłą już w firmie. Z jednej strony okropna historia, bo dzieci do dziś wypominają jej, że nie było matki przez ich dzieciństwo, a tylko babka i ojciec. Kiedy matka robiła karierę i otwierała co chwila nową filię dzieci rosły i rosły, aż w końcu przyszedł czas, gdy zaczęły pracować z nią. Miały przejąć po niej całą firmę, choć nie wszystkim się to podobało. Poznajmy życie każdego z nich, jak nie mogą się uporać z problemami. Kluczowym zdarzeniem jest coroczny wyjazd rodzinny. Olivia zwołuje całą swoją rodzinę na jeden termin i spędzają razem powiedzmy, że urlop. Tym razem Olivia wynajęła ogromny luksusowy jacht. A na nim dzieje się pełno rzeczy. Są łzy, kłótnie, wszystkie przemilczane sprawy zostają...