Fidel Castro. Władza absolutna, lecz niewystarczająca

G+J
2012-01-01
2012-01-01
Marcin Sarna
fidel castro kuba biografia fidel castro

Z tej części fałszywej autobiografii Fidela Castro wyłania się portret egocentryka, megalomana, a często także kabotyna. Zastanawiam się na ile jest to prawda, a na ile jest to sąd Fuentesa o jego przyjacielu, który zdradził ideały rewolucji kubańskiej stając się typowym dyktatorem?

Kontynuacja ksiązki "Fidel Castro. Prawdziwa historia".Ujawnia nieznane dotąd aspekty z życia Fidela Castro, nawet te intymne:
"Myślę, że nadeszła chwila na opis.Chwila, w której opowiem w szczegółach, jak sprawy się mają, jaka jest naga prawda, jaki jest mój sprzęt, przynajmniej gdy patrzy się na niego z mojego punktu widzenia.Mój sprzęt.Mój zwycięski fiut.Ten sam, o którym marzyły wszystkie kubańskie kobiety, bez wyjątku."
Przez najważniejsze gazety(New York Times, Brooklist, Die Zeit, Independent) książka została uznana za dość wierny portret Fidela Castro.
Pod koniec opisane są straty w walkach(szacunkowe) po stronie Fidela i po stronie wroga.
W książce jest kilkanaście naprawdę fajnych zdjęć.
UWAGA: KSIĄŻKA BARDZO WCIĄGAJĄCA!!!

Norberto Fuentes Fidel Castro. Władza absolutna, lecz niewystarczająca Zobacz więcej