Grzechy matki

The Sins of the Mother
literatura obyczajowa, romans
Ewa Spirydowicz, Maja Kitte
rodzina grzech miłość tajemnica

Lubię powieści Danielle Steel. Wszystko toczy się powoli, naturalnie, nie ma jakichś spektakularnych zwrotów akcji, ale lubię jej styl pisania. Książki czyta się bardzo przyjemnie.
Tym razem główną bohaterką jest Olivia. Kobieta sukcesu, z ambicjami i straszna pracoholiczka. Jest również matką, która ma mało czasu dla swoich dzieci, za co potem mają do niej żal. Ale ta...

Jestem zdziwiona stylem pisania tej książki, prostym językiem. Nie wiem, czy to nie kwestia tłumaczenia.
Mimo wszystko według mnie trochę nuda, życia wszystkich bohaterów oparte na złych wyborach, opływające w fortunę zarobiona przez mamę. Miałam nadzieję na jakiś duży skok akcji, ale nie. Całość pisana na takim samym poziomie adrenaliny.

Na półkach: , , , , , ,

Splątane losy rodziny radości,problemy,tajemnice.
Generalnie szczerze to historia życiowa,chwyta za serce pełna nadziei,wiary,emocji,miłości
Jest to powieść bardzo emocjonująca,wzruszająca,cudowna i skłaniająca do przemyśleń dająca nadzieję,przepełniona ciepłem,powieść Danielle Steel napisana przez wspaniałą,dobrą pisarką czytałam z zaciekawieniem,bardzo wzrusza i urzeka...

Po przeczytaniu opisu i trochę treści początkowej książki, można tylko potępiać Olivię za jej zachowanie względem dzieci, ale z czasem zaczyna się inaczej na nią patrzeć, co oczywiście zauważają też jej już dorosłe dzieci, bo nie wszystkie ją potępiają za swoje dzieciństwo, kiedy jej najczęściej przy nich nie było. Było mi bardzo smutno, gdy czytałam o odejściu ukochanej...

Emocjonująca, wzruszająca i pełna nadziei opowieść o rodzinie, o ironii losu, który sprawia, że dzieci powtarzają potępiane grzechy matki, i o miłości, która zwycięży wszystko.

Książka początkowo mnie nie zachwyciła, ale z każdą kolejną stroną, którą przeczytałam byłam bardziej zadowolona i chętnie wczytywałam się we wszystko. Przeczytałam ją w ciągu 1,5 dnia i śmiało mogę ją polecić każdemu.

To moje pierwsze spotkanie z autorką i chyba ostatnie. Szczególnie mnie nie zachwyciła, temat potraktowany ,,po łebkach" i tak dziwnie sztucznie wszystko dobrze się kończy, ,,wszyscy żyli długo i szczęśliwie"...

Splecione losy pewnej rodziny. Widzimy ich problemy, radości, smutki. Kolejna świetna książka Danielle Steel!

Nawet fajna książka. Taka odskocznia od codziennego życia.

Czytając tą książkę miałam wrażenie że do połowy się autorce chciało ją napisać, a potem jej się znudziło i na odwal się, pokończyła w ekspresowym tempie wszystkie wątki. Kiedyś książki Danielle Steel chłonęłam w jeden wieczór, dziś czasem męczy mnie już czytanie przewidywalnych historii, które niezmiennie kończą się dobrze.

• Danielle Steel
  • Chcę w prezencie