Fidel Castro Prawdziwa Historia

Wydawnictwo: G+J
La autobiografia del Fidel Castro. Libro Uno: El paraiso de los otros
978-83-7778-268-2
Mourner

Poznaj historię Fidela Castro, na którą składają się nie tylko fakty, ale przede wszystkim motywacje i cele kubańskiego przywódcy. Norberto Fuentes przedstawia w jaskrawym świetle najintymniejsze szczegóły z życia dyktatora. Autor stworzył fascynujący portret tej niezwykle enigmatycznej i bardzo kontrowersyjnej postaci historii współczesnej oraz drobiazgowy, oparty na dokumentach, opis...

Norberto Fuentes przedstawia w jaskrawym świetle najintymniejsze szczegóły z życia dyktatora. Autor stworzył fascynujący portret tej niezwykle enigmatycznej i bardzo kontrowersyjnej postaci historii współczesnej oraz drobiazgowy, oparty na dokumentach, opis rewolucji kubańskiej i jej dziedzictwa.

Biografia mądra, barwna, napisana z ikrą. Castro opowiada o wszystkim, począwszy od morderstwa pierwszego rywala politycznego i kampanii przeciwko Batiście, poprzez kryzys w Zatoce Świń, kryzys karaibski aż po dzień dzisiejszy. Choć opowieść jest nafaszerowana plotkami i dygresjami, pozostaje dosadna, przeważnie linearna i przez cały czas bardzo wciągająca.
Publishers Weekly

Fuentes pokazuje obsesje i wybujałe ego kubańskiego przywódcy. Jego manie i filozoficzne zapędy są przykrywką dla obojętności i wyszukanych manipulacji.
Washington Post

Kreację Komendanta można potraktować jako frapującego bohatera fikcyjnego –aroganckiego, zabawnego, pompatycznego, lubieżnego, skupionego na sobie i okłamującego samego siebie.
New York Times

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl

Dominik | 2015-11-11
Na półkach: Przeczytane, historia

Masakrycznie nudne.
Autor na siłę stara się coś udowodnić i dobrać do mózgu Castro przekazując jego (tzn. zdaniem pisarza) sposób myślenia. Dodatkowo brak chronologii (czyżby znów jakaś sztuczka autora?) i dostajemy totalnie pogmatwaną i nudną historię.
Do tego jeszcze beznadziejnie napisaną: zdania na kilka linijek lub akapity na kilka stron są normą. Nikt mi nie powie, że coś takiego czyta się dobrze.
Za dużo chciał, za mało potrafił...

Jędrzej | 2014-03-07

Książka napisana dobrze, jednak nie pisał jej sam Fidel Castro, lecz Norberto Fuentes.
Na początku czyta się fajnie, później książka przeradza się w długi utwór uwielbienia Fidela.
Jeżeli ktoś chce się zapoznać z faktami z życia kubańskiego dyktatora to jest to lektura godna polecenia.

oto_słowo_moje | 2015-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2015

Jest to jedna z tych rzadkich książek, przy których zasnąłem kilkanaście razy. Pod koniec nie mogłem się już doczekać, kiedy dobrnę do ostatniej strony. Kiedy to wreszcie nastąpiło, odetchnąłem z ulgą, jakby mi jakiś kamień spadł z piersi. Nie będę analizował i starał się pojąć, o co chodziło autorowi. Bo z pewnością nie była to biografia Fidela Castro, upozorowana na autobiografię. Szkoda waszego czasu, lepiej przeczytać raz jeszcze Hobbita...

Jan | 2013-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2013

Odradzam - książka napisana w perspektywie I osoby przez byłego przyjaciela niestety raczej nie ma tu faktów - raczej przemyślenia w stylu "wyciągnąłem cygaro i doznałem objawienia" niechronologiczna i przypisująca Fidelowi motywacje jakie chciałby widzeć tenże były przyjaciel - odradzam

Matt Wojciechowski | 2014-06-23

maly81 | 2017-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2017
Wojtek | 2016-04-19
Książki za złotówkę dzięki KodyRabatowe.pl

12 lutego punktualnie o godzinie 11 na stronie kodyrabatowe.pl zostanie udostępniony ekskluzywny kod rabatowy. Sto pierwszych osób będzie mogło wykorzystać go na stronie fabryka.pl do zakupu książki za symboliczną złotówkę.